HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Cyklistika

Cyklistika

Ostrovem lásky na kole

Co šlápnutí do pedálů, to přiblížení k další historické památce. Jedeme totiž po kyperském pobřeží, kde se podle starořecké báje z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita; Kypr při své první misijní pouti navštívil svatý Pavel; ostrov také pamatuje šťastný konec strastiplného putování krále Richarda Lví srdce a jeho nevěsty, jakož i mnoho dobyvatelů, kteří zde zanechali četné stopy: římské mozaiky, byzantské kostelíky, křižácké hrady, mešity i muslimské kláštery.

Rakouské cyklistické Eldorádo
Cyklistika

Rakouské cyklistické Eldorádo

Na úpatí Nízkých a Vysokých Taur čekají cykloturisty nejen euforické říční cyklostezky, z nichž nejznámější jsou Tauernská a Enžská, ale také panenská zákoutí, do nichž pronikneme po panoramatických cestách bez náročných stoupání. Cykloturistiku nám zpříjemní občerstvení na četných horských salaších s nezapomenutelnými výhledy.

Nejznámější rakouské cyklostezky
Cyklistika

Nejznámější rakouské cyklostezky

Příjemnou rychlostí, bez nástrah v podobě náročných stoupání či špatného povrchu, celou svou myslí se můžete oddávat vnímání přírody a kulturních památek cestou… Nemusíte si lámat hlavu orientací na křižovatkách a záludných odbočkách – celá stezka je totiž dokonale značená, a tak stačí jen sledovat zelené tabulky s obrázkem cyklisty<, (který na první pohled vyzařuje spokojenost…,) a s nápisem např. „Donauradweg“, většinou doplněným i údajem o vzdálenosti do další obce.

Cyklistika

Tauernská cyklostezka

Tauernská cyklostezka sleduje tok řeky Salzach a hlavní hřeben Vysokých Taur. Po rovině napříč Alpami? To zní podezřele… Ale skutečně: Nejen po rovině, ba přímo s kopce projíždíte úchvatnou krajinou Salcburska po svěže zelených loukách a pečlivě udržovaných pastvinách, mezi seníky, selskými usedlostmi, jejichž dřevěné balkóny a okna zdobí rozkvetlé okrasné květiny.

Glocknerské cyklostezky
Cyklistika

Glocknerské cyklostezky

  Fascinující kombinace lehkosti jízdy po rovinaté cyklostezce a panoramatu velehor učinila z rakouských cyklostezek, lemujících alpské řeky, nedostižný cykloturistický fenomén. Což potom na dohled od rakouské nejvyšší hory Grossglockneru.

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou
Cyklistika

Podél Nisy od pramene k soutoku s Odrou

  Pramen Nisy je obestřen zvláštní atmosférou, jakousi kombinací panenské tajemnosti a vzrušivé naděje. Zdejší žula dala Nise do „kolébky“ zvláštní, drsnou krásu, která ji provází až po její soutok s Odrou. Nejlépe tento kraj poznáte ze sedla kola.

Na horském kole po starých vojenských cestách v Dolomit
Cyklistika

Na horském kole po starých vojenských cestách v Dolomit

Z pohledu vývoje Země a hor je období první světové války nepatrným časovým úsekem. Toto krátké historické údobí však hluboce poznamenalo horskou přírodu Dolomit, a tak si na úvod tuto smutnou historii pokusím nastínit vnukům a pravnukům někdejších mladých hrdinů na horské frontě.

Podunajská cyklostezka
Cyklistika

Podunajská cyklostezka

Klasická trasa rakouským Podunajím nás ve třech dnech provede kolem klášterů, hradů, vodních elektráren, malebnými vesničkami, přes Linec až do malebné vinařské oblasti Wachau, kde po 220 km putování zakončíme.

Po rovině napříč Alpami
Cyklistika

Po rovině napříč Alpami

Unikátní zážitek: Jedete téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek  Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček a na závěr i Salcburku.

Cyklistika

Benátky severu: Spreewaldem na kole, bruslích či lodí

Vychutnejte si radost z bruslení rázovitou krajinou Spreewaldu, nazývaném pro svou síť vodních kanálů „přírodními Benátkami severu“. Projeďte se po hladkém asfaltu po blatech – biosférickou rezervací UNESCO. Kanály a in-line stezky vedou svěží přírodou a tvoří mnohdy jedinečnou přístupovou cestu k vesničkám. Krajina Spreewaldu je domovskou oblastí unikátního etnika Lužických Srbů, kteří si dodnes uchovli své tradice, architekturu a slovanský jazyk, jež nás bude doprovázet na dvojjazyčných nápisech.

Chile – Jezerní oblastí na horském kole
Cyklistika

Chile – Jezerní oblastí na horském kole

Pro milovníky turistiky, cestovatelé a hlavně lidi zaměřené na aktivní poznávání přírody ideální. Jezerní oblast je místo, kde naleznete vše.

Na kole divokým Kyrgyzstánem
Cyklistika

Na kole divokým Kyrgyzstánem

Krom vysokohorských turistů, trekařů a vodáků se Kyrgyzstán dostal také do hledáčku cyklistů. Zdejší odlehlé offroadové cesty v příjemné nadmořské výšce kolem tří tisíc metrů dovolí bez větších rizik spojených s obávanou výškovou nemocí dostat se s kolem až do bezprostřední blízkosti zaledněných velikánů typu sedmitisícovky Chan Tengri.

Mountain biking v nádherné Britské Kolumbii
Cyklistika

Mountain biking v nádherné Britské Kolumbii

Britská Kolumbie, to je ráj na zemi všech bajkerů. Objevíte ji povětšinou při sledování těch nejlepších bajkových videí. Pídíte se po tom, kde se dají takové traily jezdit. A ejhle, ocitnete se v Kanadě, většinou rovnou právě v Britské Kolumbii. Té nejkrásnější kanadské části vůbec. Pravěké deštné lesy, oceán, horská jezera, medvědi, zasněžené vrcholy hor na dohled a proslulé skalní stěny.

Z Benátek na vrchol Großvenedigeru vlastní silou za den
Cyklistika

Z Benátek na vrchol Großvenedigeru vlastní silou za den

Cyklista a alpinista Daniel Polman na letošní rok naplánoval odvážný bike&hike projekt. Rozhodl se, že se pokusí během jednoho dne dostat vlastními silami až na vrchol Großvenedigeru (3674 m).

Cyklistika

Ladakh na kole: Přes Baralacha La do Sarchu