O nás

Web o horách

Portál SvetOutdooru.cz je psaný outdoorovými profesionály pro všechny milovníky hor a outdooru. Navazujeme na dlouholetou tradici sborníků o outdoorovém vybavení Malý průvodce, od roku 2005 publikujeme online a v roce 2013 se přidal tištěný časopis Svět outdooru. Web se postupně rozrostl a v současnosti se pyšní nejucelenějším katalogem horských túr u nás – od treků přes výstupy na vrcholy a via ferraty až po trasy pro skialpy, sněžnice a zimní turistiku.

Pohyb v horách pojímáme komplexně – věnujeme se nejrůznějším outdoorovým aktivitám, přinášíme tipy pro vlastní dobrodružství, ale klademe důraz také na správnou metodiku a bezpečnost. Dáváme si záležet na kvalitních článcích a rozhovorech, díky kterým si u nás každý milovník hor a přírody najde to své.

Podrobně se věnujeme outdoorovému vybavení a poskytujeme rady a návody, jak vybavení správně vybrat, užívat a pečovat o něj. Tým zkušených testerů pod vedením horského vůdce Vojty Dvořáka připravuje stovky důkladných recenzí vybavení od oblečení, obuvi, batohů, stanů, spacáků a karimatek až po svítilny a nejrůznější technické vybavení. Kromě stálé redakce pro nás články a recenze píší externí spolupracovníci z řad horských vůdců a průvodců, cestovatelů nebo dobrodruhů.

Provozovatel webu: KLUB HEDVÁBNÁ STEZKA, z. s., IČ 22891901 se sídlem v Praze

Inzerci zajišťuje Svět outdooru, s. r. o., kontakt: reklama@svetoutdooru.cz, přehled možností prezentace je na www.svetoutdooru.cz/inzerce

Kontakt

Klub cestovatelů – Svět outdooru, Masarykovo nábřeží 22, Praha, 110 00

Natálie Kohoutková, natalie.kohoutkova@svetoutdooru.cz / +420 737 869 334

Pořádáme

Snow film fest

Svět outdooru každoročně pořádá festival Snow Film Fest, který každý rok od října do prosince přináší do více než 200 českých a slovenských měst ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce.

.

Obzory

Svět outdooru je spolupořadatelem cestovetelsko-outdoorového Festivalu OBZORY, který se koná každoročně v listopadu v Praze.

.

Spolupracujeme

Svět outdooru dlouhodobě spolupracuje s Českou asociací horských vůdců, Českým spolkem horských průvodců, Českým horolezeckým svazem nebo alpským spolkem Alpenverein.

Podporujeme

Mobilní aplikace Záchranka je oficiální mobilní aplikací Zdravotnické záchranné služby, Horské služby a Vodní záchranné služby ČČK v ČR. Systém je dostupný od roku 2016 plošně na území celé republiky. Zároveň je funkční v Maďarsku, Rakousku a v oblasti slovenských hor. Jedná se o tzv. tísňové volání nové generace, kdy se volající pouhým podržením tlačítka spojí se záchrannou službou a aplikace zároveň odesílá datovou komunikaci. Za pět let provozu v rámci ČR má aplikace více než 1 500 000 uživatelů. 

Stezka Českem: nový 1000 km dlouhý a první oficiální přechod Česka. Vede v deseti etapách od nejzápadnějšího po nejvýchodnější bod ČR přes nejkrásnější česká pohoří.