Redakce

Vojtěch Dvořák
šéf testovacího týmu, horský vůdce UIAGM

Vojta je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy, autor nekonečného komiksu Wattovo okénko a lezecké metodiky v časopisu Montana. Lektor a člen Metodické komise ČHS. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

K nejjednodušším úvazům šátku patří kříž s kapsou uvnitř. Video s podrobným návodem najdete na internetu - není to tak složité, jak to na první pohled vypadá.
Hana Sedláková
šéfredaktorka časopisu Svět outdooru

Hanku baví outdoor. Miluje hory, trekování, skialpy a vůbec experimentování s pobytem mimo civilizaci. Občas na cestách taky zavítá mezi lidi, s gustem nasává místní kulturu, učí se jazyky a pídí se po nejrůznějších zajímavostech. Píše blog o cestování a outdooru s dětmi, www.dupynacestach.cz, kde mimo jiné najdete eBook o tom, jak s malými dětmi přespat v přírodě.

Natálie Kohoutková
šéfredaktorka webu SvetOutdooru.cz

Natálie miluje vícedenní treky, kolo a feraty. Lákají ji země s vysokými horami, krásnou přírodou a milými lidmi. Kromě půlky zemí Evropy (té hornatější) ji cesty zavedly třeba do Kalifornie, na Srí Lanku, Taiwan, Reunion nebo Kubu. Tři roky stála v čele časopisu Svět outdooru a nyní pracuje pro jeho webovou verzi www.SvetOutdooru.cz.

Martin Slezáček
tester Světa outdooru

Jeho horské zážitky nastartoval Hoher Dachstein v patnácti letech. Pak už se to vezlo… Großglockner, Matterhorn, Mont Blanc a další. Velmi rád také tráví svůj čas s rodinou na ferratách po celé Evropě. Respekt k přírodě se snaží šířit i v rámci svého povolání, pozice ředitele základní a střední školy k tomu vyloženě vybízí. To, jak měnit svět k lepšímu, totiž musíme učit už ty nejmladší z nás.

KONTAKT

Hledáš způsob jak nás kontaktovat?
Email: redakce@svetoutdooru.cz
Adresa redakce:
Klub cestovatelů – Svět outdooru,
Masarykovo nábřeží 22,
110 00 Praha 1

MÁŠ TRABLE S PŘEDPLATNÝM?

Hanka, naše správcová, ti ráda pomůže.
Email: predplatne@svetbehu.cz
Telefon: +420 731 923 073

Spolupracovníci redakce

Na tvorbě obsah portálu SvětOutdooru.cz se podílí také řada pravidelných či občasných spoluautorů z řad odborníků i outdoorových nadšenců. Pro Svět outdooru pracuje stabilní redakční tým testerů a také řada externích spolupracovníků. Mají mnohaleté praktické zkušenosti s outdoorem a stále se v něm aktivně pohybují. Tým je unikátní tím, že většině testerů prošly rukama desítky a stovky výrobků, máme přehled o aktuálních trendech a o zajímavých novinkách. Tradice pravidelného testování začala v roce 1997. Rukama našich testerů prošlo za víc než dvacet let přes 1000 výrobků a testováním jsme strávili přes 14 000 hodin na stovkách cest, treků a výprav.

Jan "Palič" Pala, šéfredaktor webu TuleniPasy.cz
Jan Pala

Lyžoval v mnoha pohořích a zemích od Severní Ameriky přes Evropu až po Kamčatku. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda.

Redakce

SvetOutdooru.cz je web pro všechny horaly a milovníky outdooru. Pyšní se nejucelenějším katalogem horských túr u nás – od treků přes výstupy na vrcholy a via ferraty až po trasy pro skialpy, sněžnice a zimní turistiku po celém světě. Přináší rady a tipy o vybavení, metodice a bezpečném pohybu v horách, rozhovory s inspirativními osobnostmi a aktuality z outdoorového prostředí. Záležet si dáváme na kvalitních nezávislých recenzích všemožného outdoorového vybavení.

Marie Lollok Klementová

Instruktorka rakouského Alpenvereinu a horská průvodkyně s mezinárodní UIMLA licencí věnuje horám a outdooru svůj profesní i soukromý život. Pravidelně přednáší, vede odborné semináře a lektoruje na kurzech Českého spolku horských průvodců. Ráda se toulá s fotoaparátem na krku a s batohem na zádech po horách, pokud možno ve vertikálním směru. devcezhor.cz

Kateřina Petríková

Jejím koníčkem je cestování a sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Navštívila přes 40 států na 4 kontinentech. Už více než pět let pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz.

Martin Úbl

Dobrodruh Martin Úbl procestoval s kamarády řadu odlehlých míst, která nejsou v nabídce žádné cestovky. O svých cestách přednáší, píše fejetony pro časopis Svět outdooru a na blog ubl.blog.idnes.cz. Vydal tři knihy: Neuvěřitelné příhody z hor, Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor a Lehce neuvěřitelné příhody z hor.

Dita Podhadská

Záchranářka, Wilderness First Responder, nadšená cestovatelka do hor a severských oblastí. V rámci lektorování první pomoci kombinuje záchranářský svět se světem outdooru a hor.

Pavel Svoboda

Geograf, fotograf a tulák na volné noze. Autor cestopisných přednášek, které již během stovek repríz spatřily tisícovky diváků. Pravidelně publikuje reportáže z cest v českých médiích a objíždí se svými cestovatelskými projekcemi celou republiku. O svých cestách publikoval dvě knihy Napříč Jižní Amerikou a Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku. www.photo-svoboda.cz

Ivan Janošták

Zapálený amatérský fotograf, kameraman a autor cestopisů, začínající lezec, horolezec a kajakář. Náruživý, cyklista, turista, pacifista, skialpinista, motocyklista, slacklinerista a knihomol. Mezi jeho slabiny patří sladké, spánek v houpací síti, svrchně kvašené pivo Mordýř, má sklony k přejídání, myslí si o všem své, nic nebere příliš vážně a nikdy nic nestíhá. Baví ho všechno okolo outdooru, vybavení, sportu a přírody. Neumí nic pořádně, ale fušuje do všeho, no a co mu nejde, to nepatřičně okecá.

Jan Hocek
Jan Hocek

Fotograf, cestovatel a publicista. Cestuje přes 20 let profesionálně – nejprve coby průvodce a skaut dobrodružné CK, později i jako fotograf na volné noze (www.hocek.cz). Má licenci učitele lyžování a absolvoval několik mezinárodních skialpinistických kurzů. V minulosti závodně lyžoval a učil lyžování studenty tělesné výchovy na FTVS UK v Praze. V současnosti majitel cestovní kanceláře VIP Holiday (www.vipholiday.cz) specializující se na zájezdy na míru, polární cesty a firemní akce. Jeho oblíbenou destinací jsou polární kraje (www.polarnicesty.cz). Je autorem knih Nejhezčí túry světa, Nejhezčí místa světa, Dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku a 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku.

Alena Trnková

V mládí se věnovala sportovnímu aerobiku, pak plynule přešla na sporty jako kolo, běh, volejbal atd. Na VŠ poprvé vyzkoušela lezení na umělé stěně a v tu dobu ji to chytlo. Za nějaký čas ozkoušela ferraty, následovaly treky v Kolumbii, Nepálu, Makedonii, ledovcové túry v Alpách, běžkování, skialpy a vše co je spojené s horami v létě i zimě. V posledních letech ji oslovily horské běhy.

Jana Kopřivová

Střídala více sportovních aktivit jako kolo, běh, tenis, squash, lyže, snowboard či tancování a při výletech do přírody se zaujetím pozorovala ty „pavoučky“ pohybujících se ve výšinách nám smrtelníkům nedostupným. Až si jednoho krásného dne řekla, že lezení musí vyzkoušet. No co si budeme povídat, ze začátku to byl velký boj, ale rozhodně stál za to a lezení se stalo pro Janu drogou. Postupně se k tomu přidaly další aktivity s horami úzce spjaté jako ferraty, ledovcové túry a skialpy.

Jan Haráč

Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.

Marie Slezáčková

Příroda je její druhý domov. Ráda cestuje, chodí po horách, poznává nová místa, rozhlíží se a nasává novou energii a zároveň klid. Nejraději má ferraty a treky na lehko, občas se vyšplhá i lehkou lezeckou cestou. Baví ji jóga a běhání, zkrátka téměř všechno, co se dá dělat na čerstvém vzduchu.

Michal Kroužel

Dobrodruh a světoběžník pro nás píše recenze a testy vybavení. Rád zkouší a testuje všelijaké technické vybavení a vychytávky.

Kateřina Blecherová

Fotografka, grafička a cestovatelka, která raději hledá ty méně prošlapané cesty světem i životem. Procestovala Sýrii, Irán, Turecko, kus Indie, Nový Zéland, Slovinsko, korsickou GR20, pyrenejskou HRP, francouzské středohoří, italské Apeniny, Peru, Chile, Argentinu a Bolívii, Kanárské ostrovy a žila několik měsíců na Sicílii. Více na www.blecherova.com.

Petr Blahuš

Skaut, tramp, novinář, publicista a fotograf se toulá světem od počátku 80. let. Patří mezi největší české znalce Karpat, kam jezdí prakticky nepřetržitě od roku 1984. Jako válečný zpravodaj navštívil třikrát Afghánistán, kde se mimo jiné dostal jako vůbec první válečný reportér na noční bojovou patrolu s příslušníky amerických speciálních jednotek...

Ivo Petr

Horal, autor mnoha horských průvodců po Evropě, fotograf, publicista a celkem nepříliš normální člověk. Za třicet let stačil projít pěšky více jak 80 zemí světa a svými přednáškami a články v mnoha magazínech zpestřuje (nebo možná ztrpčuje) život podobně postiženým.

Václav Malinský

Dobrodruh, filantrop, fotograf, specialista na ultralehké outdoorové vybavení z nalehko.com. Za poslední tři roky nachodil a naběhal přes 13 tisíc kilometrů a své cesty propojil s dobročinnými úmysly. O svých cestách píše blog www.cestazasny.com.

Petr Snížek

Šéfredaktor časopisu Pádler a webu www.Padler.cz se věnuje vodáctví už od prenatálního stavu. S jízdou na kajaku spojil ještě své cestovatelské choutky a snaží se s lodí navštěvovat exotické destinace, třeba Gruzii, Nepál, Indii, Ekvádor, ruský Altaj nebo Turecko.

Edita Vopatová

Jedna z nejlepších českých lezkyň současnosti a několikanásobná mistryně republiky v lezení na obtížnost pochází ze severních Čech. Jako první Češce se jí povedlo přelézt cestu o obtížnosti 8c. Kromě studia také vede kroužky lezení pro děti a pořádá kurzy pro dospělé. Více na jejím facebookovém profilu.

Jan Šťovíček

Záchranář z povolání, kterému přátelé neřeknou jinak než "Šťovík", je autorem řady cestopisů. Pro Svět outdooru dlouhodobě testuje a píše články o vybavení. V neposlední řadě vymýšlí a průvodcuje nové zájezdy CK Adventura.

Dana Švůgrová

Od roku 2000 aktivně cestuje a leze po horách – mezi nejhezčí cesty patří Nový Zéland, Argentina (s několika vylezenými šestitisícovkami) a severní Indie. Autorka mnoha cestovatelských článků v časopisu Everest. Od roku 2005 horská průvodkyně pro cestovní kancelář Kudrna a později i pro V-Tour. Instruktorka lyžování pro německou CK Prima Klima.

Renata Bilanová

Redaktorka, překladatelka, maminka čtyř dětí a babička tří vnoučat. Do outdoorových dobrodružství se pustila až po 50. Zimu nikdy neměla ráda, přesto si v ní oklikou našla zalíbení – od běžné turistiky a přechodů hor, přes ferraty a skalní lezení. Mezi své další záliby řadí poznávání nových míst a tanec.

Jan Kalkus

Neustálé volejbalové tréninky v dětství víc a víc doplňoval o různé venkovní sporty až nakonec se studiem na VŠ definitivně vyměnil halu za „outdoorové hřiště“. I když ví, že nebude nikdy v ničem nejlepší, dělá nejradši od každého trochu – běh, lezení, skialpy, kolo…Hlavně když je to venku a pokud možno v horách. S Krkonošemi doslova za domem to jde naštěstí napůl samo. Momentálně ho běh dokonce živí. Tedy ne ten jeho, ale ostatních běžců – má totiž na starosti pořádání běžeckých závodů: Krosového poháru a Třeboňského maratonu.

Pavel Krupka

Stálý spolupracovník a člen testovacího týmu Světa outdooru patří k oporám redakce od samého počátku. Zajímá se především o vybavení z oblasti techniky, vaření, orientace, backcountry a zimního vybavení.