Redakce

Vojtěch Dvořák
šéf testovacího týmu, horský vůdce UIAGM

Vojta je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy, autor nekonečného komiksu Wattovo okénko a lezecké metodiky v časopisu Montana. Lektor a člen Metodické komise ČHS. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Natálie Kohoutková
šéfredaktorka Světa outdooru

Natálie miluje vícedenní treky, kolo a feraty. Lákají ji země s vysokými horami, krásnou přírodou a milými lidmi. Kromě půlky zemí Evropy (té hornatější) ji cesty zavedly třeba do Kalifornie, na Srí Lanku, Taiwan, Reunion nebo Kubu. Tři roky stála v čele časopisu Svět outdooru a nyní pracuje pro jeho webovou verzi www.SvetOutdooru.cz.

Martin Slezáček
tester Světa outdooru

Jeho horské zážitky nastartoval Hoher Dachstein v patnácti letech. Pak už se to vezlo… Großglockner, Matterhorn, Mont Blanc a další. Velmi rád také tráví svůj čas s rodinou na ferratách po celé Evropě. Respekt k přírodě se snaží šířit i v rámci svého povolání, pozice ředitele základní a střední školy k tomu vyloženě vybízí. To, jak měnit svět k lepšímu, totiž musíme učit už ty nejmladší z nás.

KONTAKT

Hledáš způsob jak nás kontaktovat?
Email: redakce@svetoutdooru.cz
Adresa redakce:
Klub cestovatelů – Svět outdooru,
Masarykovo nábřeží 22,
110 00 Praha 1

MÁŠ TRABLE S PŘEDPLATNÝM?

Hanka, naše správcová, ti ráda pomůže.
Email: predplatne@svetbehu.cz
Telefon: +420 731 923 073

Spolupracovníci redakce

Na tvorbě obsah portálu SvětOutdooru.cz se podílí také řada pravidelných či občasných spoluautorů z řad odborníků i outdoorových nadšenců. Pro Svět outdooru pracuje stabilní redakční tým testerů a také řada externích spolupracovníků. Mají mnohaleté praktické zkušenosti s outdoorem a stále se v něm aktivně pohybují. Tým je unikátní tím, že většině testerů prošly rukama desítky a stovky výrobků, máme přehled o aktuálních trendech a o zajímavých novinkách. Tradice pravidelného testování začala v roce 1997. Rukama našich testerů prošlo za víc než dvacet let přes 1000 výrobků a testováním jsme strávili přes 14 000 hodin na stovkách cest, treků a výprav.

K nejjednodušším úvazům šátku patří kříž s kapsou uvnitř. Video s podrobným návodem najdete na internetu - není to tak složité, jak to na první pohled vypadá.
Hana Sedláková

Hanku baví outdoor. Miluje hory, trekování, skialpy a vůbec experimentování s pobytem mimo civilizaci. Občas na cestách taky zavítá mezi lidi, s gustem nasává místní kulturu, učí se jazyky a pídí se po nejrůznějších zajímavostech. Píše blog o cestování a outdooru s dětmi, www.dupynacestach.cz, kde mimo jiné najdete eBook o tom, jak s malými dětmi přespat v přírodě.

Jan "Palič" Pala, šéfredaktor webu TuleniPasy.cz
Jan Pala

Lyžoval v mnoha pohořích a zemích od Severní Ameriky přes Evropu až po Kamčatku. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda.

Jan Picek

Šéfredaktor webu SvětBěhu.cz
Kromě psaní se věnuje organizaci závodu (byl ředitelem MS v orientačním běhu 2021), trénování a propagaci běhu a orientačního běhu. Kromě běhání má také rád jízdu na koloběžce. Je místopředsedou Českého svazu orientačních sportů a trenérem mládeže.

Ivan Janošták

Zapálený amatérský fotograf, kameraman a autor cestopisů, začínající lezec, horolezec a kajakář. Náruživý, cyklista, turista, pacifista, skialpinista, motocyklista, slacklinerista a knihomol. Mezi jeho slabiny patří sladké, spánek v houpací síti, svrchně kvašené pivo Mordýř, má sklony k přejídání, myslí si o všem své, nic nebere příliš vážně a nikdy nic nestíhá. Baví ho všechno okolo outdooru, vybavení, sportu a přírody. Neumí nic pořádně, ale fušuje do všeho, no a co mu nejde, to nepatřičně okecá.

Jana Kopřivová

Střídala více sportovních aktivit jako kolo, běh, tenis, squash, lyže, snowboard či tancování a při výletech do přírody se zaujetím pozorovala ty „pavoučky“ pohybujících se ve výšinách nám smrtelníkům nedostupným. Až si jednoho krásného dne řekla, že lezení musí vyzkoušet. No co si budeme povídat, ze začátku to byl velký boj, ale rozhodně stál za to a lezení se stalo pro Janu drogou. Postupně se k tomu přidaly další aktivity s horami úzce spjaté jako ferraty, ledovcové túry a skialpy.

Marie Slezáčková

Příroda je její druhý domov. Ráda cestuje, chodí po horách, poznává nová místa, rozhlíží se a nasává novou energii a zároveň klid. Nejraději má ferraty a treky na lehko, občas se vyšplhá i lehkou lezeckou cestou. Baví ji jóga a běhání, zkrátka téměř všechno, co se dá dělat na čerstvém vzduchu.

Michal Kroužel

Dobrodruh a světoběžník pro nás píše recenze a testy vybavení. Rád zkouší a testuje všelijaké technické vybavení a vychytávky.

Petr Blahuš

Skaut, tramp, novinář, publicista a fotograf se toulá světem od počátku 80. let. Patří mezi největší české znalce Karpat, kam jezdí prakticky nepřetržitě od roku 1984. Jako válečný zpravodaj navštívil třikrát Afghánistán, kde se mimo jiné dostal jako vůbec první válečný reportér na noční bojovou patrolu s příslušníky amerických speciálních jednotek...

Pavel Krupka

Stálý spolupracovník a člen testovacího týmu Světa outdooru patří k oporám redakce od samého počátku. Zajímá se především o vybavení z oblasti techniky, vaření, orientace, backcountry a zimního vybavení.