HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Redakce

Jakub Larysz
šéfredaktor časopisu Svět outdooru

Svou vášeň pro lezení a pohyb v horách objevil při studiu Informatiky a výpočetní techniky na VŠB-TU Ostrava. Skalky, Tatry, Alpy. Vše, co se mu tyčilo nad hlavou, chtěl zlézat. V listopadu 2014 vyměnil evropský kontinent za tříletou zkušenost na Novém Zélandu, ze kterého se svou ženou putovali v sedle kola jako Bikepacking Nomads domů do rodných Beskyd, odkud nyní druhým rokem vede časopis Svět outdooru.

Vojtěch Dvořák
šéf testovacího týmu, horský vůdce UIAGM

Vojta je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Spoluautor metodických materiálů Singing Rock a Hudy, autor nekonečného komiksu Wattovo okénko a lezecké metodiky v časopisu Montana. Lektor a člen Metodické komise ČHS. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Natálie Kohoutková
Redaktorka

Natálie miluje vícedenní treky, kolo a feraty. Lákají ji země s vysokými horami, krásnou přírodou a milými lidmi. Kromě půlky zemí Evropy (té hornatější) ji cesty zavedly třeba do Kalifornie, na Srí Lanku, Taiwan, Reunion nebo Kubu. Tři roky stála v čele časopisu Svět outdooru a nyní pracuje pro jeho webovou verzi www.SvetOutdooru.cz.

Martin Slezáček
tester Světa outdooru

Jeho horské zážitky nastartoval Hoher Dachstein v patnácti letech. Pak už se to vezlo… Großglockner, Matterhorn, Mont Blanc a další. Velmi rád také tráví svůj čas s rodinou na ferratách po celé Evropě. Respekt k přírodě se snaží šířit i v rámci svého povolání, pozice ředitele základní a střední školy k tomu vyloženě vybízí. To, jak měnit svět k lepšímu, totiž musíme učit už ty nejmladší z nás.

KONTAKT

Hledáš způsob jak nás kontaktovat?
Email: redakce@svetoutdooru.cz
Adresa redakce:
Klub cestovatelů – Svět outdooru,
Masarykovo nábřeží 22,
110 00 Praha 1

MÁŠ TRABLE S PŘEDPLATNÝM?

Aneta, naše správcová, ti ráda pomůže.
Email: predplatne@svetbehu.cz
Telefon: +420 731 923 073

Spolupracovníci redakce

Na tvorbě obsah portálu SvětOutdooru.cz se podílí také řada pravidelných či občasných spoluautorů z řad odborníků i outdoorových nadšenců. Pro Svět outdooru pracuje stabilní redakční tým testerů a také řada externích spolupracovníků. Mají mnohaleté praktické zkušenosti s outdoorem a stále se v něm aktivně pohybují. Tým je unikátní tím, že většině testerů prošly rukama desítky a stovky výrobků, máme přehled o aktuálních trendech a o zajímavých novinkách. Tradice pravidelného testování začala v roce 1997. Rukama našich testerů prošlo za víc než dvacet let přes 1000 výrobků a testováním jsme strávili přes 14 000 hodin na stovkách cest, treků a výprav.

Redakce

SvetOutdooru.cz je web pro všechny horaly a milovníky outdooru. Pyšní se nejucelenějším katalogem horských túr u nás – od treků přes výstupy na vrcholy a via ferraty až po trasy pro skialpy, sněžnice a zimní turistiku po celém světě. Přináší rady a tipy o vybavení, metodice a bezpečném pohybu v horách, rozhovory s inspirativními osobnostmi a aktuality z outdoorového prostředí. Záležet si dáváme na kvalitních nezávislých recenzích všemožného outdoorového vybavení.

Marie Lollok Klementová

Instruktorka rakouského Alpenvereinu a horská průvodkyně s mezinárodní UIMLA licencí věnuje horám a outdooru svůj profesní i soukromý život. Pravidelně přednáší, vede odborné semináře a lektoruje na kurzech Českého spolku horských průvodců. Ráda se toulá s fotoaparátem na krku a s batohem na zádech po horách, pokud možno ve vertikálním směru. devcezhor.cz

Kateřina Petríková

Jejím koníčkem je cestování a sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Navštívila přes 40 států na 4 kontinentech. Už více než pět let pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz.

Dita Podhadská

Záchranářka, Wilderness First Responder, nadšená cestovatelka do hor a severských oblastí. V rámci lektorování první pomoci kombinuje záchranářský svět se světem outdooru a hor.

Pavel Svoboda

Geograf, fotograf a tulák na volné noze. Autor cestopisných přednášek, které již během stovek repríz spatřily tisícovky diváků. Pravidelně publikuje reportáže z cest v českých médiích a objíždí se svými cestovatelskými projekcemi celou republiku. O svých cestách publikoval dvě knihy Napříč Jižní Amerikou a Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku. www.photo-svoboda.cz

Jan Pala

Lyžoval v mnoha pohořích a zemích od Severní Ameriky přes Evropu až po Kamčatku. Je hlavním autorem knihy Hory a sníh a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda.

Jan Haráč

Honza má za sebou horolezecké expedice na afghánský Noshaq (7492 m), pákistánskou šestitisícovku Sugulu Peak, přechod (ne)zamrzlého jezera Bajkal či cyklovýpravu severem Tanzanie. Podíval se také do Tádžikistánu, Turecka, Maroka, Finska, Thajska, Indonésie, Kambodži nebo Chile.

Kateřina Blecherová

Fotografka, grafička a cestovatelka, která raději hledá ty méně prošlapané cesty světem i životem. Procestovala Sýrii, Irán, Turecko, kus Indie, Nový Zéland, Slovinsko, korsickou GR20, pyrenejskou HRP, francouzské středohoří, italské Apeniny, Peru, Chile, Argentinu a Bolívii, Kanárské ostrovy a žila několik měsíců na Sicílii. Více na www.blecherova.com.

Petr Blahuš

Skaut, tramp, novinář, publicista a fotograf se toulá světem od počátku 80. let. Patří mezi největší české znalce Karpat, kam jezdí prakticky nepřetržitě od roku 1984. Jako válečný zpravodaj navštívil třikrát Afghánistán, kde se mimo jiné dostal jako vůbec první válečný reportér na noční bojovou patrolu s příslušníky amerických speciálních jednotek...

Václav Malinský

Dobrodruh, filantrop, fotograf, specialista na ultralehké outdoorové vybavení z nalehko.com. Za poslední tři roky nachodil a naběhal přes 13 tisíc kilometrů a své cesty propojil s dobročinnými úmysly. O svých cestách píše blog www.cestazasny.com.

Ivo Petr

Horal, autor mnoha horských průvodců po Evropě, fotograf, publicista a celkem nepříliš normální člověk. Za třicet let stačil projít pěšky více jak 80 zemí světa a svými přednáškami a články v mnoha magazínech zpestřuje (nebo možná ztrpčuje) život podobně postiženým.

Jindřich Kadrman

K fotografování se dostal krátce po prvních nesmělých čundrech po Čechách a Slovensku. Už tehdy začal své cesty zaznamenávat jak obrazovou, tak písemnou formou. Postupně se Jindřich vypravil na stále delší treky dál od domova. Kromě řady evropských pohoří se vydal např. na Island, Tchaj-wan, Nový Zéland, do Austrálie a loni projel Kanadu a USA.
Web: www.kadrmanjindrich.cz

Petr Snížek

Šéfredaktor časopisu Pádler a webu www.Padler.cz se věnuje vodáctví už od prenatálního stavu. S jízdou na kajaku spojil ještě své cestovatelské choutky a snaží se s lodí navštěvovat exotické destinace, třeba Gruzii, Nepál, Indii, Ekvádor, ruský Altaj nebo Turecko.

Edita Vopatová

Jedna z nejlepších českých lezkyň současnosti a několikanásobná mistryně republiky v lezení na obtížnost pochází ze severních Čech. Jako první Češce se jí povedlo přelézt cestu o obtížnosti 8c. Kromě studia také vede kroužky lezení pro děti a pořádá kurzy pro dospělé. Více na jejím facebookovém profilu.

Karel Vidlák

Stálý spolupracovník redakce, známý pod přezdívkou "Karlos", testuje a píše především o lezeckém vybavení. K lezení se dostal v patnácti letech. Postupně ho začaly lákat skály, alpské vrcholy i tatranské štíty. Jelikož si rád užívá klidu hor, baví se i skialpinismem. S oblibou se prohání terénem na horském kole nebo si užívá pohodu při vandrování. Testování vybavení a psaní článků se věnuje od roku 2008. Již nějaký ten rok provozuje své mobilní lanové centrum a občas se věnuje i metodickým a zážitkovým lezeckým kurzům.

Jan Šťovíček

Záchranář z povolání, kterému přátelé neřeknou jinak než "Šťovík", je autorem řady cestopisů. Pro Svět outdooru dlouhodobě testuje a píše články o vybavení. V neposlední řadě vymýšlí a průvodcuje nové zájezdy CK Adventura.

Dana Švůgrová

Od roku 2000 aktivně cestuje a leze po horách – mezi nejhezčí cesty patří Nový Zéland, Argentina (s několika vylezenými šestitisícovkami) a severní Indie. Autorka mnoha cestovatelských článků v časopisu Everest. Od roku 2005 horská průvodkyně pro cestovní kancelář Kudrna a později i pro V-Tour. Instruktorka lyžování pro německou CK Prima Klima.