Chiemské jezero – oblast pro pohodové outdooráky

Chiemské jezero – oblast pro pohodové outdooráky

Jezero Chiemsee na jihu Bavorska vás přivítá mnoha možnostmi k aktivně strávenému času. Je rájem pro jachtaře, sportovní rybáře, ale hlavně pro pohodové cyklisty či bruslaře na in-linech. Ani turisté v pohorkách zde nebudou zahálet.

Chiemské jezero (německy Chiemsee) nese hrdou přezdívku „Bavorské moře“. Leží na jihu Německa a na některých místech dosahuje hloubky téměř 80 metrů. Budete-li chtít jezero objet, tachometr vám naměří téměř 60 kilometrů. Zvláštností jezera je, že postupně zaniká a zmenšuje tak svou plochu.

Chci jet na kolo

Jako výchozí bod můžete zvolit městečko Bernau na břehu jezera, odkud budete podnikat své cyklo výlety. Vydat se odsud můžete na okruh přes město Aschau a Prien zpět opět do Bernau. Urazíte tak přibližně 30 kilometrů po asfaltových značených cyklostezkách.

Pohodovým celodenním programem pro cykloturisty může být, výhledy na Alpy zdobený, okruh kolem jezera. Ujedete tak přibližně 60 kilometrů značeným rovinatým terénem přes malé vesničky a městečka. V Prienu pak přes lázeňskou část města, přístav a nádraží úzkorozchodné železnice.

Z Bernau můžete vyrazit i na jih k rakouským hranicím podél řeky Tiroler Ache. Délka i náročnost trasy lze libovolně nastavit podle momentální kondice.

Většina těchto tras disponuje hladkým asfaltem, a tak lze kolo snadno nahradit in-liny.

Chci si pochodit

Kdo raději chodí v pohorkách, jistě ocení možnost vyjet z Aschau lanovkou do sedla pod Kampenwand (1669 m n. m.). Z horní stanice lanovky je značený okruh po loukách nazvaný „Panoramaweg“. Můžete odsud i vystoupit na vrchol, který je značený křížem. Bez použití lanovky tento výstup trvá 3 hodiny.

Popojedete-li si asi 15 kilometrů na jih do Ruhpoldingu, který je znám jako běžkařské centrum, můžete právě odsud vyrazit na horské výlety.

Dobrým nenáročným výletem pro pěší může být i návštěva Prienu, odkud lze podniknout i lodní výlet na některý z ostrovů na jezeře. Herreninsel (Mužský ostrov), kde se nachází známé „bavorské Versailles“ anebo klášter Frauenwörth na ostrově Fraueninsel (Ženský ostrov).

V okolí jezera je velké množství ubytovací i stravovacích možností všech druhů i úrovní. Společně s internetovým vyhledavačem si jistě najdete pro sebe to pravé.

Dostupnou možností ubytování je klasická mládežnická ubytovna Jugendherberge v Prienu, přímo na břehu Chiemsee.

Hledáte-li další informace o tom, co zajímavého v Bavorsku podniknout, jistě vám pomohou stránky o dovolené na venkově v Sasku a Bavorsku, které jsou nově i v češtině. Také vám dobře poradí třeba v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Německá turistická centrála

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: