Nejnovější

Nejdiskutovanější

Výzva (petice) k ukončení plošného zákazu ekonomických aktivit a cestování a jeho nahrazení odůvodněnými selektivními opatřeními

Nemoci byly , jsou a budou . Tenhle problém nemá jiné řešení než očkování . Opakované lockdowny nikam nevedou - i kdyby se počet nákaz srazil na nulu , přijede sem jeden nakaženej turista a je to tu nanovo . A proočkováno nebude dřív než na podzim 2021 , pokud vůbec . To jako budeme všichni rok a půl ( od jara 2020 ) zavřený doma ? Rok a půl , co celé masy živnostníků budou živořit ? Zachráníme nějaké důchodce nad hrobem , ale na konci budeme sčítat zástupy hospodskejch a kadeřnic , co se oběsej na šňůře na prádlo , protože to prostě nedaj .

Dle slov samotného minista zdravotnictví přímo na covid zemřela jenom asi 1/3 z těch , co v době smrti byli covid pozitivní . Čili v tuto chvíli celkem covid-pozitivních-mrtvých : cca 15 0000 lidí , čili na covid skutečně zemřelo cca 5000 lidí . Dáno do perspektivy : každý rok zemře v čr přirozenou smrtí cca 100 000 lidí .

Ve Švédsku za stejnou dobu pouze 11 000 covid-mrtvých celkem .

Pokud bude sekera státního rozpočtu 500 miliard .... a řekněme , že jsme zachránili 50% těch , co by bez opatření umřeli , tzn. také 5000 lidí ....pak nás jeden zachráněný důchodce ( průměrný věk covid mrtvého 78 let ) vyšel na 100 000 000 Kč pouze na státním dluhu .... + připočtěte odhadem ještě jednou tolik za soukromý sektor . Jestli mi někdo chce tvrdit , že cena života je nevyčíslitelná , tak at se zeptá svojí zdravotní pojišťvny , na kolik si ona cení jednoho roku kvalitního lidskýho života .

Ať už s tim všim jde naše posraná vláda do prdele .

Moje řešení : uvolnit . Všechno . Hned . A kdo má strach , ať si o svojí vlastní vůli dobrovolně nosí respirátor a nebo se zavře doma . Nikdo mu bránit nebude .

Nazdar .

Navrhovala bych rozšířit petici o perspektivu ekonoma a soc. geografa z Katedry environmentu na MU Brno viz
https://a2larm.cz/2020/04/globalni-ekonomika-neni-schopna-celit-koronaviru-natoz-zmenam-klimatu-karantena-je-prilezitost/
Podepsala jsem, ale pokud by petice nehrála na starý dobrý "business as usual", ale na skutečnou transformaci naší konzumní společnosti pomocí konceptů, na kterých se shodne většina inovativně smýšlejících ekonomů, ekologů atd., podepsala bych mnohem raději. (Podepsala jsem proto, že se obvykle se na nic jiného, než na kapitál, jak jej postaru chápeme, neslyší, ale návrat k iluzi "trvale udržitelného růstu", kterou tu praktikujeme za cenu sebezničení a zničení všech ostatních přírodních druhů, není cesta.)

Zkrácené a široké BC lyže?

Zdravím,
velmi by mě zajímalo, kde by se daly sehnat ty stoupací pásky na běžky Atomic,
Viděl jsem to u kolegů a fungovalo to velmi dobře řadu let. Bohužel, tam co to kupili to nemají a nedokážou to ani sehnat. Pry to bylo vždy v setu s běžkami Atomic.
Nevíme ani přesné označení těch stoupacích pásků.

moc děkuji za případnou informaci
martin Faltys

Ozývám se po dlouhé době s nabídkou přenechání lyží SPORTEN CARSPO 4x4 90-64-80 hm.1444gr bez protismyku. Tyto jsem použil 3x na výlet s vázánim Nicimpex evolution light a tuhoboatami Trezzeta Alpinist. Výhody: lehká v podstatě skialpová varianta, s pásy velice rychlý a pohodlný výstup kolmo lesem. Rovinky rychlejší jak na skialpech ale pomalejší než s botama s ohebnou špičkou. Sjezd - tragedie - Bota neposkytuje oporu ale lyže s hranama zvládá - tj. "Anděl na horách". Jinak lyže byly testovány i na sjezdovce s klasickými Přaskáči Lange Comp100. Zjištění: Základ dobrého sjezdu je bota - nikoliv lyže!?! - zapomenout na carving a naprosto výborně se na nich dalo smýkaným obloukem sjet. Vývoj u mne šel ale jinak - propadl jsem klasickému skitouringu mám komplet od Dynafitu, a na běžkování široké fitnessky od Fischera. K tomu Kombi boty a klasický SNS. Tj. mám tyto lyže doma.

Tj. daruji lyže Sporten Carspo 4x4 dl.180cm vhodné na české backcountry, pokud by byl zájem tak za 500,- Kč k tomu mohérové pásy v 100% stavu. Mailujte. Zdeněk Formánek