HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Plzeňskem na kole + VIDEO

Plzeňskem na kole + VIDEO

Každý na západě Čech tam asi už byl, ale ne každý na kole. Jede se do Mariánských Lázní. Ty však nebudou lázněmi jedinými, na které po cestě narazíte.

Základní údaje

Délka: 144 km (včetně zpáteční cesty)

Terén: 20 km nezpevněná cesta, asfalt 124 km

Převýšení: cca 1400+ m, viz obr. (včetně zpáteční cesty)

Trasa

Výchozím bodem bude restaurace na okraji Plzně Kalíkovský Mlýn (Jižní Předměstí). V blízkosti je most přes řeku Mže. Jeho přejezdem (směrem na Radčice) započnete vaši cyklistickou pouť do Mariánských Lázní. První kilometry nenabízí žádné lákadlo k zastavení.

Pojedete typickou českou krajinou (lesy, pole, louky), která ve mně vyvolává pocit absolutní pohody (při hezkém počasí). Provede vás přes ni silnice III. třídy a ujedete asi 28 kilometrů. Minete vesničky Radčice, Město Touškov, Líšťany (mezi Město Touškov a Líšťany je solidní „stoupák“), Pernarec, Rozněvice, abyste se dostali do Dudákovského mlýnu.

Naučná stezka

Pokud máte dost sil, tak si těsně před Dudakovským Mlýnem můžete odskočit na naučnou stezku Šipín, která vás asi po čtyřech kilometrech vrátí zpět na cestu. Stezka obnáší sedm informačních tabulí, které se vás pokusí seznámit s přírodním parkem Úterský potok, a to po stránce geologické, archeologické, historické a v neposlední řadě přírodovědné.

Lázně č.1

Z Dudákovského mlýnu je to šest kilometrů k jakési ochutnávce Mariánských Lázní, a to v podobě Lázní Konstantinových (viz video). Pod koly vám stále ubíhá silnice III.třídy.

Z K. Lázní pojedete směrem na Kokašic. Za nimi máte možnost navštívit zříceninu hradu Švamberk. Dojedete až do Lestkova (6,5 km za Kokašicemi). U místního hřbitova se dáte doprava na Hanov a z něj pojedete na Hostíčkov a Michalovy Hory.

Michalových Horách se napojíte na cyklostezku č. 2138 (následně ML-III a č. 361), která vás dovede až do cíle (cca 15 km).

V cíli…

Mariánské Lázně toho nabízí opravdu hodně. Od Miniaturparku, přes rozhledny a malebné kavárničky až k lázeňským kúrám. To, jak si program poskládáte, je jen na vás.

Levný nocleh není na škodu

Všichni si dokážeme představit, jak „levné“ ubytování v Mariánských Lázních asi bude. Proto nabízím variantu kempů Luxor či koupaliště Lido.

Trasa v sobě neobnáší žádné nároky na technickou jízdu, takže děti, které zvládnou ujet 70 kilometrů členitým terénem, mají zelenou. Druhá věc už je, jak si „vychutnají“ procházku Mariánskými Lázněmi po takovém výkonu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: