Cyklodovolená ve Finsku je splněný bikerský sen. Rovinaté terény, tisíce jezer, hluboké lesy… Proč vyrazit na dovolenou na kole právě do této skandinávské země?
Neuběhl ještě ani rok, co jsme se vrátili z naší roční bikepackingové cesty z Nového Zélandu domů do Beskyd, a už jsme balili brašny na kola znovu. Tentokrát jsme měli na dovolenou mnohem méně času, pouze týden, takže jsme zvolili bližší destinaci – Slovinsko. Nechali jsme se, jako už mnohokrát, inspirovat zkušenostmi bikerů z webu bikepacking.com a vybrali jsme si okruh kolem Triglavského Národního parku.
Cyklista a alpinista Daniel Polman na letošní rok naplánoval odvážný bike&hike projekt. Rozhodl se, že se pokusí během jednoho dne dostat vlastními silami až na vrchol Großvenedigeru (3674 m).
Švýcarské traily mají jedno společné – panoramata, která bychom mohli typicky marketingově nazvat jako dechberoucí. V tomto případě je to ovšem svatosvatá pravda. Česku nejblíže jsou traily s malebnými scenériemi v Engadinu, jehož bikovým centrem je malebná vesnička Scuol.
Nikdy neplánoval žít v zahraničí, přesto se usadil v Norsku, které si zamiloval a odkud vyráží na bikepackingové závody a výpravy do celého světa. Jak vhodné je Norsko pro bikepacking, jaký je Martin společník a co zažil v centrální Asii?
Pavel Kadlíček je cestovatel, muzikant, cyklofil, lidumil, ale hlavně člověk s obrovským srdcem a chutí pomáhat, kterou v něm snad ještě více rozdmýchala ztráta střechy nad hlavou během povodní. Náhoda ho v roce 2014 dala dohromady s Andreou Radovou, šéfkou projektu Kola Dětem a bylo rozhodnuto.
Švýcarské bikové traily mají jedno společné – panoramata, která bychom mohli typicky marketingově nazvat jako dechberoucí. V tomto případě je to ovšem svatosvatá pravda. Co do působivosti výhledů je jasnou jedničkou Aletsch Arena s nejdelším údolním ledovcem v Alpách.