Svět outdooru 3/2020 přináší: Expedice Peru 1970, Dálkové treky nalehko, Belianské Tatry a Roháče na Slovensku, Karpatská hřebenovka, po trasách Po GR trasách přes masivy Dévoluy, Trièves a Vercors, Greater Patagonian Trail. Pět důvodů proč přejet Finsko bikepackingově, jak ošetřit puchýře a rady jak vybrat správný třísezonní univerzální spacák.
Český a slovenský tramping má víc než stoletou tradici a je prazvláštním fenoménem. Knížka Stopou toulavou vzpomíná na „staré dobré časy“, na trampské příhody i proměny vybavení, které si často musel každý vyrobit sám.
Kniha 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku je studnicí inspirace pro jednodenní výlety pro celou rodinu od jara do zimy. Cestovatel a publicista Jan Hocek připravil rovnou stovku tipů na výlety pěšky, na kole, lodi či na lyžích po přírodních skvostech Česka a Slovenska.
Už víte, že na nočním nebi je jedna prominentní hvězda, která leží velmi blízko severního nebeského pólu a je známá jako Polárka, Severka či Polaris. Je to velmi dobře viditelná hvězda, i když není nejjasnější, jak se lidé často mylně domnívají. Polárka září tak jasně v naší kulturní historii noční oblohy, že se to často zaměňovalo s její skutečnou zářivostí. Existuje množství literárních zmínek o Polárce.
Svět outdooru 2/2020: Míříte na Mont Blanc, pak byste měli vědět co se na něm děje. Přinášíme také tipy na treky v okolí Mont Blancu nebo úžasnou túru s horským vůdcem Romanem Kozelkou: na Eiger hřebenem Mittellegi. V Česku se podíváme na kole do Litovelského Pomoraví a pěšky na 100km mikrodobrodružství okolo Brna. Poradíme jak vybrat první vrstvu oblečení a v Lezeckém světě se dočteš vše o tom, jak začít s lezením na umělých stěnách, na ferratách, skalách i na horách. A jak se bránit sněžné slepotě Dita Podhadská.
Svět outdooru 1/2020: Co dělat, když nemůžeme do zahraničí? Nocování v české krajině se věnuje tematický článek. I po padesátce se dá žít na plno, dočtete se v prvním díle seriálu Světa outdooru Padesátka na ferratách. Horští vůdci Ondřej a Jiří Švihálkovi tě provedou úžasným hřebenem Hohlaubgrat na čtyřtisícový Allalinhorn. Mrkneme na to, jak správně vybrat trekový batoh a na kondici tvého horolezeckého vybavení.
Redakce Světa outdooru připravila výběr zajímavých outdoorových filmů, které jsou volně ke zhlédnutí online.
Není čas kouknout na zajímavý outdoorový film? Z pohodlí domova můžete prožívat polární zimu Antarktidy v roztrhaném stanu, desetimetrové odlezy na žulových věžích Patagonie či dilema, jestli je zrovna tahle pralesní bobule jedlá.
Vyhrajte jednu ze dvou knih od vydavatelství Jota! Soutěžíme o knihu Zabíjení nemožného od Reinholda Messnera, v níž se diskutuje o proměnách hodnot v lezení, a metodickou příručku Skialpinismus.
Svět outdooru 4/2019:
Blok pro všechny, lezení pro ostravské děti zdarma, 1300 km na kolech z Peru do Ekvádoru. Skialpové túry hřebenem Ďumbierských a Západních Tater, ze švýcarského Andermattu do Ticina, tipy jak začít s dětmi jejich skialpové dobrodružství a nebo za prašanem do Gruzie. Příběh z kompletního traverzu zubatého hřebene Grandes Jorasses, rozhovory s Milanem Jurkou, zakladatelem značky Sensor a o tom, jak Pavel Habětín z Warmpeace nechává testovat jejich spacáky. Šéfredaktorka webu Světa Outdooru Natálie Kohoutková vyzpovídala Heli Heiskannen o jejím působením ve VltavaFund Ski Teamu a také popsala jejich jarní běžkování v Jakuszycích na polské straně Jizerských hor. Omrzliny určitě nechcete, tak si přečtěte článek Dity Podhadské, jak se jim vyhnout.
Svět outdooru 3/2019: S lehokolem na Nordkapp, bikerafting ve Skotsku a cykloturistika Tchaj-Wanem. Tipy jak na dálkové pochody, nejkrásnější švýcarské dálkové trasy pro každého nebo československá dálková trasa Brno – Poprad. VHT s horským vůdcem a Lucií Výbornou na Zinalrothorn, Ze životů chataře Téryho chaty Maťo Maličkého a horského vůdce Branislava „Gabo“ Adamce, Jak vybavit lékárničku na každý výlet, Statistika nehod v Alpách, Názor: Vadí malý penis v outdooru, Nejvyšší vrcholy Evropské unie, Marek Holeček a Zdeněk Hák nejen o Chamlangu a lezkyně Mathilde Becerra o zvedání ženského sebevědomí.
S duchu hesla „Všude dobře, doma nejlíp“ se cestovatel a publicista Jan Hocek zaměřil ve své třetí cestopisné knize na naši domovinu. 4 roční období, 1600 km, 10 národních parků a 16 chráněných území po Česku a Slovensku – to je v číslech jeho 33 tipů na výpravy po krásných a zajímavých místech české a slovenské přírody.
Svět outdooru 2/2019: Top vyhlídkové vrcholy v srdci Švýcarska, ferraty v Dolomitech, VHT túry horských vůdců, napříč Balkánem po Via Dinarica, cyklopřejezd Javorníků, Děčín outdoorově, Dušan Stoupa Janák, rozhovor Adam Ondra, lezení a ochrana přírody, jak vybrat stan od horského vůdce Vojty Dvořáka, Lezecký svět 2019
Oscarem oceněný americký dokument FREE SOLO, který The New York Times označily za “výjimečný dar všem, kteří věří, že hranice lidských možností je stále v nedohlednu”, uvede na velká plátna českých kin 16. května distribuční společnost Artcam Films. Yosemitská stěna El Capitan přitahuje výjimečné sportovní výkony. Zlákala i nejodvážnějšího sólolezce na světě, Alexe Honnolda, kterého nic neodradilo od nebezpečného výkonu: vylézt 915 metrů vysokou stěnu bez lana, spolulezce a jakéhokoliv jištění. Jedna chyba na nejstrmější skále by znamenala smrt.
Svět outdooru 1/2019: Téma: Lysá hora – popularita královny Moravskoslezských Beskyd, treky kanadských Rockies, letní přechod Haute Route, roční bikepacking z Nového Zélandu do Beskyd, Koňskou stezkou G R 223 Camí de Cavalls kolem Menorcy, Nejvyšší vrcholy evropských zemí, janí lezení na Sicílii, přechod divočiny Javorníků, s dětmi přes Totes gebirge neboli Mrtvé hory, jak ošetřit zranění v terénu, jak se staví cesty na lezeckých stěnách, podle čeho si vybírat pohorky a samozřejmě nechybí oblíbené recenze.