Vyšel Svět outdooru 1/2021: Co jsme si pro tebe připravili?

Vyšel Svět outdooru 1/2021: Co jsme si pro tebe připravili?

Svět outdooru 1/2021 obsahuje: tematický článek Česko: budeme za pobyt v přírodě platit?, ohlédnutí s Josefem Rakoncajem za jeho životem, Rozhovory s Pavlem Kadlíčkem o projektu Kola Dětem a Martinem Čunátem o jeho bikepackingových dobrodružstvích. Tipy na přechody Stezky Českem, česko-polské Hřebenovky, túru s horskými vůdci na jarní skialpové Gran Paradiso. Jak vybrat outdoorový vařič nebo v čem nosit děti na horách. Poradíme s první pomocí při zranění hlavy a vysvětlíme přínos otužování.

S novým rokem jsme přistoupili k dalšímu kroku být zase o něco více šetrnější k přírodě. Laminovanou obálku jsme vyměnili za variantu bez plastové vrstvy a tím dosáhli plné recyklovatelnosti našeho časopisu! Chci předplatné Světa outdooru.

Titulka Světa outdooru 1/2021.

TÉMA

S omezením cestovního ruchu v zahraničí a uzavření nákupních center se do české přírody dostává čím dál tím více lidí, kteří nechtějí sedět doma. Situace na turisticky atraktivních místech přestává být únosná a naše redaktorka Renáta Bilanová se podívala na tuto situaci do hloubky v tematickém článku ČESKO: budeme za pobyt v přírodě platit?

Téma-Česko a overturismus. Svět outdooru 1-2021.
Téma-Česko a overturismus. Svět outdooru 1/2021.

OSOBNOSTI

České horolezectví má nejednu výjimečnou postavu, jednou z nich je i Josef Rakoncaj, zakladatel značky Sir Joseph a živoucí legenda, který na začátku dubna 2021 oslavil 70. narozeniny. Pavel Kadlíček – muzikant, cyklista a dobrák od kosti je důležitou součástí dobročinného projektu Kola Dětem, a Martina Čunáta jsme vyzpovídali z jeho zážitků v centrální Asii a novém domově v Norsku.

Josef Rakoncaj slaví 70. let. Svět outdooru 1-2021.
Josef Rakoncaj slaví 70. let. Svět outdooru 1/2021.

BIKE SPECIÁL 2021

Letošní Bike speciál Světa outdooru tě provede problematikou boomu budování MTB trailů v Česku, Jan Filip z Flowride ti dá pět rad jak si zlepšit techniku jízdy na trailu, náš diagram ulehčí rozhodování, jaký druh cyklocestování je pro tebe nejlepší a taky přihodíme pár tipů, kam vyrazit na cyklovandr. Ať už je to na traily švýcarského Engadinu a kolem ledovce Aletsch. Co všechno se dá nabalit na cyklotrip dokazují kajakáři s projektem BIKE2BOAT, Jakub Kasl zavítal mezi Vikingy na sever Norska a nový portál Stezky.cz ulehčí plánování cyklovýletů včetně ubytování a stravování na místech, kde jsou Cyklisté vítání.

Diagram jaký druh cykloturistiky je pro tebe nejvhodnější. Bike speciál 2021 ve Světě outdooru 1_2021.
Diagram jaký druh cykloturistiky je pro tebe nejvhodnější. Bike speciál 2021 ve Světě outdooru 1/2021.

ZDRAVÍ A VYBAVENÍ

Lektorka horské medicíny Dita Podhadská radí co dělat při úrazu hlavy a sport hacker Vít Schlesinger prozradí proč bychom se měli otužovat. Horský vůdce a náš šéftester Vojtěch Dvořák se mrknul na zoubek outdoorovým vařičům a redaktorka webu SvetOutdooru.cz Natálie Kohoutková shrnula úskalí nosení dětí v šátcích, nosítkách i krosničkách.

Jak vybrat outdoorový vařič. Svět outdooru 1/2021.
Jak vybrat outdoorový vařič. Svět outdooru 1/2021.

OBJEDNEJ SI PŘEDPLATNÉ DO 24. 5. 2021 A SVĚT OUTDOORU 2/2021 S LEZECKÝM SVĚTEM NAJDEŠ VE SVÉ SCHRÁNCE!

CHCI PŘEDPLATNÉ SVĚTA OUTDOORU

Na Slovensku si časopis objednej přes Press.sk

Kde jinde seženeš Svět outdooru?

V trafikách: V Česku za 49 Kč / na Slovensku za 2,49 €.

– A v elektronické verzi na Alza.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: