Svět outdooru 2/2021 je v prodeji. Co se v něm dočteš?

Svět outdooru 2/2021 je v prodeji. Co se v něm dočteš?

Porce outdoorového čtení a inspirace na léto je na světě. Co se dočteš v letním vydání Světa outdooru?

Další vydání Světa outdooru je na pultech trafik Geco a ty máš jedinečnou možnost zjisti, co jsme do něj všechno nalili. Možná potom zjistíš, že také chceš předplatné Světa outdooru.

TÉMA

Opět se vracíme k tématu ekologie v outdoorovém průmyslu. Tentokrát se detailněji podíváme na to, jak je to se slovy recyklovaný a recyklovatelný, jaký je koloběh života obyčejné PET lahve a jaké by to bylo lézt na laně z recyklovaného materiálu, a že ne jen plast je vhodný k recyklaci. To vše najdete v článku EKOLOGIE V OUTDOORU: recyklované materiály ve výrobcích.

EKOLOGIE V OUTDOORU - recyklované materiály ve výrobcích. Svět outdooru 2/2021.
EKOLOGIE V OUTDOORU – recyklované materiály ve výrobcích. Svět outdooru 2/2021.

ROZHOVORY

V tomto vydání se podařilo udělat enormní množství rozhovorů, které jak doufáme obohatí každého čtenáře. S Janem Čermákem vznikl praktický průvodce stanů, s Lucií Výbornou jsme se bavili o její vášni k horám, Jan Považan přibližuje spolkem ADAPTED adrenalinové zážitky handicapovaným lidem. Vít Schlesinger poradí, jak si vyvážit pracovní a osobní život. V Lezeckém světě 2021 jsme se bavili s alpinistou Simonem Messnerem, českým horolezcem Pavlem Kořínkem a německou vycházející hvězdičkou Martinou Demmel, která za čtyři roky od ukončení lyžařské kariéry vylezla své první 9a, a to ještě pátým pokusem!

Martina Demmel - od lyžování k 9a za čtyři roky. Svět outdooru 2/2021.
Martina Demmel: Od lyžování k 9a za čtyři roky! Svět outdooru 2/2021.

LEZECKÝ SVĚT 2021

Letní olympijské hry v Tokiu klepou na dveře, proto ani tematický článek z pera Renáty Bilanové nemůže být o ničem jiném, než premiéře sportovního lezení na této sportovní události. Kromě již výše zmíněných rozhovorů se také můžeš těšit na inspirativní reportáž ze 105 km dlouhého ferratového okruhu v Dolomitech, fotoreportáž z karakoramské expedice Andrzeje Bargiela nebo článek horského vůdce Vojty Dvořáka o etice a etiketě lezení na českých pískovcích.

Premiéra lezení na letních olympijských hrách. Svět outdooru 2/2021.
Premiéra lezení na letních olympijských hrách ve Světě outdooru 2/2021.

ZDRAVÍ A VYBAVENÍ

Lektorka horské medicíny Dita Podhadská si posvítila na Tejpování, jsou to kouzla nebo módní trend? Martin Slezáček poradí Jak vybrat čelovku, a kolik lumenů je dost a taky poradíme jak s dětmi strávit noc venku, ať ve stanu nebo pod širákem.

Jak vybrat čelovku. Svět outdooru 2/2021.
Jak vybrat čelovku ve Světě outdooru 2/2021.

OBJEDNEJ SI PŘEDPLATNÉ DO 30. 9. 2021 A SVĚT OUTDOORU 3/2021 S TREKOVÝM SPECIÁLEM NAJDEŠ VE SVÉ SCHRÁNCE!

CHCI PŘEDPLATNÉ SVĚTA OUTDOORU

Na Slovensku si časopis objednej přes Press.sk

Kde jinde seženeš Svět outdooru?

V trafikách: V Česku za 49 Kč / na Slovensku za 2,49 €.

– A v elektronické verzi na Alza.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: