Šílené sjezdy na ledovci v Saas Fee

Šílené sjezdy na ledovci v Saas Fee

Efektivní, ale i efektní způsob, jak si rozbít hubu. Ale taky naplnit tělo adrenalinem. Přesně to je závod Glacier Bike Downhill, který se konal ve švýcarkém Saas Fee již po deváté.

Po sjezdovce na kole

Ze 3500 metrů nad mořem do 1800 metrů, tedy 1,7 kilometru převýšení za jízdy po 8,5 kilometru dlouhé sjezdovce na ledovci. Hromadný start napínavosti rozhodně neubere. Úzké pasáže s prudkými zatáčkami, kde si jezdci musejí „plochodrážnicky“ pomáhat nohama, střídají strmé sjezdy a i terénní vlny, kde bikeři skočí i daleko přes 10 metrů.

To je závod Glacier Bike Downhill, který se letos v sobotu 24. března konal v Saas Fee již po deváté. A jako vždy se na startu sešlo dostatek šílenců, kteří se pokusili trať sjet. Přesněji řečeno, bylo jich 142, ten nejrychlejší, Francouz Charly di Pasquale, dojel v rekordu trati za 7 minut a 31 sekund. Průměrná rychlost vítěze je kolem 70 km/h, maximální zhruba dvojnásobná. Ne, zde jsem se nepřepsal, v nejprudších pasážích se rychlost sjezdařů blíží 150 km/h.

Po sestřihu z průběhu letošního závodu nemohu nepřidat ještě další dvě videa – na prvním je souvisle celý závod z kamery jednoho z bikerů Yanicka Morreta (v odkazovaných videích na konci naleznete další spoustu podobných videí různé kvality, Morretovo mi přišlo subjektivně nejlépe zpracované).

Poslední video ze Saas Fee bude hádám nejsledovanější – jde o čtyřminutový sestřih z kamer několika jezdců. Vybrány jsou jen a pouze pády a srážky jezdcůMrkající Jestli jste někdy zkoušeli jezdit na kole na sněhu, pochopíte dvojnásob.

Švýcarsko bez rámečku 2012Plánujete-li opravdu aktivní léto plné outdoorových aktivit a sportu, nejlepší volbou je návštěva nedalekého Švýcarska, které nabízí malebné horské vesničky ve stínu skalnatých velikánů, dokonalý servis dopravy i ubytování a v neposlední řadě mnoho kulturních památek. Za dlouhými výlety do přírody se vydejte do regionu Aletsch se stejnojmenným ledovcem, který je největším v Alpách. V kantonu Valais zase najdete další skvělé vysokohorské středisko vhodné k mnohým sportovním aktivitám, a to Saas Fe. Pod světoznámým velikánem, Matterhornem, leží nejznámější a nejnavštěvovanější turistické středisko ve Švýcarsku Zermatt. Více tipů na cestování po Švýcarsku najdete na www.MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: