Nové cyklostezky v Moravskoslezském kraji!

Nové cyklostezky v Moravskoslezském kraji!

Moravskoslezský kraj sice patří mez kraje s nejvíce kilometry cyklostezek, ale pokud si kilometráž porovnáte s rozlohou, tak to zase tak slavné není. Proto je pro Severomoraváky a Slezany více než dobrá zpráva, že jim letos přibudou další kilometry pro jejich cyklo radovánky. Kde? To najdete v článku.

Jak se zdá, tak pro cyklisty v Moravskoslezském kraji svítá na lepší časy. Pojďme si představit jednotlivé projekty, díky kterým se jejich „cyklo obzory“ rozšíří.

Ostrava – Beskydy

Toto je asi největší projekt, na který se cyklisti mohou těšit. Stezka se plánuje už 15 let a její úplné dokončení je na programu v roce 2013, ale jednotlivé úseky jsou a budou v provozu dříve. Cyklostezka povede podél řeky Ostravice, která je s trochou nadsázky řečeno dovede až do svého rodiště a bude dlouhá asi 45 kilometrů. Dostavba se týká úseku Vratimov-Sviadnov a Ostravice-Hodoňovice.

Krnov – Opava – Velké Hoštice

Projekt, který trval tři roky, je konečně dokončen. Chybí už jen vyasfaltovat některá místa, ale stezka už je sjízdná. Více se o cyklo trase dozvíte na tomto webu. Graficky si trasu můžete prohlédnout také tady.

hornické muzeum Landek – Koblovský most

Vzhledem k předchozím dvěma projektům se jedná spíše o mladšího brášku, protože délka této cyklotrasy je pouhé dva kilometry, ale v dnešní motoristické džungli bychom měli být vděčni za každý metr cyklostezek. Trasa by měla být hotová do léta. Pokud největší hornické muzeum v ČR, kterým Landek je, neznáte, tak vám třeba pomůžou jejich oficiální stránky. Podle mne je to zajímavá podívaná.

Cyklistice zdar!

S využitím www.izdoprava.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: