Radovánky ve společnosti Labe bez namočení

Radovánky ve společnosti Labe bez namočení

Labe je řeka, to ví každé malé dítě, ale už méně lidí si ve spojitosti s ní dokáže představit něco jiného než raft, kajak či jiné plavidlo. Zkusme těm představám trochu pomoct.

Jak už jsem se zmínil, Labe slouží k vodním radovánkám, ale její tok prochází nádhernou krajinou, a proto se jedná o skvělé prostředí pro cyklistiku. Pro tento účel slouží Labská stezka. Pojďme si o ní říct pár informací.

Několik zeměpisných údajů

Stezka vede přes dva státy, Česko a Německo.

Začíná v Krkonoších a končí v německém Cuxhavenu, respektive při ústí do Severního moře.

Je dlouhá více než 1200 kilometrů.

Vede i přes velká města jako Praha, Hamburg a jedno z nejhezčích měst střední Evropy – Drážďany, takže si na své přijdou i milovníci kultury.

Zajímavá místa na trase

Kromě výše zmíněných měst nabízím i další zajímavé cíle. Samozřejmě nejsou všechny, ale doufám, že vás zaujmou a podnítí v hledání dalších.

České Švýcarsko

– Krkonoše

– Saské Švýcarsko

– Labské pískovce

– město Pirna

– město Litoměřice

Zajímavosti a užitečné rady

V Německu se jedná o velmi oblíbený turistický cíl. Svědčí o tom fakt, že byla německým cykloklubem (ADFC) sedmkrát za sebou zvolena jako nejoblíbenější cyklotrasa v Německu.

Cyklostezka vede přes asfaltové cesty, dlažbu, ale také přes nezpevněný povrch. Proto vřele doporučuji vynechat silniční kolo.

Velmi dobře si naplánujte cestu. Mnoho lidí už si stěžovalo na značení, především na českém území.

Místy se připravte na bahnitý terén (po dešti).

Na cyklotrase se v průběhu sezóny koná mnoho organizovaných akcí pro děti i dospělé, stačí jen trochu pročesat internet.

Nedávno vyšel také atlas Labské cyklotrasy, kde se dozvíte mnoho podrobností o celé trase.

Do budoucna je v plánu zpřístupnit celou trasu handicapovaným, respektive odstranit bariéry.

Léto se blíží a takový dvou týdenní cyklistický výlet, přes Česko a Německo pro vás může být levnou a velmi zajímavou náplní prázdnin. Více informací se o Labské stezce můžete dozvědět na tomto webu, který vám poradí, kde složit hlavu, kde se najíst, co zajímavého můžete na trase vidět anebo čemu se vyhnout.

Pokud máte další tipy či rady, tak je neváhejte napsat do diskuze.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: