Nejnovější

RECENZE: NORTHFINDER KOSIARE – ZATEPLENÉ KRAŤASY
Lyžování a zimní turistika

Dobrý den,
děkujeme Vám za váš komentář.
Ad hmotnost: 310 g (L), doplnil jsem do parametrů
Ad membrána: vždycky se dá použít lepší materiál. :)
Avšak osobně jsem neměl nikdy pocit diskomfortu. Ani při výstupu a hlavně nikdy při sjezdu. Na stoupající teplotu při výstupu reaguji rozepnutím bočních zipů. Takže pro účely, kdy je mi zima už i při výstupu a na sjezd, mi parametry přijdou dostatečné. Jedná se samozřejmě o můj subjektivní pocit, ale kraťase mají za sebou minimálně 3 týdny testování a používání v různých podmínkách zvláštně nastupující zimy s větrem, hustým sněžením, smíšenými srážkami.
Děkuji za pochopení a na skialpech přeji hodně zdaru!
Vojtěch Dvořák, redaktor SO.CZ a horský vůdce UIAGM
PS: Váš komentář zasílám i do NF

Ahoj, dík za recenzi. Po něčem podobném pokukuju, ale tady se mi pár věcí nezdá. Možná to nebudou špatné kraťasy, ALE :
Uniká mi smysl použití jednoho z nejprodyšnějších (a taky nejdražších) izolačních materiálů, když je zabalený do mizerné membrány 10 000/10 000. Tady už se pak o prodyšnosti nedá ani mluvit a nepromokavost je taky pofidérní. Když už membrána, tak mohla být použita rozhodně lepší. Pokud bylo důvodem ušetření hmotnosti, což by bylo logické vzhledem ke spíše záložnímu použití, nechápu, proč hmotnost není nikde, ani na stránkách výrobce, uvedena. Místo toho tam uvádí nepravdivé a až nesmyslně protichůdné informace : nízká hmotnost – není uvedená, jedna z nejvyšších paropropustností na trhu- to platí pro Polartec Alfa, ale s použitou membránou tento parametr mizí, takže zavádějící nepravdivá informace, nepromokavost / mezi benefity je uvedena voděodolnost 2 body z 5, větruodolnost 3 body z 5, prodyšnost- 3 body z 5. Nic z těchto benefitů neodpovídá použití membrány.
Tak nevím jestli je pro ty kraťasy horší použití té membrány anebo ten hrozný popis. Špatné je oboje.
Mě by se líbilo použití Pertexu jako svrchního materiálu, podobně jako u Alfa bund.

Nejdiskutovanější

Nocování v české krajině: BIVAKUJ, ALE RESPEKTUJ!
Horská turistika

Díky, z článku nepřímo vyplývá, že na většině území by neměl být problém s přespáním v bivakovacím pytli. Jak to je s hamakou, která je vybavena širokým popruhem bránícím poškození kůry? V některých článcích jsem se dočetl, že hamaka je také OK.

Díky za článek.

Podělím se o zkušenost s "ochranářem" v np České švýcarsko. Jdeme ve dvou s batohem a v brzkém odpoledni vstupujeme do parku u pravčické brány. "Ochranář" si nás vyhmátne z davu, legitimuje se a začne nám arogantním způsobem vykládat, že kouká že jdeme "na těžko" a že se v np nesmí přespávat, že je moc sucho, že bychom rušili zvěř a spousta dalších keců. A že prý doufá, že nás v noci nepotká v parku, dodává, že máme jít přespat do kempu.
Nejvíc fascinující na celé situlaci bylo to, že ostatní výletníky ve stylu: zaparkuju na nejbližším parkovišti, jdu na pravčickou bránu, sokolím hnízdě dám pivo a cestou vykouřím půl krabky, nedopalky jen tak zahodím (viděno na vlasní oči) nechával "ochranář" bez povšimnutí. Také představa "ochranáře" který pobíhá v noci po parku, aby nachytal v klidu spící lidi (kdo tady ruší přírodu, že?) je zábavná.

Btw. všimli jste si, že dle pravidel je táboření a nocování zákázáno s vyjímkou míst k tomu určených, což je pouze kemp "Mezní louka" - docela by mne zajímalo, kam chodí spát lidé z vesnice Mezná...

Důsledek je, že do Č.Š. už nepůjdeme ani na výlet, jsou i jiná místa. Pár odpadků, které občas sezbíráme po ostatních návštěnících, také můžeme sebrat jinde.

V konečném důsledku moc nerozumím způsobu ochrany přírody, kdy se snažím nalákat co nejvíce obyčejných turistů (kteří se často neumí v přírodě pohybovat a chovat, případně jim je to jedno) a na druhou stranu co nejvíce znechutit návštěvu jednotkám lidí (kteří se - aspoň doufám - chovat v přírodě většinou umí). Někdo to možná ví..