Nezlomní: epický příběh přátelství

Nezlomní: epický příběh přátelství

Jakou cenu stojí za to zaplatit za vítězství? Nový snímek Nezlomní nás zavede do prostředí extrémních závodů adventure race. Neuvěřitelný příběh o odvaze a přátelství natočený podle skutečných událostí bude k vidění na plátnech kin od 11. 4. 2024.

Pouto mezi člověkem a psem

Michael (Mark Wahlberg) má poslední šanci splnit si svůj velký sen: získat zlato na mistrovství světa v adventure race. Po devatenácti letech závodění se naposledy postaví na start náročného vytrvalostního závodu, během něhož má za šest dní pěšky, na kole, v kajaku a pomocí lanových technik překonat se svým týmem trasu dlouhou 700 kilometrů skrz neprostupnou jihoamerickou džungli. Extrémní fyzická zátěž a drsné přírodní podmínky nejsou však to jediné, co se postaví čtyřčlennému týmu sportovců do cesty za úspěchem.

Uprostřed divočiny se k týmu shodou náhod přidá kříženec erdelteriéra, který si svou oddaností a houževnatostí získá postupně místo v jejich srdcích. Tým je ve vedení a závod se pro něj vyvíjí slibně. Artuš, jak čtyřnohého společníka závodníci pojmenují, je věrně sleduje až do okamžiku, kdy se kvůli zranění dostane do ohrožení života. V tu chvíli je ctižádostivý Michael postaven před životní volbu

„Michael je natolik posedlý touhou vyhrát svůj poslední závod, že je ochoten tomu obětovat prakticky cokoli a chová se přitom dost sobecky. Startovné na závod neváhá uhradit z rodinných úspor. V průběhu závodu nečekaně narazí na toulavého psa, který se k němu na trati připojí. Když se pak pod vlivem okolností musí rozhodnout, jestli obětuje psa, nebo vítězství, konečně ukáže svou lidskou tvář. V tu chvíli ale začíná skutečný závod – závod s časem, protože aby Artuš přežil, potřebuje se dostat do bezpečí a do lékařské péče. A příběh nabírá na emocích,“ odkrývá pokračování děje představitel hlavního hrdiny, Mark Wahlberg.

Podle skutečných událostí

Zdá se to jako těžko uvěřitelný příběh? Ale on se doopravdy stal! Předlohou dobrodružnému filmu hollywoodské produkce je knižní bestseller Mikaela Lindnorda Arthur: The Dog Who Crossed the Jungle to Find a Home (přeloženo: Artur: pes, který prošel džunglí, aby našel domov) založený na autorových osobních zážitcích. Bývalý švédský závodník se dokonce zúčastnil natáčení jako poradce, díky čemuž nabízí snímek autentický pohled do atraktivního prostředí tohoto sportu. 

Adventure race není pro každého. Závodníci si nejednou sáhnou na dno svých fyzických i psychických sil. Tváří v tvář těm nejtěžším překážkám je člověk konfrontovaný se svými nejtemnějšími stránkami a musí soupeřit především sám se sebou. Dojemný příběh o přátelství mezi psem a člověkem dokazuje, že největší vítězství v životě se často obejdou bez medailí, málokdy však bez boje.

Nezlomní (Arthur the King)

  • USA – 2024
  • Délka: 107 minut                                                    
  • Režie: Simon Cellan Jones
  • Hrají: Mark Wahlberg, Simu Liu, Juliet Rylance, Nathalie Emmanuel, Ali Suliman, Bear Grylls a další

BONTONFILM

Bontonfilm se po více než 30 letech své existence řadí mezi nejvýznamnější zábavní společnosti ve střední Evropě. „Filmům se věnujeme se vším všudy, od scénáře až po tvorbu e-shopu. Zkušeně produkujeme, úspěšně distribuujeme a zvučně propagujeme bohatou kolekci titulů, a to jak skrze globální mediální platformy, tak prostřednictvím reklamních předmětů a spolupráce s firemními partnery.“

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: