HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Jan Hocek

Jan Hocek

Fotograf, cestovatel a publicista. Cestuje přes 20 let profesionálně – nejprve coby průvodce a skaut dobrodružné CK, později i jako fotograf na volné noze (www.hocek.cz). Má licenci učitele lyžování a absolvoval několik mezinárodních skialpinistických kurzů. V minulosti závodně lyžoval a učil lyžování studenty tělesné výchovy na FTVS UK v Praze. V současnosti majitel cestovní kanceláře VIP Holiday (www.vipholiday.cz) specializující se na zájezdy na míru, polární cesty a firemní akce. Jeho oblíbenou destinací jsou polární kraje (www.polarnicesty.cz). Je autorem knih Nejhezčí túry světa, Nejhezčí místa světa, Dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku a 100 nejhezčích výletů po Česku a Slovensku.

Články autora

Poprvé s dětmi na skialpech

Poprvé s dětmi na skialpech

Se současným rozmachem skialpinismu se jako rodič dříve či později dostanete k myšlence vzít na výlet i své děti, zasvětit je do tajů této aktivity a ukázat jim nádherná místa v horách. Jak to provést elegantně a hlavně bezpečně vám poradíme v tomto článku.

Vypuštěným Orlíkem v původním korytě Vltavy

Vypuštěným Orlíkem v původním korytě Vltavy

Loni na podzim klesla hladina Orlické přehrady na tak nízký stav, že se vynořily četné pozůstatky a zajímavosti podél břehů Vltavy. Po celou zimu řeka proudila od přehrady Kořensko skoro až k Podolskému mostu a vodáci měli jedinečnou příležitost splout si Vltavu v jejím původním korytě.

Pěšky pod Everest – nejhezčí túra světa

  Pochod pod nejvyšší horu světa je dlouhý přes 300 km a trvá 14 dní tam a stejnou dobu zpět. Je to boj vůle s bolením hlavy, zimou a celkovou únavou.


Treky autora