Stromové kapradiny, přesličníky, endemitické horské tamarindy, exotické květiny či banánovníky na pozadí úchvatných scenerií… V přírodě izolované kaldery Mafate na ostrově Reunion v Indickém oceánu si připadáte jak na procházce z éry dinosaurů. A procházka tady platí doslova, jinak než pěšky nebo vrtulníkem se do vesniček zasazených do spletitého labyrintu zelených štítů nedostanete!
Národní park Aigüestortes i Estany de Sant Maurici leží na severu Španělska v samém srdci Pyrenejí poblíž hranic s Francií a je jediným národním parkem v Katalánsku. Jaké ukrývá zajímavosti a kam vyrazit na horskou túru?
Že jste ještě neslyšeli o národním parku Hunsrück-Hochwald? Není divu. Je totiž nejmladším národním parkem v Německu. Upoutá vás magickými přírodními sceneriemi a nabídne množství outdoorových aktivit různých obtížností. Je jen na vás, zda se vydáte na dálkovou stezku Saar-Hunsrück-Steig, vyrazíte za sportem či kulturou na vrchol Erbeskopf, nebo budete bloumat různorodou krajinou na vlastní pěst.
Fascinující příroda, jezera, vodopády a hluboké fjordy lákají chladnomilné nátury i romantiky – Norsko umí být drsné i laskavé, mlhavé i plné slunce. Poznejme tuto vzdálenou krajinu v kombinaci cyklistiky s pobřežní plavbou.
Krušné hory získávají v posledních letech na popularitě. Zkusili jste je ale objevovat i ze strany našich západních sousedů? Přírodní park Erzgebirge/Vogtland vám nabízí unikátní kombinaci překrásné chráněné přírody, zajímavé historie a památek a širokých možností kulturního, rekreačního i sportovního vyžití.
Letní dovolené přímo vybízejí k objevování nových krajů. Do Bavorského lesa (Bayerischer Wald) respektive celého Německa teď smí po dlouhé době i neočkovaní a netestovaní. Pokud máte rádi pohodovou turistiku, cyklistiku, ale i zoo či muzea, není na co čekat.
Via ferraty v oblasti Solná komora patří k tomu nejlepšímu, co se dá na zajištěných cestách v rakouských Alpách zažít. Inspiruj se výběrem těch nejhezčích ferat v Solné komoře!
Aktivní dovolená na Balkáně? Bosna a Hercegovina nabízí perfektní způsob, jak si užít outdoorové aktivity v srdci nádherné divoké přírody. Malá země plná úchvatných vápencových pohoří, divokých řek a také neuvěřitelně přátelských a pohostinných lidí. Bosna a Hercegovina vás snadno chytne za srdce a nepustí.
Nechte se inspirovat tipy na túry ve slovenské části Vysokých Tater, které jsou díky své rozloze a nadmořské výšce přesahující 2500 metrů označovány za nejmenší velehory světa. Pojďme se podívat na to nejzajímavější, co slovenská část Vysokých Tater během léta nabízí.
Berchtesgadenské Alpy jsou horskou perlou Bavorska, která snoubí krásu majestátních vrcholů, průzračných smaragdově zelených jezer i třpytivých vodopádů s řadou kulturních a historických zajímavostí. Přinášíme 7 tipů, co vidět při návštěvě Berchtesgadenu.
Pohorky v botníku už vyhlížejí terény, kam se letos vydat. Do úvah o letním trekování určitě patří Balkán, protože s postupujícími globálními přesuny se nejspíš krátí doba vhodná k návštěvě tohoto poloostrova. A přitom je tady tolik možností jak nedočkavé pohorky provětrat.
Pod spojením slov Sicílie a hory se asi každému automaticky vybaví Etna. Tahle 3323 metrů vysoká sopka ale není jediným horstvem na tomhle ostrově. Při severním pobřeží Sicílie se táhne pásmo hor, dosahující téměř dvoutisícové výšky. Za návštěvu stojí určitě známější národní park Madonie. Pokud ale nechcete potkat za den ani živáčka, vydejte se do národního parku Nebrodi o něco východněji.
Když poprvé vyrazíte z umělé stěny do přírody na opravdové skály, asi vás nejdříve překvapí absence barevných chytů. V přírodě po barvách lézt nebudete, orientovat se začnete kromě očí i citem a hmatem. Dále počítejte s tím, že na skalách je jenom málo věcí podle normy. Postupové jištění může být rozmístěno nepravidelně. Nebo vůbec. Slaňáky mohou být za hranou a budete se asi muset naučit i slaňovat. Na co se tedy připravit a na co se těšit?
Na severu Norska, několik set kilometrů za polárním kruhem, leží souostroví Lofoty, které je synonymem pro krásu norské pobřežní krajiny. Pověstné jsou zdejší malebné zátoky s barevnými rybářskými domky i strmě se tyčící štíty hor, které se prudce zvedají z vln oceánu. Úchvatné scenerie najdeme na celém souostroví, nám ale na několik treků stačil jediný ostrov – samotný západní cíp Lofot – Moskenesøya.
Divoké řeky, skalnaté hory a ledovce. Žádné značené stezky, žádné ubytování nebo kemping. Nic pro začátečníky. Jen divočina a panenská příroda. To všechno je švédský Sarek.