HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Rady k vybavení


To základní o BC a XC lyžích a sněžnicích

V článcích „To základní o …“ najdete přehledně zpracované informace, které poslouží jako stručný přehled dané oblasti outdoorového vybavení. Pomohou při rychlé orientaci a před nákupem nového vybavení. Z Novinek světa outdooru jsme převzali další téma, tentokrát o lyžích a sněžnicích.

Najdi svůj spacák – Přepočet metabolismu

Najdi svůj spacák – Přepočet metabolismu

V posledním článku našeho seriálu se naučíme zahrnout faktor bazálního metabolismu do výběru spacího pytle. Budeme umět vypočítat konkrétní metabolismus, který může posunout teplotní určení spacího pytle i o více než deset stupňů oběma směry.

Nastavte si své MTB!

Ke spokojené a efektivní jízdě nestačí mít jen kvalitní bike, ale je nutné ho mít i správně seřízený a nastavený. Zřejmě nejlepší je nakupovat ve specializované prodejně – nejenže tam prodávají pouze kola kvalitní, ale i personál dobře poradí s výběrem a nastavením. Občas je ale nutné výchozí nastavení přece jen trochu pozměnit či přizpůsobit …

Není ručník jako ručník! Mikrovlákno versus bavlna

Není ručník jako ručník! Mikrovlákno versus bavlna

Nevíte co si myslet o speciálních ručnících z mikrovláken? Nedávno se mi dostaly shodou okolností do rukou dva ručníky z mikrovláken, určené také pro použití v outdooru. Ručníky jsou lehčí a schnou mnohem rychleji, což je na cestách nesporně výhodou. K dispozici jsem měl tedy ručníky McNett MicroNet Small a Nikwax Travel Towel, které jsem pro účely testu doplnil třetím, obyčejným bavlněným ručníkem …

To základní o kolech

V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. Tento článek na toto téma je o kolech.

To základní o kolech

V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. Tento článek na toto téma je o kolech.

Kůže nebo useň?

Kůže nebo useň?

Slovo kůže znamená prvotní, nezušlechtěnou surovinu. Teprve jejím zpracováním vzniká useň. Přesto je však slovo kůže v běžném používání synonymem slova useň. Kůže se dělí podle zvířete, ze kterého byly získány. Nejčastěji se používají hověziny a vepřovice …

To základní o lodích na divokou vodu

V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. První článek na toto téma je o lodích na divokou vodu. Aktuální informace o dění na vodě naleznete nejsnadněji na stránkách vodáckého magazínu PÁDLER.

To základní o vodáckých doplňcích

V článcích „To základní o …“ můžete najít přehledně zpracované ty nejzákladnější informace, které by měl každý člověk zajímající se o vybavení do přírody znát. Postupně by se zde měly objevit základní informace ze všech oblastí. Tento článek na toto téma je o vodáckých doplňcích.

Opravujeme konstrukci stanu

Opravujeme konstrukci stanu

Celkem běžně se Vám může při používání stanu poškodit jeho konstrukce. Ať již díky extrémnímu namáhání a povětrnostním vlivům, tak také nechtěně vlastním přičiněním, tím že šlápnete na jeden nebo více dílů konstrukce. Drobné defekty hravě spravíte, nebo provizorně vyřešíte přímo na místě, v průběhu akce, pokud jste trochu šikovní a máte s sebou …

Kompasy a buzoly
Orientace a plánování túry

Kompasy a buzoly

Pro každého správného outdooráka je znalost základního použití buzoly nutností. Předpokládám tedy, že všichni zkušenější základy znají, a duchu našeho webu se tedy zaměřím hlavně na to, co trh nabízí, co od buzol očekávat a co by měly splňovat. Ani tak se ale nedá vyhnout několika informacím, které bychom měli vědět o buzolách a zemském geomagnetismu my, uživatelé.

Přežít! – základní prostředky

Přežití v extrémních podmínkách je podle mých zkušeností řemeslo, zručnost, kterou je nutno se naučit, cvičením ji udržovat a soustavně rozvíjet, až jednou dosáhnete mistrovské úrovně. A přeji vám, abyste tuto úroveň nemuseli nikdy prokazovat v praxi.

Stany – problémy, opravy a další

Stany – problémy, opravy a další

Jelikož nás velmi často „bombardujete“ dotazy týkajících se problémů okolo stanů, rozhodli jsme se věnovat nejčastěji se objevujícím problémům a dotazům tento samostatný příspěvek.

Ďoubova růžová tabulka

Ďoubova růžová tabulka

Kde končí spaní do růžova – dolní hranice tepelného komfortu. Spacáky bývají označovány teplotními údaji, které vypovídají o jejich izolačních vlastnostech …

Jaké zvolit termoprádlo?

Jaké zvolit termoprádlo?

O významu a funkci termoprádla při outdoorových aktivitách jsme psali již několikrát. Tentokrát nabízíme několik praktických rad pro výběr vhodného termoprádla od naší spolupracovnice Markéty Maříkové, která má díky své profesi i závodní sportovní činnosti s funkčním prádlem bohaté zkušenosti.