České outdoorové značky na veletrhu OUTDOOR 2016

České outdoorové značky na veletrhu OUTDOOR 2016

Kromě světových značek se na veletrhu ve Friedrichshafenu již tradičně prezentovaly i české značky. Navštívili jsme jejich zástupce a přinášíme vám o nich a jejich prezentaci krátké zprávy. Co české firmy připravují a s čím se na veletrhu OUTDOOR pochlubily?

Opět jsme pro přehlednost seřadili české outdoorové značky, které se prezentovali na letošním veletrhu OUTDOOR 2016 podle abecedy. Doplnili jsme krátké popisky o fotografie, které jsme pořídili přímo na místě. S některými produkty se setkáte až příští sezonu a některé je možno pořídit si již nyní.

Boll

Česká batohová speciálka představila kromě top outdoorových batohů i batohy do města, organizéry a kompletní veselou dětskou kolekci batohů. Konkrétně pro děti školní batoh MATE 18L a SMART 22L. Oba s posuvnými zády. Zajímavý je též projekt zdravých zad www.projektzdravazada.cz Doplnění dětské řady batohy Koala 10L, Siux 15L. Raven 35-42L mají přístup do batohu velkým zipem. Raven 45-55L s horním plněním. Trail head 26 a 32L.

Direct Alpine

Barevné oblečení pro všechny vyznavače outdooru a pobytu na horách. Direct stále silněji komunikuje a klade důraz na výrobu doma nebo alespoň v EU. A to je nám sympatické.

Gilmonte

Slovenská odbočka. Malý výrobce lan na Slovensku, který na veletrhu vystavuje opakovaně a potkáváme se zde pravidelně. Lano ACA 9,0 s hmotností 52g/m a lano BOND 7,9 mm. Obě v prodeji od podzimu 2016.

Hannah

Česká stálice na outdoorovém trhu. Široká paleta oblečení pro outdoorové aktivity a volný čas. Se zájmem sledujeme taktéž projekty Hannah GRANT a EXPEDICE Hannah.

Kilpi

Česká značka Kilpi předvedla na veletrhu své sportovní bundy a kalhoty, které díky využití inovativních nanotechnologií slibují tu nejlepší funkčnost i v extrémních podmínkách. K vidění byla i TOP kolekce z kategorie Outdoor Super Sport (Siberium Nano). Zajímavé byly nové designy cyklokolekce a i lezecká kolekce si tvoří v nabídce Kilpi svoje místo.

Makak

Tradiční výrobce lezeckých chytů a stavitel stěn byl součástí Czech village. Představil nabídku chytů a výstavbu lezeckých stěn a center.

Ocún

Rozšířená (a opět vylepšená) řada lezeček OXI. Nová dámská lezečka CORE. Nová dětská lezečka z měkčího materiálu RIVAL. Nové oblečení – dámské kraťasy a pánské 3/4-ťáky Široká nabídka horolezeckého hardware ve vlastním designu.

Pinguin

U této malé české značky se pořád něco děje. Zaujala nás nová skládací a skladná židlička respektive křesílko. Nový a přepracovaný stan Gemmini s novým způsobem křížení tyček – bez křížení. Stan se jmenuje Gemmini 2 LITE. Jeho hmotnost je 2,65 kg. Šířka pro dva spáče je 125 cm. Tropiko je oboustranně silikonizované bez podlepení. Šité speciálními nitěmi, které při dešti nabudou na objemu a zalepí tak vpichy. Vyzkoušeno.

Taktéž nám byl předveden „vařící systém“, který se stále vylepšuje. Snaha PINGUINU je i zjednodušit balení svých výrobků a minimalizovat odpady. Rafiki Opět ucelená, barevná a propracovaná kolekce oblečení pro lezce od hlavy až k patě. Rock Empire Kompletní vybavení pro horolezce. Řada sedáků Slight. Hlavní novinky předvedou asi až na dalším veletrhu.

Saltic

Trochu netradičně u firmy, která se profiluje jako lezecká značka, se objevily barefootové sandály v různých barevných kombinacích. V plánu jsou i barefootové boty. Další novinky AVAS NOP (NOP = zobák na lezečce). Givet – zvlášť pánské a dámské, barvené odlišené. Enigma + Enigma nop. Safir – spárové lezečky, dostupné od jara 2017.

Singing Rock

RAY – nový sedák. Tandemová kladka vlastní výroby.

Tendon

Na nový vizuál a upravené logo (bez panáčka) si pomalu zvykáme již od veletrhu ISPO v Mnichově. Nově v týmu Adam Ondra, který nás na stánku přivítal v 2D podobě. Minimalistická prezentace 3 lan. Avšak klíčových a v nabídce Tendonu zcela nových. Jaké tedy představili?

MASTER PRO 9.2
Lano, které byste i po několika dnech nacvičování neměli rozcupovat. S průměrem 9,2 mm vydrží údajně tolik pádů jako lana s průměrem 9.9 mm a vylepšený SBS oplet mu přidává na ještě větší odolnosti v oděru. Vývojáři prý zapracovali i na měkkosti lana.
MASTER 7.0
Lano Master 7mm představuje Tendon jako nejlehčí lano na světě (34 g/m), které v batohu nezabere skoro žádné místo. Ušetříte další gramy na těžkých sportovních vícedélkách nebo na ledovcích. Určeno pro extrémní sportovní lezce, pro skialpinisty, freeriding, ledovcové túry nebo nebo lezení v horách.
CANYON DRY 9.0
Nové polyamidové lano s průměrem 9 mm má oproti ostatním typům teflonovou úpravu, což výrazně zvyšuje odolnost vůči vodě a oděru. Vysoce viditelná barva zaručuje skvělou viditelnost. Lano je poddajné a svoji měkkost si má zachovávat i po delší době používání.

Tilak

Novinky prezentované na Outdooru se zaměřily především na ženy (konečně). Trojice bund doplňuje osvědčené pánské verze a jde napříč produktovými řadami.
Stinger PRO Wm´s: Reakce na horkou novinku představenou na Ispo 2016 byly natolik pozitivní, že se ihned dočkala i dámské verze. Velmi lehká bunda minimalistického a účelného střihu vyrobená z lehkého třívrstvého GTX je určena zejména pro aktivní pohyb v horách. Vyplňuje mezeru v sortimentu mezi modely Raptor a Storm.
Frigg Wm´s: Anorak Odin z bavlny VentileR je stálicí v nabídce Tilaku již mnoho let. Pro zastánce tradičních materiálů i střihů byla k vidění i dámská verze pojmenovaná po Odinově ženě.
Aira Wm´s: Pro příznivkyně běhu či rychlých aktivit v přírodě samozřejmě nemůže chybět lehká a výborně sbalitelná větrovka vyrobená z Pertexu Microlight.

Další novinky: Kalhoty Vega: doplňují do minimalistického nepromokavého kompletu větrovku Vega. Oba výrobky z nového „dvouapůvrstvého“ windstopperu se vyznačují vynikající paropropustností a díky podlepeným švům nabízí i vyšší míru nepromokavosti. Vega Integra: Zajímavostí je tato verze bundy opatřená zipem YKK Integra. Jde o zipovou spirálu přímo slaminovanou z třívrstvým gore-texem. Výhodou je opět úspora hmotnosti a díky absenci légy i lepší sbalitelnost.

Triop

Dětská lezečka, na pultech od jara 2017. Dále lezečka ZUMBA – pro lezce se širší nohou. Genus ve verzi šněrovací i na sucháč. Tento model jsme testovali ve Světě Outdooru.

Warmpeace

Upravené střihy kalhot. Kompletní nabídka péřových spacích pytlů. Péřové svetry a vesty. A hodně barviček. Péřovku a další výrobky od Warmpeace budeme určitě testovat. Už jsme se domluvili. Dále nás zaujali kalhoty Galt a Elkie vyrobené s materiálu SMILE Skin Strong. Strong jako Silný, Trvanlivý, Robustní, Odolný a téměř Nezničitelný materiál vyšší Gramáže. Popisovaný je takto „V jedné tkanině se zde potkává klasická a moderní technologie. Organická bavlna dodává materiálu poddajnost, přírodní omak a příjemný pocit při nošení. Nylonové vlákno zaručuje vysokou mechanickou odolnost a dlouhou životnost materiálu. Určitá hrubost a pevnost kalhot je překvapivě doprovázena vysokým uživatelským komfortem.“

Další novinky

Jestli vás zajímají i další novinky a zprávy z Friedrichshafenu, přečtěte si i další články z tohoto veletrhu OUTDOOR 2016:

OUTDOOR Industry Award 2016

OUTDOOR GOLD Award 2016

Kompletní fotogalerie českých značek na veletrhu OUTDOOR 2016.

O autorovi

Vojtěch Dvořák
Autor Vojtěch Dvořák, šéfredaktor Svetoutdooru.cz, je nadšeným horolezcem, horským vůdcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš. Kde to má kousek na hřebeny nebo na Prachov a Suché skály. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku. A taky běhá po horách nebo se o něco takového pokouší. Nevzdává to a dělá ty komické pohyby zas a zas. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.

Zkušenosti čtenářů

Kitty

Díky, stručné a všechno, co jsem potřeboval vědět

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: