Jak vyčistit benzínový vařič

Jak vyčistit benzínový vařič

Léto je v plném proudu, a to znamená mnoho výprav, které budou mimo dosah „civilizace“. V takovém případě se místo plynového vařiče hodí ten benzínový. S tím je často spojeno jeho průběžné čištění. Víte jak na něj?

Důvodů, proč s sebou mít benzínový vařič a umět ho vyčistit, může být několik. Jsou to například:

Váha – nošení prázdných kartuší

Nedostupnost – v některých státech a místech (kde se dopravíte letadlem) prostě plynovou kartuši neseženete

Kvalita benzínu – ti, kteří zavítali do zemí střední Asie, by mohli o nekvalitním benzínu a problémy s ním spojeným vyprávět. Stačí uvařit pár litrů vody a vařič můžete čistit znovu a znovu.

Proč musíme benzínový vařič čistit?

Pokud vařič „jede“ na nekvalitní benzín, vzniká větší množství sazí, které trysku vařiče ucpávají. To je důvodem, proč se musí pravidelně čistit. Z tohoto pohledu je samozřejmě nejlepší technický benzín. Ten je však drahý a v některých zemích těžko dostupný.

Zkrátka, čím více nekvalitní benzín máte, tím více se procvičíte v čištění vařiče. Sekundárním jevem je zašpinění nádobí.

Přečtěte si také článek o vaření ve stanu

Ale ani s kvalitním benzínem se čištění nevyhnete. Proto je dobré se před první výpravou s benzínovým vařičem v batohu na čištění trochu připravit. Čím rychleji to zvládnete, tím méně budete mít „zaprasené“ ruce, vaše plíce si dají menší dávku inhalace benzínu a v neposlední řadě budete mít čistější stan, vše uvnitř i okolo něj.

Následující video vám přehledně ukáže, jak benzínový vařič vyčistit. Řeč je v něm o vařiči MSR, který mám taky. Předpokládám, že princip bude stejný i u jiných značek.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: