"Boty Saltic Vintero jsou ušity z hlazené přírodní kůže. Před prvním použitím jsem boty jemně nakrémoval. Saltic k tomuto účelu vyrábí vlastní krém. Rozhodně bych se vyvaroval využití vosku, ten by totiž ucpal póry ve vnější vrstvě a membrána WinTherm."
Myslíte tenhle krém (https://www.windsport.cz/obuv-impregnace/saltic-impregnace-vosk-krem-75-ml/)
Petr Mlčoch
S hodnocením zde plně souhlasím (super rolltop, šikmá kapsa leda na tyčinku...). Jenom nevím, jak by obstál materiál okolo kompresních popruhů při delším nošení lyží - po prvním použití jsem viděl narušení od hran lyží - doufám, že jenom estetické, při otočení lyží skluznicemi ven se zase začaly pižlat popruhy. Tak se raději naučím lyže nasazovat šikmo.
Moje zkušenost je, že jsou to dobré/levné a chytré hodinky....
Zdravím!
Díky za pěkné články. Co se týká spaní v přírodě, celkem se mi osvědčilo pončo/plachta od Jervenu (Jerven Bag original). Není sice nejlehčí, ale za to z velmi odolného materiálu. Pokud jdu sám, stačí mi na přespání jen pončo, nějaký klacek nebo treková hůlka. Pokud jdeme 2, lze dokoupit 2 trojúhelníky, které se připnou k ponču systémem zipů a máte z toho plnohodnotné A čko, které podpírají 2 trekové hůlky a k vypnutí stačí 6 kolíků. Pohodlně se vyspí 2 lidé s batohy. Při stavbě přístřešku v zimě je možné využít sněhové límce, které se dají připnout okolo stanu a dají se zatěžkat kameny nebo sněhem a dovnitř pak nefouká. Límce se dodávají standardně k připínacím trojúhelníkům. Oba balíčky (1. pončo + rukávy + reflexní praporek, a 2. připínací trojúhelníky + sněhové límce) mají každý okolo 600 g. Vymyslet se dá celkem dost variant, jak přístřešek postavit, takže si lze zvolit do různých podmínek. Vnitřek ponča i trojúhelníků má alu nástřik (zátěr) a drží pěkně teplo. Za mne zatím jeden z nejlepších kousků vybavení, které průběžně prověřuji a jsem spokojený. Byť za vyšší cenu.
[…] Dalšími ultralight variantami spaní v outdooru, jako jsou ultralight stany, žďáráky, hamaky … […]
Možná je nutné znovu připomenout, že se nejedná o promočení bot zvenku, ale o pot který zvlášť v zimě se membránou či kůží bot neodpaří, ale zůstává uvnitř a ničí isolační schopnost bot i ponožek, což za pár dní pobytu v zimě bez možnosti sušení může snadno způsobit omrzliny prstů na nohou. Protiodpařovací bariera se nepoužívá jen u bot, ale i ve spacáku a pod oblečením.
Mám zkušenost, že po celodenním lyžování jsem večer, po vyndání botiček, vylil ze skořepiny docela dost vody!
skúsili ste už niekto detské pampersky?