Katalog treků a ferat

Přidat nové téma
Pohodové sklouznutí přes Jizerky na běžkách
Katalog treků a ferat

V Jizerkách je možné projet nepřeberné množství běžkařských tras ať již na magistrále nebo cestách, které nejsou upravovány rolbou a tudíž se jedná o jízdu volným terénem.
Mohu doporučit pěknou trasu spojenou s výstup na Smrk (1.124 m.n.m.), což je nejvyšší hora české části Jizerek. Tato trasa je vhodná pro toho kdo se na túru nevydá autem, ale veřejnou dopravou. Jako východisko doporučuji Bedřichov, kam je dobré autobusové spojení jak Jablonce, tak z Liberce. Odtud jet na Novou louku a dále na Knajpu. Z popisovaných tras přes Hřebínek nebo Kristiánov, jsou obě trasy možné a na rozcestí Čihadla se scházejí. Odtud je to již 1 km na Knajpu, kde je možnost občerstvení.
Dále pokračujeme po červené značce z kopce na Smědavu a dále na rozcestí Předěl. Stále pokračujeme po červené značce k rozcestí Nebeský žebřík kde začíná nejvýživnější část výletu. Zde doporučuji zout běžky, zabodnout je do sněhu a pouze za pomocí hůlek vystoupat na Smrk. Čeká nás převýšení cca 200 m a proto doporučuji tento úsek vystoupat pěšky.
Na vrcholu Smrku je rozhledna a malá útulna, kde je možné posedět a najíst se z vlastních zásob. Za dobrého počasí jsou z rozhledny krásné výhledy na Jizerky, Krkonoše, Lužické hory i do polských rovin.
Stejnou cestou slezeme po žebříku zpátky na rozcestí u magistrály a dále opět pokračujeme na běžkách po červené značce na rozcestí Tišina. Zde je několik možností v závislosti na času a sněhových podmínkách. Při horších sněhových podmínkách doporučuji pokračovat po červené značce na chatu Hubertka a odtud buď do Lázní Libverda (schůdná asfaltka) nebo po modré značce do Bílého Potoka přímo na vlakovou zastávku. Tato cesta však vede lesem a není na běžkách sjízdná.
Pokud je hodně sněhu tak je krásný sjezd po lesácké cestě k rozcestí U Červeného buku a odtud do Nového Města pod Smrkem. V některých letech se upravují stopy rolbou až k rozcestí U Spálené hospody. Na nádraží v Novém Městě pod Smrkem zbývají cca 2 km a je z něj dobré vlakové spojení do Liberce a Jablonce. Tato trasa měří cca 33 km.
Kdo by měl zájem tuto trasu absolvovat pěšky v období od jara do podzimu kdy není sníh, tak doporučuji ze Smrku pokračovat po modré značce do Nového Města, což je asi 7 km. V zimě na běžkách však tento úsek nikomu nedoporučuji i když jsem jej za svých mladých let párkrát absolvoval.

Trek kolem Manaslu
Katalog treků a ferat

NAMASTE และอบอุ่นทักทายทีมงานคู่มือเที่ยวเนปาลเนปาล Planet เทร็คซ์ & การสำรวจประเทศเนปาลที่ประเทศของเทือกเขาหิมาลัยเริ่มต้นใน๒๐๑๔เนปาล Planet เทร็คซ์ & การสำรวจเป็นหนึ่งในหน่วยงานใหม่และการสร้างสรรค์ในประเทศเนปาล ผู้อำนวยการฝ่ายจัดการของเรา/คู่มือการเดินป่านาย. Sanjib มีประสบการณ์มากกว่า18ปีและมักจะมองหาเส้นทางใหม่ล่าสุดและสำรวจเพื่อเพิ่มประสบการณ์การเดินป่าของคุณ นำเสนอกิจกรรมทั้งหมดเช่น เดินป่า, การท่องเที่ยว, การปีนเขา, กีฬาการผจญภัย, อาสาสมัคร, ร่มร่อน, ป่าซาฟารี, เที่ยวบินภูเขาและอื่นๆอีกมากมายเนปาล Planet เทร็คซ์ & การเดินทางสัญญาว่าคุณมีชีวิตของความทรงจำในทริปเดียว!เนปาล Planet เทร็คซ์ & การท่องเที่ยวมีวิธีใหม่ล่าสุดของการเดินป่าโดยการปล่อยให้แขกของเราปรับเปลี่ยนเส้นทางที่จะเพียงแค่สำรวจบิตต่อไปในภูมิทัศน์ที่สวยงามของประเทศเนปาล การจัดการในการท่องเที่ยวอย่างยั่งยืนเรามีงานให้กับชุมชนในท้องถิ่นโดยการจ้างพนักงานขายโดยตรงจากหมู่บ้านท้องถิ่นการจองที่บ้านชาท้องถิ่นให้รายได้ที่ยั่งยืนสำหรับพื้นที่ชนบทในประเทศเนปาลทีมงานของเรามีบริการที่ดีที่สุดเพื่อให้คุณเป็นผู้เข้าพักที่มีค่าของเราสามารถเพลิดเพลินไปกับความเต็มของวันหยุดที่สมควรได้รับของคุณ/เดินทาง. ในทีมงานของเราเรามีประสบการณ์การเดินป่าที่มีหลายภาษาเช่นภาษาอังกฤษ, จีน, อินเดีย, มาเลเซีย, สเปนและเยอรมัน การรู้ทุกเส้นทางภายในออกจากทีมงานของเราจะให้บริการที่ดีที่สุดเท่าที่คุณเป็นแขกของเราสามารถเพลิดเพลินกับความรู้ของประเทศเนปาล, ชนบทและเทือกเขาหิมาลัย ไม่ได้เป็นช่วงเวลาในการเดินทางจะสูญเสียในขณะที่คุณสามารถเพลิดเพลินไปกับทุกขั้นตอนในฐานะที่เรามีความสัมพันธ์ที่ดีในพื้นที่ชนบทที่เรายังมีการช่วยเหลือในการสร้างโรงเรียนและในการดูแลเด็ก ด้วยเนปาล Planet เทร็คซ์ & คุณมาเป็นแขกและออกไปเป็นเพื่อนตลอดชีวิตเนปาลแพลเน็ตเทร็คซ์ & การสำรวจให้เราทำให้ความฝันของคุณเป็นจริงได้รับในการติดต่อทีมแนะนำเนปาล (เนปาลเทร็คซ์และการสำรวจ)GPO: ๔๔๕๓ปาก Najol, ทาเมล, กาฐมาณฑุ, เนปาลโทร: + 977-1-4252196 มือถือ: + 977-9841613822 (Sanjib) โทรสาร: + 977-1-4252196 เมล์: sanjibtrekguide@gmail.com

Luboši,někde se za dobíjení platíněkde ne,drahé to není,okolo 100 NR/nepálská rupie/jídlo je nan aše poměry velmi levné,pravda,obyčejné,ale chutné - cena se pohybuje od 250 NR

1 2 3 13