HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Trek ostrovem La Palma po Ruta de los Volcánes (Cesta vulkánů)
Treky

Trek ostrovem La Palma po Ruta de los Volcánes (Cesta vulkánů)

Vydejte se na trek přes ostrov La Palma v rámci Kanárských ostrovů.

La Palma – Španělsko

Typ
1-denní, 2-denní
Stát
Španělsko
Další státy
Španělsko
Počet dní
2
Vhodné měsíce
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Délka
32 km
Nejvyšší bod
1915 m n. m.
Převýšení
2000 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Autobusem se z Los Llanos de Aridane vracíme k návštěvnickému centru u El Paso a dál už pokračujeme po svých.

Ruta de los Volcánes (Cesta vulkánů) je 32 km dlouhá trasa vinoucí se sopečnou krajinou.Cesta začíná u chaty Refugio Pilar, zhruba ve středu ostrova La Palma, a vede v severo-jižním směru až na nejjižnější výspu ostrova, k majáku Faro Fuencaliente. Celou cestu lze přejít za jeden náročný dlouhý den, my jsme její přechod rozdělily do dvou dní.Z vrcholu Birigoyo (1 808 m) na začátku stezky se otevírá kruhový výhled – na jih se před námi rýsují další dva dny pochodu, na sever vidíme celou Calderu de Taburiente, přes moře ostrov Tenerife s vrcholem Pico de Teide…. Putujeme vyprahlou černou krajinou, která je sporá na vegetaci, slunce nás neúprosně spaluje. Cesta není značená, vede mezi krátery, není ale problémem se orientovat, stále sledujeme vyšlapanou pěšinu. Směřujeme pořád k jihu a obcházíme jednotlivé sopky, z nichž některé byly aktivní nedávno (poslední erupce v 70. letech minulého století).

Druhý den přicházíme na Faro Fuencaliente. Vedle sebe tu větru a slunci odolávají starý a nový maják, dál na jih už je jen nekonečný oceán. Pobřeží je černé a členité, vlny se tříští o skaliska. Na malé oblázkové pláži je pár lidí, ale nikdo se nekoupe – vlny s sebou valí malé kamínky, které nám do krve rozdírají nohy. Odpočíváme, nasloucháme pravidelnému šplouchání vln a po dvou hodinách se vydáváme na zpáteční cestu do městečka Fuencaliente, což představuje nastoupat od moře 600 výškových metrů.

Z Fuencaliente se přesouváme autobusem opět do přístavu v Santa Cruz a prvním ranním trajektem odjíždíme na ostrov Tenerife.

Ubytování a jídlo

Refugio Pilar

Voda: Pobývat celý den na ostrém slunci je vyčerpávající a dostatečná zásoba vody je pro pochod nezbytná. Zásobování vodou je problémem po celou dobu našeho pobytu na Kanárských ostrovech – vodu musíme kupovat a nosit s sebou v dostatečném množství na osobu (3 – 5 litrů / den), v přírodě není možnost ji doplnit. Potoky jsou buď vyschlé nebo je z nich voda odváděna potrubím do vesnic.

Potřebné vybavení

Obvyklé věci na turistiku včetně trekových hůlek a pohorek. V létě nezapomenout na sluneční brýle a opalovací krém. Dále pak věci na spaní (stan, spacák, karimatka) a vaření (ešus, vařič, plynová kartuše atd.)

Přístup na začátek

letecky nebo trajektem z Tenerife anebo La Gomery

Základní trasa

Refugio Pilar - Birigoyo - Fuencaliente - maják Faro Fuencaliente - Fuencaliente

Další možnosti túr v okolí

Výstup na Roque Nublo na Kanárských ostrovech

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: