HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Jonáš Procházka

Jonáš Procházka

redaktor a tester

Jonáš, ikdyž pochází z velkoměsta, míří vždy spíše do přírody. Už jako prcek poznával s KČT, pěšky, na kole či v kanoi české luhy a háje. Později už sám přešel ke kajaku, lezení po skalkách a horách. Při studiu VŠ poté v outdoorovém oddíle zjistil, že by rád těmto aktivitám věnoval většinu svého času. Začal průvodcovat pro CK Kudrna, ve volném čase prošel kurzem horského průvodce, instruktora skalního lezení a dále se věnuje samostudiu nebo sbírání zkušeností všeho druhu.

Články autora

Dálkové trasy čarovným Slovinskem

Dálkové trasy čarovným Slovinskem

Dálkové treky, ultratraily neboli thru-hiking zažívají boom. Není divu, že v zemi tak rozmanité, jako je Slovinsko, najdeme takových tras hned několik. Pojďme si je představit!

ISPO Award 2021: oceněné produkty z veletrhu ISPO

ISPO Award 2021: oceněné produkty z veletrhu ISPO

V únoru 2021 na mezinárodním veletrhu se sportovním zbožím ISPO se opět představili sportovní produkty z celého světa a porota vybírala ty nejlepší z nich v kategoriích: Snowsports, Outdoor, Running & Fitness and Urban Life a Sustainability. My, z redakce Světa outdooru, upozorníme na ty, které podle nás stojí opravdu za to.

TOP filmy o horách a dobrodružství, co stojí za vidění

TOP filmy o horách a dobrodružství, co stojí za vidění

Výběr osmi nejzajímavějších outdoorově laděných filmů z poslední doby. Vydáme se s horolezci vstříc vrcholkům hor, poznáme život domorodých kultur v odlehlých místech planety a zažijeme nejedno dobrodružství za hranicí komfortní zóny!

Nejlepší svítilny a čelovky: výběr testerů Světa outdooru

Nejlepší svítilny a čelovky: výběr testerů Světa outdooru

Občas se nestihneme včas vrátit domů, trávíme večery kempováním v přírodě, jindy vyrazíme na vícedenní trek nebo se jdeme proběhnout za temného mrazivého rána před prací. No zkrátka, ne vždycky nám na cestu svítí slunko a v tu chvíli přichází ke slovu naše vlastní čelovka, svítilna a lampička.


Treky autora