ISPO Award 2021: oceněné produkty z veletrhu ISPO

ISPO Award 2021: oceněné produkty z veletrhu ISPO

V únoru 2021 na mezinárodním veletrhu se sportovním zbožím ISPO se opět představili sportovní produkty z celého světa a porota vybírala ty nejlepší z nich v kategoriích: Snowsports, Outdoor, Running & Fitness and Urban Life a Sustainability. My, z redakce Světa outdooru, upozorníme na ty, které podle nás stojí opravdu za to.

Podobně jako celý svět i ISPO v Mnichově se muselo přizpůsobit globální pandemii. Nebylo tak možné se společně potkat u vystavených produktů v mnichovské hale, celý veletrh se uskutečnil online. Světové značky představily ve virtuálním prostoru své novinky a nabídli možnost chatu se svými zástupci. Návštěvník se mohl připojit ke konferencím se sportovními osobnostmi, představiteli firem a dalšími zajímavými hosty, kteří diskutovali na vybrané témata jako například digitalizace sportu, zdraví či udržitelnost. V neposlední řadě veletrh nabídl veřejný stream, kde jste se mohli podívat na videa snad všeho co souvisí se sportovním zbožím.

V následujících řádcích vám představíme a okomentujeme vybrané produkty oceněné ISPO Award 2021. Důraz klademe především na výrobky v kategorii Outdoor, ale prostor necháme i dalším.

Nejlepší z nejlepších

V každé kategorii vybírá porota produkt, který je ze všech oceněných ten „The Best“. Je to tzv. Produkt roku.

V kategorii Outdoor je jím Nordic Expedition Down Jacket firmy Haglöfs. Zateplovací bunda do extrémních, expedičních podmínek. Výplň kombinuje kachní pěří a graphenové vlákno, vrchní materiál je voděodolný a prodyšný. Výsledkem je teplo a pohoda i za krutých arktických podmínek. K dostání od srpna 2021 za 750 eur.

Jury Statement:

„If you want excellence from the science in textiles – this is it! A function-first design that hides a wealth of technology, including an original application of graphene to help solve thermoregulation problems by targeting the dampness from an overheating user. All completed within good environmental parameters.“

(„Pokud chcete dokonalost vědy v textilu – tohle je ono! Design s funkčností na prvním místě, který skrývá množství technologií zahrnující originální využití graphenu pro řešení problémů s termoregulací zaměřením na vlhkost přehřívajícího se uživatele. Vše stvořeno s dobrými environmentálními parametry.“)

Komentář SO.cz

V zadní části je navíc schovatelný šosík, který ocení každý tučnák.

ispo-award-2021-nordic-expedition-haglofs

Gold winners

adidas TERREX x  – Megmeister Drynamo Merino ECO LS Crew Baselayer

Kombinace merino vlny a recyklovaného syntetického vlákna přináší vynikající poměr tepla, odvodu vlhkosti a lehkého materiálu. Bezešvý střih zajišťuje perfektnímu přilnutí na tělo a podporuje termorelugaci. Produkt má skvělé vlastnosti a je ekologický, jasný vítěz v segmentu první vrstvy.

 • Dostupnost: podzim 2021
 • Cena: 120 Euro
ispo-award-2021-drynamo-merino-eco-ls-crew-baselayer-adidas-terrex

CAMP – Alp Race

Sedák určený pro skitouringové závodníky váží pouhých 68 gramů (o trochu víc jak tatranka) a sbalený není větší než peněženka. Využívá nylonu a polyethylenu k dosažení maximální prodyšnosti zároveň s pevností a odolností. Bederní pás, nohavičky i spojovací popruhy jsou nastavitelné.

 • Dostupnost: Září 2021
 • Cena: 54,95 Euro
ispo-award-2021-alp-race-camp

FINISTERRE – BIOSMOCK

Super ekologická zateplovací bunda značky Finisterre. Vrchní materiál je větru-odolný a vodo-odpudivý, navíc je PFC free a měl by být rozložitelný na zemi i v moři. Výplní je vlna z udržitelných ovčích farem. Lze použít jako druhou i třetí vrstvu.

 • Dostupnost: podzim 2021
 • Cena: 225 Euro
ispo-award-2021-biosmock-finisterre

HELLY HANSEN – Odin Infinity Insulated Jacket

Vysoce odolná, zateplená, slušivá bunda do náročných podmínek. I bez použití chemických ošetření je materiál voděodolný, prodyšný a vydrží i tvrdší zacházení. Vhodné jak na sjezdovku, tak do hor. To všechno s maximálním ohledem na udržitelnost vůči přírodě.

 • Dostupnost: Srpen 2021
 • Cena: 750 E
ispo-award-2021-odin-helly-hansen

Přečti si také, jaké novinky a inovace na sezonu 2021 představili české a zahraniční outdoorové značky.

Kamedi – heat_it

Příslušenství k telefonu, které vás zbaví komářích štípanců. Velikost asi jako flashdisk, lze nosit jako klíčenku. Poté co vás štípne hmyzák, zapojíte věcičku do telefonu a v aplikaci zapnete léčbu. Není třeba žádných mastiček nebo repelentů, štípanec je pryč během sekund.

 • Dostupnost: na trhu
 • Cena: 39,95 E pro Apple, 29,95 E pro Android
ispo-award-2021-heat-it-kamedi

Mammut – Climbax

Tracker pro sportovní lezce poskytující informace a statistiky o jejich výkonech ve stěně. Dva náramky na ruce sledující nalezenou výšku nebo rozdíl mezi pohyby rukou je propojený s mobilní aplikací a umožnuje tak záznam a detailní analýzu pohybu sportovce. Lezec si zamaká a může se tím ještě pochlubit na sítích.

 • Dostupnost: léto 2021
 • Cena: N/A
ispo-award-2021-climbax-mammut

Ortovox Free Rider

Opět o něco propracovanější batoh pro lyžaře ve volném terénu. Zádový systém spolu s plochým bederákem zajistí, že batoh skvěle sedí. Lze přidat vyjímatelnou ochranu páteře. Samozřejmostí jsou vychytávky jako popruhy na lyže, síťka na helmu, poutka na cepíny či lano.

 • Dostupnost: říjen 2021
 • Cena: dle velikosti 160/180 Euro, páteřák 30 Euro
ispo-award-2021-free-rider-ortovox

Salewa Ortles Couloir Boot

Futuistická bota určená pro extrémní výkony v zimních stěnách. Je lehká, carbonová výztuha kotníku zajistí dostatečnou tuhost, vnitřní botička je dostatečně hřejivá a elastický vnější návlek chrání proti vlhkosti. Pro lezce to znamená přesné kroky a chodidlo v pohodlí.

 • Dostupnost: září 2021
 • Cena: 800 Euro

Samaya® ASSAUT2 ULTRA

Ultra lehký stan do vrcholových podmínek važící pouhých 980g. Skládá se z karbonových tyček a dvouvrstvé látky vyrobené z materiálu Dyneema což dává stanu potřebné vlastnosti. Voděodolnosti je docíleno ePTFE membránou a minimem švů.

 • Dostupnost: únor 2021
 • Cena: 1600 Euro
ispo-award-2021-assaut-2-ultra-samaya

Ternua – RAKAPOSHI JACKET M&W

Bunda do hor a pro lezce. Vysoký límec, kapuce, která schová i helmu, prodloužený zadní díl a další vychytávky. Využito je Schoeller Aerobrane membrány, která je z recyklovaných materiálů, zaručuje obranu proti nepřízním počasí a stále je příjemná na nošení.

 • Dostupnost: říjen 2021
 • Cena: 499,95 Euro
ispo-award-2021-rakaposhi-jacket-ternua

Thule Tepui Foothill

Stále více cestovatelů upřednostňuje spaní v autě nebo na autě. Thule přichází s novým modelem stanu umístitelného na střechu auta. Ten nabízí možnost přespání pro dva dospělé, jednoduché ovladání, navíc však při sbalení nechává na střeše auta prostor pro umístění nosiče kol nebo kajaku.

 • Dostupnost: duben 2021
 • Cena: 1699 Euro
ispo-award-2021-tepui-foothill-thule

Několik pečlivě vybraných novinek oceněných ISPO Winner

Mammut Close the Loop T-Shirt

Ekologie a recyklace je jedním z velkých témat nejen na ISPO. Mammut se s tím skěle vypořádal a přišel s tričkem recyklovaným ze starých horolezeckých lan. Mimo to i dobře sedne a dá se nosit.

 • Dostupost: listopad 2021
 • Cena: 55 E
ispo-award-2021-winner-close-the-loop

Optimus Gemini

Optimus přišel se zajímavým dvou hořákovým vařičem. Každý hořák lze ovládat zvlášť, celý vařič se dá dobře sbalit a vejde se do každé batožiny. Svou konstrukcí poskytuje také závětří. Teď už jen hrnce a pánvičky a jde se vařit.

 • Dostupnost: březen 2021
 • Cena: 150 E
ispo-award-2021-optimus-gemini

Ledlenser H19R Signature

Vyšperkovaná čelovka s výkonem až 4000 lumenů a nastavitelný kužel světla. Velkou výhodou má být synchronizovaná aplikace, která společně s dálkovým ovládáním zajistí, že čelovka svítí vždycky tak jak potřebujete. Odolnost proti vodě a prachu je příjemným bonusem.

 • Dostupnost: prosinec 2021
 • Cena: 299 Euro
ispo-award-2021-h19r-signature-ledlenser

Deuter Gravity Wall Bag 50

Pokud se chystáte na delší cestu do stěny je to batoh pro vás. Zádový systém od Deuteru zajistí, že batoh sedne i při větším zatížení při nástupu do cesty. Celý batoh je z odolného materiálu, takže pod stěnou stačí utáhnout popruhy a můžete začít tahat.

 • Dostupnost: podzim 2021
 • Cena: 200 Euro
ispo-award-2021-gravity-wall-bag-deuter

Icebreaker ZoneKnit Hoodie

Zas o něco lepší prostřední vrstva z merino vlny. Technologie ZoneKnit umožňuje přizpůsobit úplet v místech kde chceme, aby mikina lépe větrala nebo naopak více hřála. Produkt je 100% z organické merino vlny a navíc waste free, vysloužil si také ocenění za udržitelnost.

 • Dostupnost: září 2021
 • Cena: 299,95 Euro
ispo-award-2021-zoneknit-hoodie-icebreaker

Ochutnávka z kategorie Snowsports

Ortovox Diract Voice

První lavinový vyhledávač s hlasovými naváděním. Jednoduché a jasné pokyny pomáhají a urychlují vyhledávání zasypaných obětí laviny. I v přípaě stresu dokáže radikálně zlepšit šance hledači. Je to jasný vítěz Produktu roku ve své kategorii za význam pro bezpečnost v horách. Stále však jen pomůcka a ne záruka 100% bezpečnosti 😉

 • Dostupnost: říjen 2021
 • 330 Euro
ispo-award-2021-diract-voice-ortovox

earlybird CHICKADEE

Ski touringové lyže oceněné nejen jako gold winner, ale také cenou za udržitelnost. Jsou kompletně recyklovatelné, vyrobené z udržitelných materiálů a i přesto mají dostatečnou odolnost. Vhodné nejen do volného terénu, ale i na technické pasáže.

 • Dostupnost: již na trhu
 • Cena: 1095 Euro
ispo-award-2021-earlybird-chikadee

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: