RECENZE: DIRECT ALPINE CASCADE TOP – HORSKÉ TOPOVKY

RECENZE: DIRECT ALPINE CASCADE TOP – HORSKÉ TOPOVKY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku DIRECT ALPINE CASCADE TOP
Druh sportu outdoor
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 45 % Polyamide (Nylon) + 23 % Polyamide (Cordura®) + 23 % Polyester (Thermolite®) + 9 % Polyutrethane, DWR – Abrasion resistant brushed fabric
Materiál 2 42 % Polyamide (Cordura®) + 29 % Polyamide (Nylon) + 17 % Polyester (Aerocool) + 12 % Polyurethane, DWR - Abrasion resistant breathable fabric
Materiál 3 55 % Polyamide (Nylon) + 30 % Polyester + 15 % Polyurethane
Hmotnost 415 g
Barevné varianty šedá
Velikostní varianty S-XL
Infocena 4490 Kč
Dodává Direct Alpine
Více info na www.directalpine.cz

Zaujalo mě

  • Perfektní a pohodlný střih
  • Spodní část nohavic
  • Odolný materiál

Shrnutí recenze

Kalhoty doplňující úspěšnou řadu Cascade. Ve spodní části kalhot je střih oproti Cascade Plus volnější a dovoluje tak například ohrnutí nohavic v teplejším počasí. Kalhoty jsou dělané pro všechny outdoorové okamžiky, kdy není potřeba tak technicky vyšperkovaný model jako je Plusko. Co tedy nabízí a jak obstály v redakčním testu?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Kalhoty pro každý den a každý pohyb v přírodě. Perfektně padnoucí střih je uzpůsobený aktivnímu životu snad v každém prostředí. Zvládne kdejaký výlet, horolezecké výpravy i skalní lezení.

Kalhoty jsou vhodné i na lezecké výpravy
Kalhoty jsou vhodné i na lezecké výpravy

Použitý materiál

Direct Alpine Top opět představuje perfektní kombinaci vybraných materiálů. Je oproti předchozímu modelu Cascade plus prostší o klín „plavkoviny“ pod koleny. Je tedy v daném místě trochu méně prodyšná. Další použité materiály cílí především na odolnost, funkčnost a pohodlné nošení. Na kolenou a vnitřní straně lýtek, kde jsou vystaveny oděru, jsou kalhoty vyztuženy kevlarem. V jiných partiích výrobce využívá vespod vyčesané Cordury, která skvěle odvádí vlhkost a zahřeje. Díky elasticitě obou druhů materiálů jsou kalhoty dobře přizpůsobivé a padnoucí.

Elastický materiál neomezuje v pohybu
Elastický materiál neomezuje v pohybu

Kapsy, pásek a nohavice

Novinkou tohoto modelu je inovovaný pásek. Výrobce využívá již osvědčený způsob zapínání na kovovou sponu. Pásek však rozšířil a stejně jako celé kalhoty tím cílí na univerzálnost. Pásek se dá snadno využít i v dalších kalhotách schovaných v šatníku, které mívají v pase širší oka na uchycení. Cascade Top jsou vybaveny čtyřmi kapsami. Jsou jimi klasické dvě kapsy v horní části stehen, mají vodorovný vstup, který je lze zavřít na zip. Šikmo přes pravé stehno je další zipem uzavíratelný vstup do kapsy, která se mi osvědčila na nošení telefonu. Je trochu prostornější než dvě dříve zmíněné. Trio těchto kapes doplňuje jedna skrytá, malá kapsička v zadní části. Schová i ta nejtajnější milostná psaníčka.

Celkem tři kapsy na přední straně kalhot, zapínatelné na zip
Celkem tři kapsy na přední straně kalhot, zapínatelné na zip

Nohavice kalhot jsou nově širší. Poskytují v lýtkové části trochu více volnosti než model Cascade Plus. Dají se pohodlně přetáhnout přes vysoké pohorky, aniž by se musel rozepínat boční všitý klín. Ten samozřejmě nechybí, stejně jako dvě patentky na případné stažení dolního lemu kalhot. Nohavice se v teplejších dnech dají snadno ohrnout až ke kolenům, což zajistí příjemné větrání.

Nohavice jdou lehce ohrnout
Nohavice jdou lehce ohrnout

Dojmy z testování

Kalhoty jsem měl na testování především v létě. Mohl jsem je tedy vyzkoušet například na trecích a ferratách v okolí švýcarského Eigeru. Bylo to perfektní, kalhoty mi při pohybu dobře padly a nikde nepřekážely ani při cestě kolmo vzhůru, podél ocelových lan, ani při slézaní dolů po kamzičích stezkách. Během chvilek na horském vzduchu, kdy dokáže být studený vítr nepříjemným společníkem, jsem cítil naprostou pohodu. Naopak na slunku mám osobně rád možnost větrání, což jsem u modelu Cascade Top mohl vyřešit ohrnutím nohavic.

Čelní pohled na kalhoty Cascade Top
Čelní pohled na kalhoty Cascade Top

Díky své univerzálnosti jsem mohl kalhoty využít jak při krátkých výletech, tak i později při podzimních lezeckých cestách. Při lezení jsem, přiznám se, odložil pásek, který mi v tu chvíli nevyhovoval. Překvapilo mne, že jsou kalhoty schopny, pravděpodobně díky materiálu, se velmi dobře přizpůsobit jak chladnějšímu, tak i teplejšímu počasí.

Nohavice je možné zapnout na zip a patentku
Nohavice je možné zapnout na zip a patentku

Závěrečné hodnocení

Tento nový model kalhot Cascade Top českého výrobce Direct Alpine mohu s klidným srdcem doporučit. Kdo hledá odolné kalhoty na výlet i nějaké to lezení od jara do podzimu, neudělá chybu. Oproštěné od technických detailů vhodných do extrémnějších horských podmínek jsou to kalhoty vhodné opravdu pro každého nadšence outdooru.

Komfort a odolnost, to jsou Cascade Top
Komfort a odolnost, to jsou Cascade Top

Další informace

direct-alpine-logo-2022-czechDIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: