HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze kalhot: Haglöfs Rugged Flex – pohodlné kalhoty do nepohody

Recenze kalhot: Haglöfs Rugged Flex – pohodlné kalhoty do nepohody

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Rugged Flex Pant
Druh sportu outdoor
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní, celoroční
Materiál 1 95% PAD, 5% Elastan, velmi odolný, pevný a pružný softshelll, 268g/m2
Materiál 2 90% PAD, 10% Elastan, 4-stranně elastický, 207g/m2
Hmotnost 410 g
Infocena 4290 Kč
Dodává Vavrys

Zaujalo mě

  • Pohodlný a odolný materiál
  • Design a zapínaní kapes
  • Praktický design do města i do hor

Shrnutí recenze

Velmi pohodlné a dosti odolné kalhoty, které využijete jak při toulkách přírodou, tak během vycházky po městě. Díky elastickým softshellovým panelům umožnují širokou škálu pohybu. Úprava Flourcarbon Free DWR zajišťuje odolnost proti vodě a špíně.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Kalhoty vytvořené proti nástrahám skandinávského severu. Takže by měly odolat i českému trní, skalám nebo drsnějšímu zacházení horského průvodce. Kombinací materiálů poskytují zvýšenou odolnost a pohodlí pro outdoorové dobrodruhy, kteří je obléknou.

Haglöfs Rugged Flex
Haglöfs Rugged Flex

Střih

Střihem jsou kalhoty spíše na tělo s zužujícími se nohavicemi. Díky elastickým materiálům kalhoty padnou, nejsou těsné a přizpůsobí se aktuálnímu pohybu. V oblasti zadku a kolen je využit více elastický materiál k dosažení absolutního pohodlí. Pro ideální přizpůsobení se každému pasu jsou na bocích vybaveny nejen poutky na opasek, ale také všitými pružnými pásky, které se roztáhnou podle potřeby. Kolem kotníku mají kalhoty stahování na velcro pásek.

Elastický pruh v pase
Elastický pruh v pase

Materiál

Kalhoty kombinují pevnější 95% PAD, 5% Elastan, velmi odolný, pevný a pružný softshelll, 268g/m2 využitý v oblasti zadku a lýtek spolu s elastičtějším 90% PAD, 10% Elastan, 4-stranně elastický softshell, 207g/m2 všitý na zadku a kolenech. Oba materiály mají certifikaci bluesign® approved zaručující k přírodě a lidem zodpovědnou a udržitelnou výrobu. Celé kalhoty mají Fluorcarbon Free DWR úpravu zajišťující odolnost vodě a špíně.

Kalhoty přetáhneme i přes pohorky
Kalhoty přetáhneme i přes pohorky

Kapsy

Kalhoty Rugged Flex jsou vybaveny jednou kapsou na stehně a dvěma kapsami na klasickém místě. Všechny tři kapsy jsou šité tak, že jsou téměř nepostřehnutelné a nenarušují design kalhot. Zapínají se vodorovně, na zip a díky tomu se nemusíte bát, že by z nich něco vypadlo. Velikostí pojmou kapsy klasickou peněženku, ale moderní chytrý telefon bude mít trochu problémy. Vzhledem k využití kalhot na výlety v přírodě, kde nosím mobil na zádech v batohu v tom však nevidím problém.

Zapínání kapes na zip
Zapínání kapes na zip

Používání

Po prvním vyzkoušení jsem byl trochu skeptický vzhledem k těsnějšímu střihu kalhot, který mi moc nevyhovuje. Pravdou však je, že jsem při túře o kalhotách téměř nevěděl. Během chůze se přizpůsobili pohybu, nevadili ani při překonávání náročnějšího terénu, při chůzi do kopce nikde netlačili. Díky pohodlí a designu jsem je nějakou dobu prakticky sundal jen na spaní (i to bych však zvládl). DWR úprava při lehkém dešti pomůže, ale na větší přepršky to zkrátka není. Odolný materiál na stehnech jsem uvítal při práci na zahradě a při lezení na skalách, kdy jsem so opravdu nebál žádného prodření a jiné újmy. Kalhoty bych hodnotil spíše jako teplejší, záleží samozřejmě na individuální termoregulaci. Jaro a podzim mi však přijde jako ideální čas pro tento kus šatníku. V létě bych je vzal na trek po chladném severu či výš do hor.

Hodí se na trek v každém prostředí
Hodí se na trek v každém prostředí

Další informace

Haglöfs-logoŠvédská firma Haglöfs, založena v roce 1914, patří mezi nejprogresivnější značku s outdoorovým vybavením v Evropě. Její neustálý vývoj s důrazem na minimalismus, funkčnost a detail ji řadí mezi nejprogresivnější outdoorové značky v Evropě schopné konkurovat i známým outdoor matadorům ze zámoří.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: