HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Hana Sedláková

Hana Sedláková

Hanku baví outdoor. Miluje hory, trekování, skialpy a vůbec experimentování s pobytem mimo civilizaci. Občas na cestách taky zavítá mezi lidi, s gustem nasává místní kulturu, učí se jazyky a pídí se po nejrůznějších zajímavostech. Píše blog o cestování a outdooru s dětmi, www.dupynacestach.cz, kde mimo jiné najdete eBook o tom, jak s malými dětmi přespat v přírodě.

Články autora

RECENZE: Dětské spacáky BOLL – Patrol, Patrol Lite a Stellar

RECENZE: Dětské spacáky BOLL – Patrol, Patrol Lite a Stellar

Dětské spacáky z dílny českého výrobce Boll se vám stanou věrnými pomocníky při široké škále outdoorových aktivit od treků v horách, přes stanování, až po přespávání na chatách. Ať už se rozhodnete pro rostoucí třísezonní spacák Patrol, letní verzi Patrol Lite, nebo jejich pokračovací verzi Stellar, rozhodně nešlápnete vedle.

Základní parametry při výběru vlněného oblečení

Základní parametry při výběru vlněného oblečení

Současné outdoorové trendy hlásají stále častěji návrat k přírodě. To se týká i sportovního a funkčního oblečení. Vlna je vyhledávaným materiálem díky svým jedinečným termoizolačním vlastnostem, prodyšnosti, hebkosti a pohodlí, ale také z hlediska ekologie a udržitelnosti výroby. Jak si ale ze široké nabídky správně vybrat a na jaké základní parametry se při nákupu zaměřit?

Devold of Norway: spojení tradice a inovací

Devold of Norway: spojení tradice a inovací

Devold je norská společnost s dlouholetou tradicí, která propojuje moudrost a dovednost předků s moderními inovacemi. Již 168 let nabízí to nejkvalitnější vlněné oblečení vhodné jak pro volný čas, tak pro pestrou škálu outdoorových aktivit. A není divu. Prověřily jej totiž první norské polární expedice.

Výroba merino oblečení: jak se rodí funkční prádlo

Výroba merino oblečení: jak se rodí funkční prádlo

Který sportovec a outdoorový nadšenec by v dnešní době nezaslechl zkazky o funkčním merino oblečení, nebo ho sám na vlastní kůži nevyzkoušel? O jeho vlastnostech už bylo napsáno mnoho. Pro současné špičky na trhu, mezi které patří i norská společnost Devold, je však ekologicky šetrný způsob výroby stejně důležitý jako samotná kvalita výrobků. A přesně tomuto tématu se dnes podíváme pod pokličku.


Treky autora