RECENZE: SMELL WELL POLŠTÁŘKY – DEODORIZÉRY PRO OBUV A SPORTOVNÍ VÝSTROJ

RECENZE: SMELL WELL POLŠTÁŘKY – DEODORIZÉRY PRO OBUV A SPORTOVNÍ VÝSTROJ

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku SmellWell polštářky
Co je to za výrobek Deodorizéry pro obuv a sportovní výstroj
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 aktivní uhlí z bambusu, směs minerálů a solí
Materiál 2 netkaná textilie
Materiál 3 recyklované mikrovlákno
Údaje výrobce 1 Hmotnost: 100 g/pár (XL: 250 g/pár)
Údaje výrobce 2 Rozměry: 12 x 8 x 1 cm (XL: 18 x 8 x 2 cm)
Údaje výrobce 3 Účinnost: ± 6 měsíců
Infocena ± 319 Kč (XL: ± 439 Kč)
Dodává IGLU Trade s.r.o.

Zaujalo mě

  • Svěží a nevtíravá vůně + verze bez vůně
  • Účinnost
  • Udržitelné materiály

Shrnutí recenze

Trpíte-li vy i vaše široké okolí odérem z vašich starých dobrých lezeček, prošlápnutých pohorek či propocených běžeckých bot, deodorizační polštářky SmellWell mohou být tím správným řešením pro záchranu vašich čichových buněk i reputace. To vše v souladu s myšlenkou ekologie a udržitelnosti. Díky jednoduchosti a všestrannosti využijete tuto praktickou vychytávku opravdu kdekoli.

PODROBNÝ POPIS

Princip

Příčinou nepříjemného zápachu jsou plísně a bakterie, které se množí ve vlhkém prostředí. Deodorizační polštářky SmellWell aktivně odstraňují vlhkost a zabraňují jejich množení. Nejedná se tedy o pouhé dočasné překrytí pachů intenzivní vůní, ale o jejich účinnou eliminaci. Jemná vůně (pokud se rozhodnete pro parfemovanou verzi Active) je jen příjemným bonusem, který v botě zůstane dlouho po použití polštářků.

Materiál

Náplň polštářků je tvořena mikroporézním bambusovým uhlím a unikátním složením solí a minerálů. Mikropóry bambusového uhlí obsahují záporné ionty, které přitahují pachy, alergeny a patogenní částice. Obsažené minerály mají silné hygroskopické vlastnosti a účinně odvádějí vlhkost z okolí. Tím eliminují množení bakterií a zápachu.

Vnitřní obal z netkané textilie je prodyšný a napomáhá odvádět vlhkost z okolního prostředí. Funguje jako membrána, která uzamyká vlhkost uvnitř.

Vnější obal s atraktivním designem je vyroben z recyklovaného mikrovlákna. Veškeré použité barvy jsou šetrné k životnímu prostředí.

Tato vychytávka od SmellWell může být pohodlným řešením i pro lezce. Zbavit se účinně zápachu a bakterií v lezečkách klasickými metodami bývá komplikované.
Antibakteriální polštářky od SmellWell můžou být pohodlným řešením i pro lezce. Zbavit se účinně zápachu a bakterií v lezečkách klasickými metodami bývá komplikované.

Použití

Polštářky SmellWell využijete především ve všech typech obuvi, ať už se jedná o lezečky, běžecké boty, pohorky nebo vaše „civilní“ boty. Skvělé řešení představují zejména pro lezeckou obuv, ve které býváme naboso a představuje ideální živnou půdu pro šíření bakterií. Lezečky navíc nelze prát v pračce nebo vyčistit mýdlem, odstranění zápachu klasickými metodami tak může být komplikované.

Díky své tvárnosti mají ale mnohem širší využití  – ve sportovní výstroji, batohu či tašce, helmách, rukavicích, ale třeba i ve skříňce. Pro větší prostory větší boty (pohorky, lyžáky, brusle) je vhodná velikost XL, která je oproti standardní velikosti 3x účinnější.

Použití je opravdu snadné – polštářky stačí vsunout do bot nebo výstroje a nechat pár hodin působit (ideálně přes noc). Nepotřebují žádnou zvláštní údržbu. Výsledný efekt je dlouhotrvající, nemusíte se tedy bát, že by se zápach po pár hodinách vrátil, aniž byste boty či výstroj intenzivně používali. Po vyjmutí z ochranného obalu vydrží zhruba 6 měsíců.

Varianty

Na trhu jsou v současnosti dostupné dvě varianty: Active se svěží a nevtíravou vůní a Sensitive bez parfemace. Obě varianty jsou dostupné také ve výše zmíněné velikosti XL.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Sabina

Polštářky Smell Well mi z vlastní zkušenosti připadají jako skvělý vynález až do bodu, kdy jsou na konci své životnosti. Co s nimi? Jak co nejekolologičtěji zlikvidovat? Působí to dost robustně než abych to prostě hodila do komunálního odpadu… nějaké nápady?

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: