RECENZE: Dětský vozík Thule Chariot Cross 1 s lyžařským setem

RECENZE: Dětský vozík Thule Chariot Cross 1 s lyžařským setem

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Thule Chariot Cross 1 + Cross-country Skiing Kit
Co je to za výrobek Multifunkční sportovní vozík pro děti
Rozdělení podle pohlaví Dětský
Údaje výrobce 1 Max. hmotnost dítěte: 22 kg
Údaje výrobce 2 Max. nosnost: 34 kg
Údaje výrobce 3 Hmotnost: 13,8 kg
Údaje výrobce 4 Rozměry složeného vozíku: 87 x 65 x 37,5 cm
Údaje výrobce 5 Barva: Majolica blue
Výbava 1 4 sety pro 4 aktivity: kočárkový + cyklistický set (v zákl. výbavě), lyžařský + běžecký set (lze dokoupit)
Výbava 2 Polohovatelná sedačka s 5-bodovým bezpečnostním pásem
Výbava 3 Odnímatelné zadní světlo + reflexní prvky
Výbava 4 Pláštěnka a sluneční clona
Infocena 29 080 Kč
Dodává Thule
Více info na www.thule.com/

Zaujalo mě

  • Jednoduché složení a montáž jednotlivých setů.
  • Nízká hmotnost a snadné ovládání.
  • Množství bezpečnostních prvků.
  • Hladký a plynulý pohyb na lyžích při použití lyžařského setu.

Shrnutí recenze

Tento multifunkční dětský vozík je pohodlným řešením pro všechny sportovně založené rodiče, kteří chtějí trávit čas se svými nejmenšími, aniž by se museli vzdát oblíbených aktivit. Obsahuje celkem čtyři sety pro čtyři různé činnosti: klasický kočárkový set využijete jak při procházkách, tak při běhu či bruslení po upravených tratích, běžecký set je určen pro běh a výlety do terénu, lyžařský set pro běžkování a skialpy a pomocí cyklistického setu si svůj vozík připojíte za kolo. Při tomto testování jsme se zaměřili především na lyžařský set Cross-country Skiing Kit, který vás překvapí rychlou a jednoduchou montáží i skvělou funkčností. Zimní sporty s rodinou tak dostávají úplně nový rozměr!

PODROBNÝ POPIS

Thule Chariot Cross 1 je jednomístný všestranný vozík a kočárek pro rodiny s aktivním životním stylem. Vyrábí se i ve dvoumístné verzi pod označením Thule Chariot Cross 2. V základní ceně vozíku dostanete klasický kočárkový set a cykloset, samostatně lze dokoupit další dva rozšiřující sety: běžecký a lyžařský set Cross-country Skiing Kit.

Konstrukce vozíku

Moderní a lehká konstrukce vozíku umožňuje rychlé a kompaktní složení. Bez problému ho naložíte do kufru auta či prostornějšího střešního boxu. Velice snadná a téměř intuitivní je také montáž či výměna jednotlivých rozšiřujících setů – díky systému Thule Versa Wing tak můžete změnit aktivitu během okamžiku. Ovládání vozíku je překvapivě snadné, při běhu či na inlinech jej můžete řídit doslova jednou rukou. Jednoduchá konstrukce je snadno omyvatelná, což je u vozíku do terénu veliká výhoda.

Díky nastavitelnému odpružení (lze nastavit manuálně bez použití nářadí) vozík účinně vyrovnává otřesy a dítě i rodič si mohou vychutnat pohodlnou jízdu v terénu. Výškově nastavitelná rukojeť je opatřená poutkem na zápěstí, které se hodí např. při běhu z kopce nebo pro dodatečné upevnění rozměrnějšího materiálu v zavazadlovém prostoru, a integrovanou otočnou ruční brzdou napojenou na kotoučové brzdy na zadních kolech. Ruční brzda je kvalitní, brzdí plynule a účinně a u obou kol pracuje stejnoměrně. Podle návodu je také seřiditelná. Samozřejmostí je i klasický pedál na zabrždění, který se používá při stání.

Vybavení

Vnitřní prostor je řešen opravdu velkoryse a dítě v něm má dostatek prostoru. Naše dcerka, která nám při testování dělala „pokusného králíka“, už má tři roky a v kočárku se dávno nevozí. I tak měla vevnitř spoustu místa a ze svého „závodního kokpitu“ byla doslova nadšená.

Kabině vévodí pohodlné polstrované sedadlo. Toto sedadlo je zvenku polohovatelné a velmi snadno ho můžete ovládat jednou rukou. Polstrování je částečně odnímatelné a pratelné, což rodiče malých dětí vždy ocení. Důležitým bezpečnostním prvkem je nastavitelný pětibodový pás. Po stranách kabiny najdete také dvě síťované kapsičky na svačinku, pití a další nezbytnosti. Pro miminka, která ještě samostatně nesedí, je nutné dokoupit miminkovník Infant Sling (s tímto se však nedoporučuje jiná aktivita než procházky), v nabídce najdete rovněž přídavná polstrování pro zvýšení bezpečnosti a pohodlí.

Thule Chariot Cross je vybaven i dalšími bezpečnostními prvky, jako jsou odrazky vpředu i vzadu, reflexní prvky (na kolech a po celém obvodu vozíku) a přídavné červené světlo, které můžete umístit podle potřeby. Při zapínání kabiny dvojicí zipů lze kryt kabiny ještě dodatečně upevnit dvojicí pojistek.

Thule Chariot Cross obsahuje množství funkčních a bezpečnostních prvků, mimo jiné reflexní prvky po obvodu kabiny a na zadních kolech.
Thule Chariot Cross obsahuje množství funkčních a bezpečnostních prvků, mimo jiné reflexní prvky po obvodu kabiny a na zadních kolech. Prázdný zavazadlový koš můžete sklopit, ani plně naložený však při běhu nepřekáží.

Také úložné prostory jsou velkorysé. Na zadní straně kabinky najdete hned dva – prostornou síťku na pláštěnku či bundu a úložný koš XL, který pohodlně zvládl pojmout i takové věci, jako je např. skateboard nebo lyžařská helma na skialpový sjezd. Navzdory svým rozměrům tento koš při chůzi a běhu nijak nepřekáží a prázdný koš můžete snadno sklopit a zajistit pojistkou.

Aby se dítě cítilo v kočárku pohodlně za každého počasí, dostanete v základní výbavě také pláštěnku a vícepolohové stínítko proti slunci. Nastavitelné průduchy zajistí potřebné odvětrávání. Pro zvýšení komfortu rodiče si dále můžete vybrat ze široké škály různých přídavných kapes a organizérů.

Lyžařský set

Zlatým hřebem našeho testování byl bezpochyby lyžařský set Cross-country Skiing Kit. Skládá se ze dvou lehkých lyží, dvou hliníkových teleskopických tažných tyčí a polstrovaného opasku s držákem na láhev a pojistným kolíkem. Montáž tohoto setu je opět velmi rychlou a jednoduchou záležitostí. Lyže s kovovými rameny jednoduše nacvaknete do rychloupínacích os místo zadních kol a tažné tyče upevníte do úchytů v plastových křidélkách v přední části vozíku. Přední kolečka můžete nechat doma či v autě, nebo je připevnit do příslušných držáků tak, aby směřovala vzhůru.

Tažné tyče jsou napevno propojeny s konstrukcí vozíku i bederním pásem. To umožňuje hladký a plynulý pohyb na lyžích bez vytváření nadbytečné zátěže a nepříjemného cukání. Tyče po stranách pásu nepřekáží a nijak nebrání při používání hůlek. Mohou ale nepatrně omezovat pohyb boků.

Při sjezdu je helma nezbytností!
Při sjezdu je helma nezbytností!

Jak při skialpových výstupech, tak i při sjezdech je třeba počítat s větším poloměrem zatáčení. Vozík je primárně určen pro lyžování po upravených trasách, při občasném průstupu lehčím terénem ale při svém zatížení zůstával stabilní a neměl tendence se převracet. I tak je potřeba dbát zvýšené opatrnosti a hlavně předcházet pádům, kde riziko převrácení reálně hrozí. Sjezdy jsou s vozíkem i přes vyšší dopřednou sílu pohodlné. Je však důležité s touto váhou navíc počítat a adekvátně přizpůsobit rychlost jízdy a plynulost brždění, aby nedocházelo k destabilizaci.

Sjezdy jsou ale zážitek především pro děti (pokud zrovna nespí). Kabina je kompletně krytá a oproti např. bobům je umístěna v dostatečné výšce nad povrchem. Uvnitř je dostatek místa na deku nebo fusak. Dítě tak zůstává v teple a výhled z „kokpitu“ je příjemným bonusem. Helma na sjezd je u dítěte nezbytná!

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: