Recenze


Batohy

Recenze batohu SALOMON S LAB PEAK 20SET

Prostý superlehký batoh pro horolezce či (vysoko)horskou turistiku S-LAB Peak 20 je ideální pro trailové běhání v horách. Využívá poznatky o trailovém běhu v horách, elasticky kopíruje tělo a zajišťuje úplnou stabilitu. Batoh testoval Marek Navrátil a to rovnou na Mistrovství v Adventure racingu.

Batohy

Raidlight Gilet Lazer Dry Responsiv 8l – ultralehká vesta na dlouhé výběhy

Vesta Raidlight Gilet Lazer Dry Responsiv je novinka na českém trhu od francouzské značky Raidlight. Tato vesta je ultralehká a má velmi dobře řešený systém utahování i celkovou stabilitu. Měli jsme možnost ji otestovat a výsledek je zde.

Jistítko na druhou – recenze EDELRID JUL2
Lezecké vybavení

Jistítko na druhou – recenze EDELRID JUL2

Bytelné a kompaktní jistítko pro jištění s jednoduchými lany 8,9 až 11 mm. S lanem 9,7 a 10,2 mm fungovalo skvěle. Ocelové tělo vydrží asi úplně všechno. Podle intenzity lezení, asi na celý život. Dříve než byste projeli toto jistítko odrovnáte dříve několik karabin.  Absence jakýchkoliv mechanických součástek dělá z  JUL2 jednoduché jistítko, které ale v sobě schovává překvapivě hodně přidané hodnoty.

S průvanem na zádech – recenze batohu Osprey Atmos AG 65
Batohy

S průvanem na zádech – recenze batohu Osprey Atmos AG 65

Nový batoh Osprey Atmos AG 65 je ověnčen několika cenami z outdoorových časopisů a veletrhů, což je v mnoha ohledech více než oprávněné, neboť klasických prvků bylo při jeho konstrukci použito pomálu. Atmos AG 65 vyniká novým zádovým systémem AntiGravity, pro co nejpohodlnější nošení a maximální odvětrání.

Nafukovací kajak pro klidnější vodu – recenze Gumotex Twist N II
Outdoorové doplňky

Nafukovací kajak pro klidnější vodu – recenze Gumotex Twist N II

Twist je dvoumístný nafukovací kajak určený na klidnější vodu. Výrobce doporučuje do WW I. Jedná se o tříkomorové plavidlo s poměrně nízkými boky, profilovaným dnem a plochou přídí i zádí bez palub či vlnolamů. Kajak ochotně poslouchá i v kamenitém korytě a tekoucí vodě, dobře vede stopu a přitom je stabilní. Jak si vedl během testování?

Recenze náramku: Niceboy X-fit active – přehled po ruce
Technika

Recenze náramku: Niceboy X-fit active – přehled po ruce

Malý lehký všestranný, to má být nový fitness náramek od známé značky Niceboy. Výrobce slibuje slušnou výdrž, hodně funkcí a barevný displej, tak se pojďme podívat, jak si povede v testu.

Outdoorové doplňky

Leki Micro Trail Pro zajistí vaši stabilitu při běhu v terénu

Karbonové hole Leki Micro Trail Pro se osvědčili zejména svou spolehlivostí v terénu. Obrovskou výhodou je také jejich skladnost a díky absenci teleskopického skládání také pevnost s stabilita. Recenze holí Leki Micro Trail Pro.

Batohy

Salomon S-Lab Advanced Skin3 5 Set – batoh pro nejnáročnější horské běhy!

  Kvalitní běžecký batoh je nedílnou součástí výbavy každého horského běžce či ultramaratonce. Batohy závodní série Salomon S-Lab nabízejí alternativu pro běžce s těmi nejvyššími nároky. Batoh S-Lab Advanced Skin3 je jedním z nejlehčích batohů na trhu, jehož nejnovější verze shodila oproti předchozí dalších 30 % váhy!

Lyže, skialpy a příslušenství

To pravé Back country – recenze lyží Asnes Nansen

Běžky od norské firmy Åsnes jsou zajímavé nejen nevšedním vzhledem, ale především na lyže kategorie back country neobvyklou konstrukcí.