HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Lyžařských kompresních podkolenek CEP Merino a Termo

Recenze: Lyžařských kompresních podkolenek CEP Merino a Termo

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kompresní podkolenky Merino a Termo
Druh sportu sjezdové lyžování, skialp
Druh oblečení ponožky
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 řada Merino: 67 % polyamid, 23 % vlna (merino), 10 % spandex
Materiál 2 řada Termo: 85 % polyamid, 15 % spandex
Barevné varianty Merino: černá/limetková, černá/korálově oranžová, černá/růžová (jen v dámském provedení), černá/šedá, černá/azurová, Termo: modrá/azurová, lesní zelená/světle zelená, brusinková/oranžová, černá/tmavě modrá
Velikostní varianty dámské: II, III, IV a pánské: III, IV, V
Údaje výrobce 1 Rozdělení: dámské a pánské
Infocena 1250 Kč Kč
Dodává MAXIS
Více info na www.cepsports.cz

Zaujalo mě

  • příjemná komprese
  • příměs merino vlny
  • promyšlený úplet a polstrované zóny

Shrnutí recenze

Lyžařské podkolenky s kompresí. A jeden pár i s příměsí vlny. Zatím jsem používal kompresní ponožky jenom na běh. Teď jsem měl příležitost otestovat lyžařské speciály. Jak dopadly po 50 dnech testování?

PODROBNÝ POPIS

Popis kompresních ponožek

Kombinace merino vlny, polyamidu a vlákna spandex způsobuje, že výborně padnou a mají dostatečnou odolnost. Šev v oblasti prstů na noze je extra plochý. V ponožce nic netlačí a komprese je příjemná. Komprese přináší úlevu unaveným svalům, a to i během Aprés ski. Noha je takovou podkolenkou s funkční pleteninou dokonale obemknuta a nikde se neshrnuje. Do dobrých lyžáků patří tedy i kvalitní podkolenky.

Testování

Celkem mají za sebou oba dva páry ponožek více než 30 dní lyžování a skialpování. K tomu navíc i v rámci testování i trekování a běh. Celkem tedy 50 dní na nohou! Osobně (zcela subjektivně) raději při výběru, který z páru si vzít na lyže či na túru, sáhnu po těch, které mají příměs vlny. Je to osobní.

Testování  Stubai při pociťované teplotě -25C.jpgTestování Stubai při pociťované teplotě -25C.

Testování ponožek CEP během lyžování ve volném terénu v Söldenu.Testování ponožek CEP během lyžování ve volném terénu v Söldenu.

Freeride v Söldenu.Freeride v Söldenu.

Jak vybrat správnou velikost

Důležité je ale vybrat tu správnou velikost. To je důležitý začátek. Takže pokud se nacházíte na rozmezí velikostí (ty se určují podle obvodu zatnutého lýtka v nejširším místě) a jste vrcholový nebo výkonnostní sportovec, volte menší velikost (vyšší komprese), v ostatních případech volte velikost vyšší.

Velikostní tabulka ponožek CEP.Velikostní tabulka ponožek CEP.

Zesílení holeně a kotníků na kompresní lyžařské ponožce CEP Merino.Zesílení holeně a kotníků na kompresní lyžařské ponožce CEP Merino.

Výrazné označení na lyžařské ponožce CEP Merino.Výrazné označení na lyžařské ponožce CEP Merino.

Na první dojem

Ponožky jsou krásně zabaleny v krabičkách s názvem, označením, parametry, tabulkou velikostí a nápisem MADE IN GERMANY. Natažení na nohy proběho bez problémů. Ani po X použití nepociťuji ochabnutí komprese. Ponožky jsou výrazně označeny velkými písmeny L a R. Po natažení si ještě ponožky na nohách porovnám (překroucení) a dobře natáhnu. Horní lem je dostatečně široký a příjemně pružný, takže o něm celý den při lyžování nevím. Užíval jsem si v ponožkách CEP i návrat z lyžování, protože unavené nohy při řízení nebo sezení v autě jsou stále v kompresi.

Lyžařské ponožky CEP Merino na ledovci v Söldenu.Lyžařské ponožky CEP Merino na ledovci v Söldenu.

Lyžařské ponožky CEP Merino s výhledem na Rettenbach.Lyžařské ponožky CEP Merino s výhledem na Rettenbach.

Nástup na testování ponožek CEP.Nástup na testování ponožek CEP.

Popis

Oboje ponožky CEP (Termo i Merino) perfektně padnou. Nikde jsem u nich nenalezl nějaké faldy či sklady. Použité mikrovlákno mi nabídlo pohodlí při nošení a používání. Extra plochý šev v oblasti prstů na noze je samozřejmostí. U těchto ponožek byla použita hřejivá středně silná funkční pletenina se zesílenými zónami. Dále je použita i antibakteriální úprava, která pohlcuje zápach pomocí stříbrných iontů. U Merino verze funguje vlna přirozeně jako antibakteriální složka, která zabraňuje zápachu a navíc udržuje nohy v teple a v dobré kondici.

Komprese

Komprese je příjemná a nijak o ní nevíte. Respektive nejvíce jsem si ji uvědomoval ve chvílích klidu. Tedy na lanovce, při přestávkách nebo po lyžování. Ať už na cestách nebo při Aprés ski. Zvládnul jsem 6 dní lyžovat v kuse ve freeridu ve švýcarském Davosu a subjektivně se mi zdálo, že jsem se cítil (lýtka a nohy) lépe než při stejně intenzivním lyžování bez ponožek s kompresí.

Kompletní fotogalerie CEP Termo a Merino

Závěr

Na co si určitě dávejte pozor při nošení a používání nejenom těchto ponožek, jsou suché zipy. U sněhových límců v nohavicích bývají často použity a při jejich špatném dopnutí, háčky na suchých zipech doslova trhají ponožky. Jakékoliv. Zde nejvíce dostaly testované ponožky CEP zabrat. Při použití při skialpu i ploska. Ta se s každým krokem při výstupu v botě mírně posunuje. Celkově mám z ponožek s kompresí při chůzi na lyžích i při jízdě na sjezdovce či ve volném terénu dobrý pocit a už asi nikdy nebudu chtít jinak. K dostání i v dámské verzi.

V ponožkách CEP s kompresí je vám do skoku i po celodenní túře.V ponožkách CEP s kompresí je vám do skoku i po celodenní túře.

Další informace

CEP-logo

Co znamená CEP?
Jedná se o anglickou zkratku vytvořenou ze slovního spojení CELL ENERGY PROTECTION = ochrana energie buňky. Každá svalová buňka potřebuje energii ve formě kyslíku, který je do svalů přenášen krví. Čím lepší je proudění krve v tepnách, tím efektivněji jsou svaly zásobovány okysličenou krví. A právě toto může být pozitivně ovlivněno kompresí.

Více informací naleznete na www.cepsports.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: