Recenze: Skialpových kalhot Direct Alpine Couloir Plus

Recenze: Skialpových kalhot Direct Alpine Couloir Plus

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Skialpové kalhoty Couloir Plus
Druh sportu skialp
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Dynamický Softshell
Materiál 2 Softshell 4way Tex®
Materiál 3 Membrána 4way Tex®
Hmotnost 685 g
Barevné varianty černá, modrá/červená, modrá/černá
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Infocena 4990 Kč Kč
Dodává Directalpine
Více info na www.directalpine.cz

Zaujalo mě

  • Propínání nohavic včetně padacího mostu
  • Zvýšený pas a prodloužená záda
  • Zadní sed z membránového materiálu
  • Dvojcestný zip na poklopci

Shrnutí recenze

Jak dopadly skialpové kalhoty po plných 30 dnech testování na skialpech? Jak jsme testovali kalhoty Direct Alpine Couloir Plus a co se nám líbilo či nelíbilo? Přečtěte si recenzi vybavení, které by se vám mohlo na skialpovou sezónu hodit.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Inovované svrchní softshellové kalhoty, vhodné pro chladnější povětrnostní podmínky. Primárně určené pro zimní pohyb v horách, zejména skialpinismus. Díky polohování dílů s různě směrovanou „strečovostí“ kalhoty výborně padnou a umožňují vysokou pohyblivost.

Kalhoty Direct Alpine Couloir Plus ve freeridu.Kalhoty Direct Alpine Couloir Plus ve freeridu.

Testování na Stubaii při pociťované teplotě - 29 C.Testování na Stubaii při pociťované teplotě – 29 C.

Výstup na Sněžku s kalhotami Direct Alpine Couloir Plus je hračka.Výstup na Sněžku s kalhotami Direct Alpine Couloir Plus je hračka.

Testování

Kalhoty DA Couloir Plus mají za sebou 30 dní testování na skialpech, ale i v jízdě ve volném terénu. Kromě dvou dnů v sezóně, kdy byla pociťovaná teplota – 29 C, jsem pod kalhoty nenosil podvlíkačky. Vše pouze ve vlněných trenýrkách.

Co takhle si skočit v kalhotech Direct Alpine Couloir Plus.Co takhle si skočit v kalhotech Direct Alpine Couloir Plus.

Vychytávky

Díky tomu, že se jedná o teplejší kalhoty je ventilace příjemnou vychytávkou. Tato ventilace je na obou stranách nohavic. Jedna strana se ale propíná až do pasu, a tvoří tak padací most. Schválně jsem testoval a opravdu to funguje! Další výhodou je dvojcestný zip. Takže klidně můžete ventilovat bez nutnosti zastavování a lovení zipu pod bundou. Stačí drapnout zip ve výši kolena a rozepnout dle potřeby.

Fotogalerie skialpových kalhot Direct Alpine Couloir Plus

Celý pas je zvýšený a na zádech zvlášť. Šle jsou připínací ve třech bodech. V pase jsou na zapnutí dva druky tak, aby se opravdu kalhoty nerozepínaly ani při předklonu nebo krkolomných obratech. Poklopec s dvěma protisměrnými jezdci v případě potřeby jistě využijete stejně tak rádi jako já. Kalhoty mají dvě kapsy na zip a 3D prostornou skládanou kapsu na pravém stehně. Do ní jsem nejvíce ukládal kompaktní foťák a neobtěžoval mne ani při celodenní chůzi. Nohavice jsou anatomicky tvarované, kolena a spodní vnitřní okraje nohavic osazeny oděruvzdornou tkaninou s membránou.

Rozepnutý padací most kalhot Direct Alpine Couloir Plus.Rozepnutý padací most kalhot Direct Alpine Couloir Plus.

Rozepínání ventilace a padacího mostu v jednom u kalhot Direct Alpine Couloir Plus.Rozepínání ventilace a padacího mostu v jednom u kalhot Direct Alpine Couloir Plus.

Skialpový švihák v kalhotech Direct Alpine Couloir Plus.Skialpový švihák v kalhotech Direct Alpine Couloir Plus.

Sněžný návlek

Nohavice mají funkční sněžný návlek, který je rozdělen suchým zipem a zajištěn drukem. Doporučuji si vždy dobře pohlídat, že oba díly sucháče a zvláště ten díl s háčky je dobře překrytý. V případě, že čouhá, může vám dotrhat podkolenky. Osobně tento návlek vůbec nerozepínám a vždy v pohodě přetahuji přes lyžáky a to i povolené na chůzi. Na samém okraji nohavic naleznete i očko z pružné tkanice, které můžete proti vytahování nohavice ve sněhu přetáhnout přes přezku skialpové boty.

Zapnutý rozparek na nohavici kalhot Direct Alpine Couloir Plus.Zapnutý rozparek na nohavici kalhot Direct Alpine Couloir Plus.

Rozepnutý rozparek na nohavici kalhot Direct Alpine Couloir Plus.Rozepnutý rozparek na nohavici kalhot Direct Alpine Couloir Plus.

Rozepnutý sněhový límec i se zbytky modré podkolenky.Rozepnutý sněhový límec i se zbytky modré podkolenky.

Materiály

Hybridní kombinace materiálů zvyšuje fyziologickou funkčnost modelu (Hybrid system). Díky nové podšívce jsou nyní lehčí a lépe odvádějí pot od pokožky. Ideální kalhoty pro skialpinismus a další zimní aktivity. Na kolenou jsou kalhoty zesílené a nikdy jsem nepociťoval na ně zimu či chlad. Zatím ani nedošlo k proseknutí vnitřní strany nohavic v oblasti kotníků, což bývá u mne často. Zadek je též zateplený a navíc z membránového materiálu takže vydrží i odsednutí do sněhu.

Ventilace, kapsa a cargo kapsa na pravém stehně kalhot Direct Alpine Couloir Plus.Ventilace, kapsa a cargo kapsa na pravém stehně kalhot Direct Alpine Couloir Plus.

Kapsa a boční ventilace kalhot Direct Alpine Couloir Plus.Kapsa a boční ventilace kalhot Direct Alpine Couloir Plus.

Cargo kapsa na pravé nohavici skialpových kalhot Direct Alpine Couloir Plus.Cargo kapsa na pravé nohavici skialpových kalhot Direct Alpine Couloir Plus.

Verdikt testera

Kalhoty Direct Alpine jsou ideální pro skialpinismus či skitouring pro chladnější povětrnostní podmínky. V nich obstojí na výbornou. V případě aktivního či rychlého výstupu nebo při oteplení pomůžou s ventilací dva velké ventilační otvory na stehnech. Líbil se mi též dvojcestný zip na poklopci a padací most, který funguje i když máte kšandy zapnuté pod bundou. Snad jedině pozor na ty suché zipy na sněhových návlecích, které můžou trhat vaše lyžařské podkolenky.

Otevřená ventilace Direct Alpine Couloir Plus.Otevřená ventilace Direct Alpine Couloir Plus.

Další informace

DIRECT ALPINEDIRECTALPINE je přímá cesta na vrchol, přímá cesta k cíli, za daným účelem, k dokonalosti, bez jakýchkoliv odboček, kliček a kompromisů. V současnosti je Direct Alpine s.r.o. 100% českou společností, se 100% českým kapitálem. Více než 95 % modelů kolekce DIRECTALPINE je produkována v České Republice. V nabídce značky DIRECTALPINE naleznete kompletní sortiment outdoorových bund, kalhot, mikin či puloverů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: