HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Lyžařských brýlí Alpina S-Way

Recenze: Lyžařských brýlí Alpina S-Way

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Lyžařské brýle Alpina S-Way
Co je to za výrobek Lyžařské brýle
Údaje výrobce 1 Polarizační filtr Quattroflex
Údaje výrobce 2 Samozatmavovací technologie Varioflex
Infocena 5490 Kč
Dodává SPRINT
Více info na www.alpina-sports.cz

Zaujalo mě

  • Samozatmavovací technologie Varioflex
  • Nastavitelný úhel nožiček
  • Tvarovatelné konce nožiček
  • Nastavitelný nosník brýlí

Shrnutí recenze

Lyžařské brýle, které nevypadají na první pohled jako typické lyžařské. Nemají pěnu okolo skla a hlavně širokou gumu. Jak je tedy možné, že jsou lyžařské? Vyzkoušeli jsme speciální brýle Alpina S-Way na lyžích i na skialpech. Co je na nich ještě zvláštního?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Jedná se o netradiční lyžařské brýle, která vypadají spíše jako klasické sluneční brýle. Přestože nemají gumový pásek okolo hlavy a molitanové polstrování pevně přiléhající k obličeji, suplují klasické lyžařské brýle více než dobře. Navíc jsou osazeny samozatmavovacími skly Varioflex. Dále nabízejí nastavení velikosti nosníku. Mají flexibilní nožičky a možnost nastavení naklopení brýlí.

Čelní pohled na brýle Alpina S-Way.Čelní pohled na brýle Alpina S-Way.

Keramické zatmavovací sklo Varioflex mirror+ u brýlí Alpina S-Way.Keramické zatmavovací sklo Varioflex mirror+ u brýlí Alpina S-Way.

Složené brýle Alpina S-Way.Složené brýle Alpina S-Way.

Testování

Brýle brýle Alpina S-Way jsme testovali při skialpových výstupech i sjezdech. Oproti klasickým lyžařským brýlím poskytují větší pohodlí a ventilaci při výstupu. Takže je můžete použít jako jediné brýle na túru. Ve stínu nebo pod mrakem se velmi rychle zesvětlí a na slunci opět ztmavnou.

Testování helmy a brýlí ALPINA S-Way během skialpového výstupu. Stubai. Pociťovaná teplota - 25 C.Testování helmy a brýlí ALPINA S-Way během skialpového výstupu. Stubai. Pociťovaná teplota – 25 C.

K helmě Alpina SNOWTOUR se hodí i Alpina minimalistické lyžařské brýle S-Way.K helmě Alpina SNOWTOUR se hodí i Alpina minimalistické lyžařské brýle S-Way.

Pro přesné lícování helmy a brýli S-Way je třeba helmu dobře nasadit a zatáhnout.Pro přesné lícování helmy a brýli S-Way je třeba helmu dobře nasadit a zatáhnout.

Užitné vlastnosti a jejich popis

Pogumovaný nosník se dá nastavit na šířku kořene nosu a nožičky se dají naklopit podle potřeby. Naklopení se děje pomocí zaoblených zoubků na nožičkách. Nastavit je možno tři úrovně. Zahnutím konců nožiček je též možno ještě více přizbůsobit brýle tak, aby vám perfektně seděly na obličeji.

Zeštíhlení nosníků brýlí Alpina S-Way.Zeštíhlení nosníků brýlí Alpina S-Way.

Rozdíl v nastavení naklopení jednotlivých nožiček brýlí Alpina S-Way.Rozdíl v nastavení naklopení jednotlivých nožiček brýlí Alpina S-Way.

Detail nastavování úhlů nožiček brýlí Alpina S-Way v krajní horní úvrati.Detail nastavování úhlů nožiček brýlí Alpina S-Way v krajní horní úvrati.

Skla

Skla jsou kvalitní keramické čočky s polarizačním filtrem Quattroflex, který eliminuje oslnění při odrazu světla od sněhu. Vyzkoušeli jsme i rychlou samozatmavovací schopnost technologie Varioflex při vjetí do stínu nebo při větší oblačnosti. Rozsah ztmavení či naopak zesvětlení je překvapivě velký. Protimlžná úprava ještě více pomáhá ostrému vidění. I když i ona má při velkém fyzickém výdeji jako je právě skialpinismus svoje limity. Testováno při skialpinismu i při jízdě ve volném terénu či na sjezdovce.

Kompletní fotogalerie brýlí ALPINA S-Way (24)

Tyto brýle se vhodně doplňují k skialpinistické helmě Alpina SNOW TOUR, která splňuje dvě normy: pro lyžařské (EN 1077) i horolezecké (EN 12492) helmy. Recenze Světa outdooru na helmu Alpina SNOW TOUR.

Z čirých brýlí Alpina S-Way se rychle stávají tmavé.Z čirých brýlí Alpina S-Way se rychle stávají tmavé.

Další informace

AlpinaNěmecká značka Alpina patří mezi nejvýznamnější výrobce lyžařských a cyklistických doplňků. V zimním programu nabízí lyžařské helmy, lyžařské brýle a chrániče páteře. V letním programu najdete širokou škálu sportovních, ale i módních brýlí. Produkty Náš expertní tým neustále pracuje na inovacích, které zvyšují bezpečnost a pohodlí helem, brýlí i chráničů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: