Recenze: Moderních zateplených pohorek KEEN Revel III M

Recenze: Moderních zateplených pohorek KEEN Revel III M

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Zateplené pohorky Revel III M
Určení volnočasové, zimní, lehký treking
Základní vlastnosti outdoorových bot Nepromokavá
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Pánský
Materiál: membrána KEEN.DRY
Materiál: mezipodešev EVA
Materiál: podešev KEEN Dual Climate Rubber
Hmotnost 1132
Velikost testované boty v UK 8
Barevné varianty magnet/tawny olive, great wall/canteen
Stélka (vložka) KEEN Thermal Insole
Infocena 4199 Kč Kč
Dodává ROCK POINT
Více info na www.keenfootwear.cz

Zaujalo mě

  • Výrazné zateplení
  • Silná kůže
  • Očko na návlek
  • Ochrana paty a špičky

Shrnutí recenze

Robustní zimní outdoorové boty, které jsou určeny do náročných zimních podmínek. Kvalitní kožený svršek a membrána KEEN.DRY uchovají vaše nohy v suchu a v teple. Je to pravda? A co všechno umí?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Jedná se o zimní botu určenou na vycházky nebo pobyt v zimní krajině. Pěšky nebo na sněžnicích. Dále jako ideální bota do města, když se ozve zima či na hory a na lyže jako bota na všechny aktivity mimo primárního lyžování. Tedy na cestu, přístup nebo na chození po středisku, sáňkování, apod. Nejedná se tedy o horolezeckou obuv.

KEEN Revel III M.KEEN Revel III M.

KEEN Warm se stará o teplo v botech KEEN Revel III M.KEEN Warm se stará o teplo v botech KEEN Revel III M.

Opancéřovaná patní část boty KEEN Revel III M.Opancéřovaná patní část boty KEEN Revel III M.

Testování

Zateplené pohorky KEEN Revel III M se mnou prošly několik měst (včetně vánočních trhů), doprovázely na několika lyžařských výjezdech a v obdobích sněhové nadílky ve městě jsem je nosil i do práce a na vycházky. Taktéž jako nástupovky na běžky. To pak byla slast se z běžkových bot nebo z lyžáků přezout zpátky do Revelů. Při chůzi po cestách bez sněhu, neboli při normální turistice je podešev dobře odpružená a chůze příjemná. I při došlapu na patu též dobře tlumí. Dlouhodobější stání v mokrém sněhu a ve vodě boty přestály bez úhony.

Po skialpové túře je to radost se přezout do zateplených pohorek KEEN Revel III M.Po skialpové túře je to radost se přezout do zateplených pohorek KEEN Revel III M.

Odjezd na testování pohorek KEEN Revel III M na sněžnice.Odjezd na testování pohorek KEEN Revel III M na sněžnice.

Testování bot KEEN Revel III M ve vodě a chůzí v roztátém sněhu.Testování bot KEEN Revel III M ve vodě a chůzí v roztátém sněhu.

Popis

Zateplené pohorky KEEN Revel III M díky kombinaci dvojího zateplení materiálem KEEN.WARM a unikátní technologií KEEN.HEAT TRAPOLATOR izolují vaše nohy i v mrazech. Kvalitní ochrana špice (u KEEN typické), ale i paty ShellBack jsou vhodné pro chůzi na sněžnicích. Komín boty je na achilovce hodně vykrojený a umožňuje natáhnout krok, zvednout nohu vysoko a dává noze volnost. Nová zimní podešev KEEN.DCR (Dual Climate Rubber), patentovaná ochrana prstů a kovové očko na uchycení návleků určují tenhle model pro zimní dobrodružství a pro vyznavače zimního outdooru. Bota ale dobře slouží i do zimního města nebo na hory jako aprés ski obuv.

Keen. Heat Trapolator

V popisu této boty se uvádí, že o teplo se stará technologi: KEEN.WARM Plus Heat Trapolator. Na stránkách výrobce ani prodejce jsem však nenašel více informací. Tak jsem pátral. Jak to tedy ve firmě KEEN vymysleli, aby byly zimní boty teplejší, ale bez nárůstu hmotnosti? KEEN přišel s technologií KEEN.WARM Plus Heat Trapolator. Tato izolace zachycuje teplo ve třech vrstvách, čímž chrání nohy před chladem.

Technologie KEEN.WARM Plus Heat Trapolator používá mezipodešev tvořenou třemi různými vrstvami materiálu pro zachycování tepla, které chrání nohy před chladem. Vrchní plástová vrstva pružného EVA ve tvaru voštiny zachycuje teplý vzduch pod nohou. Střední vlněná plstěná vrstva dodává teplo a konečná spodní vrstva z termo fólie odráží teplo zpátky na nohu a zabraňuje ochlazování.

Kompletní fotogalerie KEEN Revel III M (29)

Šněrování

O šněrování se starají 4 páry masivních oček a dva páry háčků. Žádný z háčků však nemá „zasekávací“ funkci a nedrží tak tkaničky rozdílně dotažené v nártové nebo v holení části, tak jak jste zvyklí u lezeckých pohorek. Tkaničky zkrátka procházejí skrz. Tkaničky jdou spodnými očky relativně snadno a můžete tak bodu dotáhnout na jedno zatažení a pak překřížit přes háčky. Mezi prvním párem oček na tkaničky naleznete kovové očko na zajištění návleků. Takže při chůzi v hlubokém sněhu v návlecích vám do bot nepadá sníh a navíc zvyšujete další teplený komfort. O další tepelný komfort se starají vyjímatelné vložky KEEN Thermal Insole.

Logo použité membrány na botách KEEN Revel III M.Logo použité membrány na botách KEEN Revel III M.

Kovové očko na botě KEEN Revel III M na zajištění návleků.Kovové očko na botě KEEN Revel III M na zajištění návleků.

Čtyři páry oček a dva páry háčků na pohorkách KEEN Revel III M.Čtyři páry oček a dva páry háčků na pohorkách KEEN Revel III M.

Verdikt testera

Boty jsou široké a i na mé široké nohy v nich bylo po stranách dost místa. Jedná se tedy o pohodlnou botu ve které můžete v zimní krajině či středisku strávit hodiny, aniž byste umrzli od nohou. Jak se říká: „To chce klid a nohy v teple“. Ten, kdo pochopil, že na různé činnosti a aktivity jsou různé boty, ocení tyto zimní speciály.

Dokonalá ochrana špice i paty bot KEEN Revel III M.Dokonalá ochrana špice i paty bot KEEN Revel III M.

Další informace

KeenAmerická firma KEEN byla založena v roce 2003 a svůj úspěch založila na vyvinutí obuvi typu „sandál“, ale se špičkou chránící prsty.
V KEENu věří v podporu každého, kdo něco tvoří, kdo si hraje a kdo pečuje o životní prostředí a není mu lhostejný svět kolem něho… Pro KEEN je to životní styl – nazýván Hybrid.Life. Tento životní styl přináší také velmi reálný smysl pro zodpovědnost, spolehlivost a transparentnost.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Filip

Boty KEEN REVEL III mám celkem asi cca 6 let. O proti dnes novým revelum mají jinou kotnikovou výstelku. Jinak jsou úplně stejné, jak v tepelné izolaci keen warm, tak ve vlozkach s odrazovou fólií. Boty jsem na zimních tůrách nešetřil, byli pro mě při pořízení docela drahé zhruba 3000 Kč. Prošli se mnou spoustu kilometrů např od Kašperek až na Polednik, kde se prespalo v – 28°C. Taky jsem šel 160 km z Prahy na Sněžku a to v dubnu (nepamatuji si jaký rok). Měl jsem trekové boty asi Merrell, pak sandále new port keen a revely pro jistotu, protože na Sněžce měl do dvou (ze tří co jsme šli) dnů udeřit sníh měl jsem pribalene i sněžnice od TSL. Všechno se mi hodilo… Na polské straně u Szrenici mě s kamarády chytla vánice, takže revely a sněžnice jsou těžké na nošení a zabírají místo, kort, když je duben… A ejhle ono se vše hodilo.. V té době jsem měl již na ruce odzkoušené Garmini 2 koupené v roce 2015,díky nim jsme trefili v té vanici na horskou chatu Szrenice na polské straně , kde jsme měli dohodnuté ubytování. S revelami nebyl nikdy problém. Vždy po sezoně, jsem je ošetřil vcelym voskem Atsko Snow a bylo připraveno na další… Nyní již moc času nemám na túry a boty používám spíše na práci na zahradě a kolem rodinného domu. Ale stále drží, nikde se nic nepare a ani podrážka není příliš osoupana. Kromě 2x výměnných tkanicek😁. Jen jsem je nechal bohužel nějakou dobu cca 3-4 měsíce ve vlhkém prostředí a objevila se na vnější straně asi trochu plíseň(bílé tečky) , což je samozřejmě moje chyba… Nyní budu pořizovat nové revely a doufám, že budou na stejné úrovni jako předešlé. Stávající mám do teď… Za mě držák do nepohody👍

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: