Recenze: AKU Trekker Pro – pohodlné boty

Recenze: AKU Trekker Pro – pohodlné boty

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Trekker Pro
Určení těžký treking, via ferrata
Základní vlastnosti outdoorových bot Kombinovaná
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek SUEDE + AIR8000® + SVAŘOVANÝ FILM PU
Materiál: membrána GORE-TEX®
Materiál: mezipodešev Lehká PU
Materiál: podešev Vibram® Curcuma
Hmotnost 1320
Velikost testované boty v UK 3,5
Stélka (vložka) CUSTOM FIT SOFT
Odpružení 6–4mm nylon + EVA Microporosa
Stabilizační systém AKU Elica Natural Stride zvyšující bio-dynamický výkon
Infocena 4990 Kč Kč
Dodává Alpitrek
Více info na www.alpitrek.cz

Zaujalo mě

  • Široká bota
  • Pohodlné šněrování
  • Měkký došlap

Shrnutí recenze

Opět se mi potvrdilo, že boty AKU jsou především pohodlné a dobře se v nich chodí. Kolik toho vydrží a jaké tato pohorka AKU Trekker Pro skrývá technologie se dozvíte v naší redakční recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Vychází z modelu Trekker Lite II, jeho tvar je inspirovaný modelem Tengu Lite. Model Aku Trekker Pro je určen pro jednodenní výlety střední obtížnosti v různých terénech.

Pohorky Aku Trekker Pro s kombinovaným svrškem.Pohorky Aku Trekker Pro s kombinovaným svrškem.

První dojem

Opět se mi potvrdilo, že boty AKU jsou především pohodlné a dobře se v nich chodí. Nebál bych se říct, že je to radost. Konstrukcí jsou určeny do středně těžkého terénu. Spousta výrobců se snaží o high-tec design, ale tento model je na první pohled prostě pohorka. Jednoduchá bez výstřelků.

Chůze ve vodním toku a testování na voděodolnost - Aku Trekker Pro.Chůze ve vodním toku a testování na voděodolnost – Aku Trekker Pro.

Svršek

Svršek je kombinace semišové kůže a tkaniny AIR8000®. Materiál AIR8000® nabízí po dobu 24 hodin až jedenácti násobně lepší prodyšnost oproti běžným materiálům a zároveň je odolný a chrání svršek boty. Gumovou obsázkou je chráněna pouze špice boty. Bota je ohebná, dostatečně široká a nepotřebuje tak klasické rozšlápnutí nebo alespoň obecně boty Aku, které jsem nosil nebo testoval, to nepotřebovaly.

O voděodolnost se stará značková membrána GORE-TEX - Aku Trekker Pro.O voděodolnost se stará značková membrána GORE-TEX – Aku Trekker Pro.

Polstrovaný kotník a GORE-TEX futro pohorek Aku Trekker Pro.Polstrovaný kotník a GORE-TEX futro pohorek Aku Trekker Pro.

Patní část je hodně zvednutá a proto doporučuji vyzkoušet, projít se, natáhnout krok nebo zvedat nohy - Aku Trekker Pro.Patní část je hodně zvednutá a proto doporučuji vyzkoušet, projít se, natáhnout krok nebo zvedat nohy – Aku Trekker Pro.

Aku Trekker Pro pohled zevnitř

Nazutí je pohodlné díky dostatečně širokému vstupu do boty. Gore-Tex® Performance Comfort membrána je příkladně vysoko a to až na samý okraj boty. A zajišťuje voděodolnost. Ta byla během testování příkladná. Jazyk pohorky je našitý příkladně vysoko a zvyšuje tak „brodivost“ této boty. Polstrování okolo kotníku je spíše střídmější, ale přesto stál dostatečné. Pouze polstrování v zadní části, tedy na achilovce je vytaženo neobvykle nahoru a při prvních kilometrech jsem si na něj musel zvykat a upravit zatažení kotníkové části. Postupně se pak pocit zlepšoval. Doporučuji tedy boty při zkoušení zatáhnout a vyzkoušet sestup, dlouhý krok, vysoký krok tak, abyste se ujistili, že vás v tomto místě bota netlačí. V botě naleznete vložku CUSTOM FIT SOFT, která drží tvar a nijak se neshrnuje ani v botě neposouvá.

Na jazyku naleznete i toto unikátní označení - Aku Trekker Pro.Na jazyku naleznete i toto unikátní označení – Aku Trekker Pro.

Polstrovaný kotník a GORE-TEX futro pohorek Aku Trekker Pro.Polstrovaný kotník a GORE-TEX futro pohorek Aku Trekker Pro.

Dvojité testování u vody - Aku Trekker Pro a vodotěsný batoh Ortlieb Atrack.Dvojité testování u vody – Aku Trekker Pro a vodotěsný batoh Ortlieb Atrack.

Šněrování

O stahování boty se stará jeden pár zesílených předních oček a tři páry kovových kladek. Zatahování jde hladce. Zajištění šněrování nártové části je řešeno zasekávacím háčkem. Kotník pak na závěr zatahují další dva páry háčků. Dodávané tkaničky jsou kulaté.

Detail na kovová tkaničková očka pohorek Aku Trekker Pro.Detail na kovová tkaničková očka pohorek Aku Trekker Pro.

Šněrování pohorek Aku Trekker Pro jde snadno a rychle.Šněrování pohorek Aku Trekker Pro jde snadno a rychle.

Zasekávací háček a další dva páry háčků na zatažení kotníku - Aku Trekker Pro.Zasekávací háček a další dva páry háčků na zatažení kotníku – Aku Trekker Pro.

Podešev

Značková podrážka Vibram® Curcuma je dostatečně hrubá. Podešev je tuhá tak akorát včetně torze. Patentovaná asymetrická konstrukce podešve Elica zajišťuje vynikající rozložení zátěže na ploše chodidla a zlepšuje držení těla při chůzi na tvrdém podkladu, jako je například silnice. Mohu potvrdit i z předchozího testovaného modelu Aku, že chůze je pohodlná a komfortní. Stejně tak si poradí i s horskými pěšinami či lesními cestami. Mačky na tento model je možno nasadit pouze turistické.

Hrubý vzorek pohorek Aku Trekker Pro.Hrubý vzorek pohorek Aku Trekker Pro.

V pohorce Aku Trekker Pro byste měli v pohodě zvládnout zajištěnou cestu obtížnosti C.V pohorce Aku Trekker Pro byste měli v pohodě zvládnout zajištěnou cestu obtížnosti C.

Aku Trekker Pro s pogumovanou špičkou, hrubým vibramovým vzorkem a konstrukcí podešve ELICA.Aku Trekker Pro s pogumovanou špičkou, hrubým vibramovým vzorkem a konstrukcí podešve ELICA.

Testování

Boty jsem bral na sníh, do vody i na via ferraty. Absolvoval jsem v nich i výpravu n sněžnicích včetně bivaku pod tarpem. Na výlety i na kratší výpravy do lesa či k vodě. Pohodlí to je to, co si myslím, že tato bota přináší na prvním místě. Tento model je též dostupný v dámské verzi.

Vodní hrátky v botech Aku Trekker Pro během testování.Vodní hrátky v botech Aku Trekker Pro během testování.

Další informace

AKU

Italská značka AKU je symbolem kvalitní trekingové, outdoorové obuvi  s více než 30-ti letou tradicí. Značka AKU se během těchto let vyvinula z malé rodinné dílny v uznávanou obuvnickou firmu specializující se na trekingovou, outdoorovou obuv, která je určená dovysokohorském terénu až po obuv určenou k volnočasovým aktivitám pro pobyt v přírodě i ve městě.

Vývoji každému novému modelu věnují v AKU opravdovou péči a lásku a promítají do něho své letité zkušenosti nabyté při tradiční, řemeslné činnosti, která je pro tuto oblast Itálie pověstná.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: