Již potřetí vodáci vydají do závodu na klasické trati dlouhé 42 195 metrů. Sázavský Samba Maraton prověří v sobotu 22. září schopnosti a vytrvalost amatérských vodáků v plastových kanoích.
Aneb když jste okolnostmi donuceni sedět na zadku a „čumět“ do tropika stanu.
yfdgydfgfgsxgfgs
Máte rádi filmy z divoké přírody? Pak pro vás mám několik krátkých filmů opuštěných míst od autorů ceněného filmu Cold o zimním výstupu na Gasherbrum. Uvidíte čtyři příbehy lidí, kteří tichou i divokou přírodou opravu žijí. Aktualizace: Doplněn poslední díl série.
Tentokrát mě napadlo vám navrhnout, abyste si dali okruh v Jeseníkách a třešničkou na dortu je vrchol Praděd.
Tahle trasa vás provede okolím Ústí nad Labem, což je v podstatě České středohoří. Už název oblasti naznačuje, že se bude jezdit v kopcích a to znamená zvýšené nároky na vaši fyzičku. Budete za to odměněni krásnými výhledy, ke kterým vám pomůže i rozhledna.
Již v sobotu 22. září ve 13:30 hod. bude startovat z areálu Kouty v Koutech nad Desnou 2.ročník pohodového turistického závodu Beer treking, letos pořádaný jako otevřené mistrovství ČR v pivním trekingu! Závod spojí 13 kilometrovou turu za krásami Jeseníků s pitím zlatavého moku!
Může se to zdát jako banalita, ale s přibývajícími kilometry ve vašich nohách roste důležitost kvalitního sbalení krosny.
Závod, který byl legendární již od prvního ročníku. Adidas Terrex – Continental Beskydská sedmička táhne účastníky celých 90 kilometrů z Třince až do Frenštátu pod Radhoštěm a po cestě zdolá 7 tisícových vrcholů.
I tak by se dala nazvat speleologie. V některých případech vám sice může déšť na povrchu přidělat pár vrásek na čele, ale to není následující případ.
Novozélandští horolezci Peat Devoll a Maryrose Fowlie vystoupili 2. srpna 2012 na do té doby pravděpodobně neslezený afghánský vrchol Koh-e-Rant v oblasti Váchánu. Třetím členem úspěšného týmu byl bratr Peata, Bill Devoll.
Pro příznivce pohodového závodění je tu již 14. ročník cyklistického závodu Author Pražská padesátka. Zve tak všechny týmy i jednotlivce na start v Dejvicích v sobotu 15. září 2012.
Každý z nás už viděl dokument či film, ve kterém figurovaly velké šelmy typu lva, tygra, medvěda či vlka. Všichni se shodneme, že jsou to nádherná a silná zvířata. Ale víte, jaké šelmy se vyskytují u nás a jak je to s jejich stavy?
Na start hlavního 42 km dlouhého maratonského závodu se v sobotu 25. 8. 2012 na Ramzové postavilo celkem 159 horských vytrvalců a vytrvalkyň. Hlavní hřeben Hrubého Jeseníku se ráno schovával v mlze a na startu foukal studený vítr, takže jindy lákavých předstartovních masérských služeb využili jen ti největší odvážlivci.
Reklamní pracovníci jsou nekonečně vynalézaví a i outdoorové reklamy je proto třeba číst s odstupem. Bunda z reklamního letáčku má zázračné vlastnosti, pro které by rozhodně neměla chybět ve vašem outdoorovém šatníku. Stačí se začíst pozorně do reklamního textu…