Další cyklo výlet z edice „pořádný stoupák“

Další cyklo výlet z edice „pořádný stoupák“

Tentokrát mě napadlo vám navrhnout, abyste si dali okruh v Jeseníkách a třešničkou na dortu je vrchol Praděd.

Trasa povede dominantním hlavním hřebenem Jeseníků, na kterém projedete přes Ovčárnu, Praděd, Švýcárnu, Červenohorské sedlo…

Základní údaje

Délka: 43 km

Terén: zpevněná cesta 27 km, asfalt 16 km

Převýšení: cca 1300 m

Trasa

Výlet začneme z turistického centra  Jeseníků nebo-li Karlovy Studánky (775 m), kde začíná cyklostezka č. 6075.  Připravte se na pořádnou dřinu, protože mezi vámi a vrcholem Pradědu je více než 700 vertikálních metrů stoupání.

Dalo by se říct, že to nejhorší máte za sebou, tedy pokud pro vás šlapání není srdcová záležitost.

Teď mám pro vás dva návrhy na pokračování. Jedna možnost je otočit to a užít si parádní sjezd po kvalitní cestě. Rychlost se tady dá vytáhnout opravdu vysoko. Anebo pokračovat dál tak,  jak jsem předeslal už v perexu. To znamená pokračovat z kopce po cyklostezce č. 6075 až na Švýcárnu (1304 m) a následně přes Petrovku až na Červenohorské sedlo (1013 m). Opět připomínám, že budete projíždět hlavní hřeben Jeseníků a to je opravdu krásná podívaná do všech stran.

V nohách máte asi 20 kilometrů členitým terénem. Proto navrhuji dát si na ČS pauzu a pivko.

Až si odpočinete, tak nezapomeňte přesednout na cyklostezku č. 6154, která vás společně se žlutou turistickou značkou provede kolem vrcholu Velký klín (1178 m). Po jedenácti kilometrech přijedete na rozcestník Sokolí skála.

A bude i vodopád…

Tady doporučuji slézt z kola a projít se po modré na nedaleký „Vysoký vodopád“, který si svůj název určitě zaslouží, protože voda padá ze skalní hrany z výšky 45 metrů (kaskády).

Až se vrátíte zpět na cestu, pokračujte dál po trase č. 6154 až do Videlského sedla, ve kterém se napojíte na č. 6074. Z něj je to přes osadu Vidly už jen 10 kilometrů zpět do Karlovy Studánky, která samotná stojí za důkladnou prohlídku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: