Beer treking – to je závod na 13 kilometrů a 6 piv

Beer treking – to je závod na 13 kilometrů a 6 piv

Již v sobotu 22. září ve 13:30 hod. bude startovat z areálu Kouty v Koutech nad Desnou 2.ročník pohodového turistického závodu Beer treking, letos pořádaný jako otevřené mistrovství ČR v pivním trekingu! Závod spojí 13 kilometrovou turu za krásami Jeseníků s pitím zlatavého moku!

Připraveno bude na trase celkem 6 zastávek, z nichž na každé ochutnají závodníci pivo jiné značky! Kdyby vyhládlo, bude na trati nachystáno i menší občerstvení.

Trasa zavede účastníky z Kout přes chatu Petrovku na hřeben, kolem vrcholu Výrovka (1167 m n.m.) na Červenohorské sedlo a odtud zpět kolem staré kuželny do cíle v areálu Kouty.

Muži mají pro započtení do klasifikace povinných 6 piv, ženy pouze piva 3, vypít však mohou také až 6. Na Červenohorském sedle pak na všechny čeká možnost „kopnutí“ panáka rumu, který jim zaručeně usnadní sestup do údolí.

„Každý nechť pojme závod a tempo postupu, či pití pěnivého moku dle svého uvážení a možností. V tomto případě bude dobré řídit se heslem – není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ láká na sobotu do Jeseníků organizátor Pavel Zitta.

Zváni jsou na start všichni, kteří již dosáhli 18. roku života a rádi spojí procházku po kopcích s několika pivky! 🙂 Pro ambiciózní běžce máme výzvu v podobě pokoření traťového rekordu z loňského roku, který je stanoven v čase 1:23:47 hod.

Informace:

Start: 22.září 2012 ve 13:30 hod. v areálu Kouty v Koutech nad Desnou

Trasa: Kouty nad Desnou (areál Kouty) – U Pelikána – Pod hřbety – Petrovka – Nad Petrovkou – U Výrovky – Pod Malým Jezerníkem – Klínovec – Červenohorské sedlo – Koutský žleb – Kouty Stará kuželna – Kouty nad Desnou (areál Kouty)

Občerstvovací stanice:
1.stanice: areál Kouty
2.stanice: U Pelikána
3.stanice: U Výrovky
4.stanice: Červenohorské sedlo
5.stanice: Stará kuželna
6.stanice: areál Kouty

Startovné: 290,- Kč při registraci a zaplacení online do 17.9.2012 na webu www.beer-treking.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: