Zkuste si sázavský vodácký maraton! 42 kilometrů z Chocerad do Pikovic

Zkuste si sázavský vodácký maraton! 42 kilometrů z Chocerad do Pikovic

Již potřetí vodáci vydají do závodu na klasické trati dlouhé 42 195 metrů. Sázavský Samba Maraton prověří v sobotu 22. září schopnosti a vytrvalost amatérských vodáků v plastových kanoích.

Start závodu je v 9 hodin dopoledne u hotelu Ostende v Choceradech, cíl závodu v Pikovicích. Náročnost trati i limit pro dokončení závodu jsou nastaveny tak, aby to zvládl opravdu každý.

Přestože jde o vodáckou akci, čeká účastníky i trocha turistiky. Zhruba v polovině trasy vystoupí ze svých lodí a vyrazí na zříceninuhradu Zbořený Kostelec, kde je zajištěno občerstvení.

Závod je určen pro otevřené dvoumístné plastové kanoe, kategorie jsou zvlášť pro muže, ženy a smíšené páry. Limitní čas pro dosažení cíle a zařazení do slosování o kanoi Samba je 16:00, celkové ukončení závodu je v 18:00. Nejrychlejší účastníci jsou v cíli očekávání kolem 13:30.

Trasa

1. částChocerady, hotel Ostende – Zbořený Kostelec tábořiště21 435 metrů po vodě
2. částZbořený Kostelec tábořiště – Zbořený Kostelec zřícenina – Zbořený Kostelec tábořiště1 623 metrů během nebo chůzí do kopce a z kopce
3. částZbořený Kostelec tábořiště – Pikovice kemp19 137 metrů po vodě

Více podrobností k závodu a možnosti přihlášení nalezente zde. Nenechte se zmást informací, že jde o druhý ročník, ačkoli výše uvádím, že se akce koná jižpotřetí. Úplně první akci tohoto druhu organizátoři sami označují jako nultý ročník.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: