Co pro Vás chystá Český spolek horských průvodců?

Co pro Vás chystá Český spolek horských průvodců?

Chcete se stát horským průvodcem? Nebo se jen zdokonalit v navigaci, první pomoci či záchraně organizované skupiny? Pak vám Český spolek horských průvodců, jehož je Pohora.cz partnerem, nabízí možnost získání potřebné kvalifikace. Pokud jezdíte pravidelně do hor v německy mluvících zemích jistě naopak oceníte kurz němčiny pro alpinisty.

Kurz horský průvodce

Český spolek horských průvodců o.s. v říjnu letošního roku otevírá nový ročník vzdělávacího programu „Mezinárodní horský průvodce UIMLA„.  Kurz je určen všem zájemcům o získání národní, nebo mezinárodní kvalifikace pro vedení lidí v horském terénu. Zájemce čeká komplexní vzdělání v horské navigaci, první pomoci, lanové záchraně, organizování skupiny, tréninku, fyziologii, ale také v pohybu v letních a zimních horách.

Bližší informace zde nebo přímo na stránkách ČSHP www.horskypruvodce.cz.

Němčina pro alpinisty

Jezdíte často na hory – a sice do Rakouska, Jižního Tyrolska, Německa nebo Švýcarska? Chcete se dorozumět nejen na cestách ale i na horských chatách či umět prohodit pár slov s místními? V případě úrazu či jiné nenadálé situace umět komunikovat a správně popsat problém?

V tomto kurzu se naučíte správně dorozumět v nejrůznějších komunikačních situacích, které na horách mohou nastat. Jak se třeba zeptat na cestu a jak na danou odpověď reagovat.

V popředí stojí schopnost komunikace na základní úrovni. Mimo to budete dostatečně trénovat potřebnou slovní zásobu.

Kurz pořádá Österreich Institut Brno ve spolupráci s Českým spolkem horských průvodců ‐ je otevřen nejen pro členy ČSHP, ale široké veřejnosti.

Cena:3900 Kč ( členům ČSHP je poskytnuta 15% sleva na kurzovné)
Termín výuky:4. 10. 2012 ‐ 7. 2. 2013
Rozsah výuky:30 vyučovacích hodin
Čas výuky:15.30 ‐ 17.00 hod (každý čtvrtek)
Místo výuky:Österreich Institut Brno, Moravské nám. 15

Podrobnější informace o kurzu naleznete zde, přihlášku a další informace od pořadatele pak na www.oei.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: