NANOMEMBRÁNA V AKCI: SPACÁKY KWAK SE ŠPIČKOVÝMI PARAMETRY

NANOMEMBRÁNA V AKCI: SPACÁKY KWAK SE ŠPIČKOVÝMI PARAMETRY

OutdoorKWAK? Česká značka. Výroba v Česku. Prémiové materiály. A to včetně laminátů s nanovlákennou membránou a kvalitního českého husího peří nejvyšší kvality. V čem jsou spacáky a výrobky KWAK jiné? Lepší? Kromě subjektivních dojmů, se mrkněme i na parametry.

NANOVLÁKENNÁ MEMBRÁNA – VYJÍMEČNÝ MATERIÁL

Je vyrobena ze 100% PU a průměr nanovláken je pouhých 150 nm. Díky této unikátní struktuře má nanovolákenná membrána o 25 % více pórů než ostatní porézní membrány (PTFE – GoreTex), a tak může společnost NANOMEMBRANE nabídnout lamináty s nanovlákennou membránou s tou nejlepší paropropustností na světě. Tyto lamináty jsou vhodné především pro fyzicky náročné aktivity jako je běh, cyklistika, hiking atd. Nanovlákenné lamináty s touto membránou jsou nabízeny pouze ve variantě 3L.

NEPROMOKAVÁ NANOVLÁKENNÁ MEMBRÁNA

Spacáky KWAK mají patentovaný poměr vodního sloupce a paropropustnosti a v těchto parametrech dosahuje nejvyšší hodnoty poměru na trhu.

Výrobky se také testují na TUL a dále se provádí atestace v TZU – Textilní zkušební ústav v Brně. Při laminaci svrchní tkaniny s aplikovanou nanotechnologií provádí zkoušku přímo ve výrobě společnost Nanomembrane.

Svrchní materiál spacáku navíc chrání nejvyšší třída ochrany hydrofobní a oleofobní povrchová úprava DWR C6 – Flourkarbon (PFC-free) s lotosovým efektem – navzdory neustálému vystavování prachu, špíně, dešti a dalším vlivům, listy lotosového květu zůstávají čisté a suché. Vědci využili nanotechnologii k tomu, aby tento efekt napodobili a vytvořili tak povrch, který je voděodolný a má samočistící vlastnosti. Stupnice C (uhlík) je od C0 až C6 (C7 a C8 se může používat pouze na pevné materiály). Standartní hodnota je C0 až C3, ale i tak tuto informaci od jiných výrobců nezískáte. Ještě bychom mohli popsat, jak to vlastně vypadá – představte si „kuličky“ uhlíku, které naskládáte na sebe a tím vznikne sloupec v našem případě 6 kuliček a ten sloupec začnete skládat vedle sebe a tímto vznikne takový kartáč a po které „klouže“ obrovská kapka vody a v našem případě i kapka oleje.

PAROPROPUSTNÁ NANOVLÁKENNÁ MEMBRÁNA

Nanomembrane umí aplikovat lamináty s nanovlákennou membránou s dosud nejlepší paropropustností vůbec. Jsou nabízeny pouze ve variantě 2L, což znamená, že laminát obsahuje 2 spojené vrstvy, a to vrchní látku z PA 6 (Polyamidu 6) a samotnou membránu. Materiál prokazuje vynikající vlastnosti pro vysoce náročné sporty a pohybové aktivity. Zde se jedná o paropropustnost. U metody měření Ret je určujícím faktorem odpor, který klade materiál průchodu vodních par.  Nanomembrane vykazuje hodnoty 3 Pa.m2.W-1. Čím nižší hodnota, tím lepší.

Druhá metoda měření paropropustnosti MVTR vykazuje hodnoty 40 000 g/m2/24 hod., což vyjadřuje hmotnost vodních par, kterou dokáže materiál propustit za 24 hodin přes 1 m2 materiálu. Zde platí naopak, čím větší hodnoty, tím pro nás lépe.

ČÍM TO, ŽE JE TAK SKVĚLÁ? PŘEDEVŠÍM SVÝMI PARAMETRY!

Paropropustnost
Ret 3 Pa.m2.W-1 nebo též MVTR 40 000 g/m2/24 hod.

Extrémní voděodolnost
Výška vodního sloupce 12 000 mm / 1 dm2.

Prodyšnost – větruodolnost
99,3 % – 0,129 mm.s-1 0,025 cfm

Hydrofobní a oleofobní povrchová úprava
DWR C6 nejvyšší třída – lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)

Poznámka
Ret – měří odpor, který je vodní páře kladen.
MVTR – měří prostup vodních par.
Tyto dvě veličiny vyjadřují opačné hodnoty při měření.

PROČ SI NAKONFIGUROVAT SPACÁK KWAK?

Spacáky značky KWAK jsou vytvořeny s nadšením a vášní. Díky nejvýběrovějším materiálům dopřávají všem milovníkům přírody a outdoorových aktivit ještě větší pohodlí. Spací pytle jsou vyráběny z jedinečných materiálů KWAK s aplikovanou nanotechnologií, jež jsou neustále zdokonalovány a přinášejí tak uživatelům prvotřídní hodnoty. Proto Vám spacáky KWAK zaručeně zajistí pohodlí, skvělý tepelný komfort při spaní, a navíc vysokou odolnost při používání v těžkých klimatických podmínkách. Rozhodně si na svou výpravu nezapomeňte přibalit tento spací pytel od značky KWAK s nanotechnologií, který vám vytvoří komfortní, suché a teplé útočiště dle výběru v chladných dnech až v extrémních podmínkách v každém ročním období.

Tím, že KWAK je výrobce, může si dovolit nabídnout svým zákazníkům nadstandardní služby, a to včetně konfigurace spacáků a servis. Při výběru spacáků si můžete vybrat z několika vnějších, ale i vnitřních barev. Přidat si můžete peří nebo určit i pozici zipu. Do poznámek při objednávce, můžete doplnit komentář nebo dotaz…

MĚLI BYSTE VĚDĚT

Tkaniny KWAK s nanotechnologií jsou zesíleny nejen do kříže, tedy v osnovním a útkovém směru, ale navíc i diagonálně.

PROČ NEPLATÍ, ČÍM VYŠŠÍ CUIN, TÍM LEPŠÍ PÉŘOVÝ SPACÁK?

Přečti si rozhovor se spolumajitelem firmy KWAK Davidem Pařízkem o tom, jak vybrat kvalitní péřový spacák. Dozvíš se mimo jiné: Proč neplatí, čím vyšší cuin, tím lepší péřový spacák? Proč je teplotní určení pouze orientační údaj? Jak to, že v husím peří může být až 30 % kachního? A je dobré péřák prát, anebo ne?

TESTOVÁNO SVĚTEM OUTDOORU

RECENZE: KWAK KUŇKA K185 – SPACÍ PYTEL S NANOTECHNOLOGIÍ

RECENZE PÉŘOVÉ SUKNĚ A VESTY KWAK

RECENZE: KWAK TOPQUILT SPACÁK ANURA A185

MOTTO KWAK – TVOŘÍ SNY…

Všechny jejich kroky vedou k tomu, že navrhují a vyrábějí produkty, které jsou opravdu zajímavé a jejich zákazníci jsou 100% spokojení tak, aby se k nim rádi vraceli a chtěli stále něco nového. Žádný z jejich výrobků není konečný a stále se snaží vše vylepšovat k jejich spokojenosti. Soustředí se na to, aby všechny jejich výrobky byly otestovány hlavně v praktických podmínkách. Proto jsou velmi důležité názory zákazníků. Snahou je implementace do nových návrhů a úprav produktů KWAK.

OUTDOORKWAK – ČESKÁ ZNAČKA – VYROBENO V ČESKU

Společnost OutdoorKWAK je českou firmou a značka KWAK je ryze českou značkou. Výrobky jsou od začátku až do konce z České republiky. Všechny návrhy a úpravy vymýšlí a snaží se je stále inovovat a vylepšovat – úzce spolupracují s TUL Liberec, TZU Brno, Libereckým krajem. Jsou držiteli registrací v OSN a NATO. Jsou Regionální produkt Jizerské hory. Jediná firma, která používá aplikovanou nanotechnologii. Technologii a postupy výroby dělají ve vlastní dílně, která je v Liberci. Každý výrobek je složen hlavně z český komponentů. Vnější tkanina s aplikovanou nanotechnologií a s nevyšší ochranou DWR C6 (voda, olej) – Svitavy, tkanina na komory – Moravská Třebová, 100% husí prachové peří 90/10–650 cuin nebo 95/5 850 cuin – Milešov, nitě se speciální úpravou DWR – Hrádek nad Nisou, zipy a jezdci na zipu – Děčín, šňůrky – Hrádek nad Nisou, brzdička – Jablonec nad Nisou, logo KWAK a ostatní loga a vnitřní visačky – Jablonec nad Nisou. A to celé ručně a na zakázku šité v Česku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: