České spacáky KWAK s aplikovanou nanotechnologií

České spacáky KWAK s aplikovanou nanotechnologií

Máte rádi české výrobky a zároveň si užíváte nocování v přírodě? Pak byste měli znát i značku Kwak, která svým téměř padesátiletým know-how dodává svým zákazníkům spací pytle šité v Česku a z českých materiálů. Že jste o nich ještě neslyšeli? Níže si přečtěte, čím jsou výjimeční.

České outdoorové značky svůj příběh začínají podobně: „V 70. letech, kdy turistické/horolezecké vybavení nebylo zrovna dostupné…“ Ale za začátkem tohoto příběhu stojí paní Jana Červenková z Liberce, která se svým vstřícným a individuálním přístupem k zákazníkovi vybudovala značku, která fungovala až do roku 2016, kdy se paní Červenková rozhodla svou činnost ukončit. Naštěstí si toho všimla Eva Hrstková, která s pomocí paní Červenkové ušila první spacák, převzala její 26leté know-how a dala vzniknout značce Kwak.

Žádná žabařina

Začátky Kwaku stojí na zakázkové výrobě a pokračování v individuálním přístupu k zákazníkovi. Zlom nastal ve chvíli, kdy si pro svůj spacák přišel i David Pařízek. Eva s Davidem při výrobě Davidova spacáku objevili společnou vášeň pro inovaci a posouvání limitů výroby, v únoru 2019 se stali obchodními partnery a malá podkrovní dílnička se proměnila v důstojnou výrobu s širokým portfoliem výrobků zahrnující péřové spacáky, sukně, rukavice, papuče i dětské fusaky a další výrobky s nanotechnologií.

České spacáky Kwak jsou plněny českým husím prachovým peřím.
České spacáky Kwak pro celou rodinu.

České péřáky s nanomembránou

Modely spacáků Kuňka a Skokan mají péřové komory šity do tvaru „Z“ a model Rosnička do tvaru „X“. Všechny jsou plněny českým husím prachovým peřím o poměru 90/10 s plnivostí 650 cuinů, čímž je zaručen příjemný spánkový komfort a vysoká výdržnost „loftu“. 3D límec oddělující část pro tělo zabraňuje úniku tělesného tepla a anatomicky tvarovaná kapuce chrání hlavu a obličej od chladu. Zákazník si kromě strany umístění zipu může zvolit i jeho variantu do „J“, který umožňuje dodatečné odvětrání nohou nebo rozepnutí spacáku a jeho použití jako deky.

Vnitřní materiál je jemný, ale pevný ultralehký Nylon Kwak 20D Ultra Light RipStop Shell 38 g/m2. Barvu materiálu si můžete vybrat z variant: černá, modrá nebo červená. I to je výhoda ruční práce a zakázkové výroby. Tato látka je dostatečně prodyšná na to, aby se tělesná vlhkost nekondenzovala uvnitř spacáku a procházela až do vnější vrstvy s českou membránou NANOMEMBRANE.

Tuto nanomembránu začal Kwak používat u svršků svých spacáků od začátku roku 2019. Co je k tomu vedlo? Především její paropropustnost 40 000 g/m2/24 hod, výška vodního sloupce 10 000 mm, hydrofobní úprava DWR Flourkarbon C6 (PFC-free). Membrána je laminovaná s vnějším nylonovým materiálem Ultra RipStop Shell 58 g/m2 a společně tvoří třívrstvou látku s vysokou tržnou pevností.

České péřové spacáky Kwak s technologií Nanomembrane
České péřové spacáky Kwak s technologií Nanomembrane

Modely pro každého

Kwak nabízí tři základní modely spacáků: letní Rosnička, třísezonní Kuňka a zimní Skokan. Všechny tři modely se vyrábějí v různých délkách tak, aby seděly každému. Kuňka vyhoví dětem s výškou do 110 cm (K110) i dvoumetrovým dlouhánům (K200), ultralehká letní Rosnička i zimní Skokan zahřejí dospěláky s výškou postavy do 170, 185 a 200 cm. A co zmrzlíci? Ti si mohou přidat péřové plnění navíc nebo si nechat upravit tvar svého vysněného spacáku. Modelovou řadu ještě doplňují Kwak UnderQuilt, Quilt Anura a spací pytel Dekáč. Anura i Dekáč se vyrábí v délkách 170, 185 a 200 cm.

KWAK: Naše motto – Tvoříme sny

Žádný z našich výrobků není konečný a stále se snažíme vše vylepšovat k Vaší spokojenosti. Soustředíme se na testování našich výrobků v reálných podmínkách a nasloucháme názorům našich zákazníků.

Nabídku spacáků Kwak najdeš na webu www.outdoorkwak.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: