Recenze péřové sukně a vesty KWAK

Recenze péřové sukně a vesty KWAK

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku KWAK péřová sukně a vesta
Druh sportu outdoor, skialp, lezení, sjezdové lyžování
Druh oblečení vesta, sukně
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí jarní, podzimní, zimní
Materiál 1 NANO nylon Ultra RipStop Shell (58g/m2)
Materiál 2 NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38g/m2)
Hmotnost sukně 175 g / vesta 250 g
Náplň peří
Plnivost peří 650 cuin
Použitá membrána Nanomembrána
Barevné varianty na přání zákazníka
Infocena sukně 2 950 Kč / vesta 3 350 Kč Kč
Dodává KWAK
Více info na www.outdoorkwak.cz/cs/

Zaujalo mě

  • Česká výroba
  • Kompletní nakonfigurování vlastního produktu
  • Použitý vnější materiál s nanotechnologií

Shrnutí recenze

Na testování péřového setu s českým husím prachovým peřím jsem se od začátku těšila. Po mém přesném nakonfigurování produktu mi konečně set s vnějším materiálem Nanomembrane dorazil. Jak jsem s ním byla spokojená na skialpech nebo jen tak na večerní procházce se dozvíte níže v recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Místo našítí loga mají oba dva péřové produkty KWAK stejné.
Místo našítí loga mají oba dva péřové produkty KWAK stejné.

Charakteristika

Jak už jsem zmiňovala výše, pod ruce se mi tentokrát dostal péřový set od české značky KWAK. Skládá se z vesty a sukně. Péřový set má dámský střih, v sukni vám dokonce vyniknou boky, což určitě každá ráda oceníme. Před koupí produktu si nakonfigurujete úplně vše, co vás napadne. Zaslala jsem své míry, vybrala barvu produktu, zipů, střih a jestli si přeji u vesty kapuci. Prostě vám přijde péřový set přímo „na míru“. Komunikaci s „panem KWAKEM 🙂 “ bych opravdu ráda vyzdvihla.

Péřová vesta KWAK má dvě vnitřní kapsy na uchování rukavic, pásů..
Péřová vesta KWAK má dvě vnitřní kapsy na uchování rukavic, pásů.

Výplň

Výplň obou dvou produktů tvoří české husí prachové peří, v poměru 90/10 s plnivostí 650 cuin. Díky použité nanovlákenné membráně jsou oba dva produkty naprosto větruodolné. Péřové komory jsou X konstrukce, takže minimální hmotnost a objem.

Výplň vesty tvoří 95 g českého husího prachového peří a dle mého vážení má vesta celkem 250 g. Naopak sukně váží celkem 175 g a tvoří ji 45 g českého husího prachového peří.

Po vytáhnutí poskládaného setu z batohu oceníte loft, takže než set obléknete, je krásně nadýchaný a připraven k použití.

Péřový set KWAK má dámský střih.
Péřový set KWAK má dámský střih.

Použité materiály

Použitý vnitřní materiál NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38 g/m2) je na dotek velmi příjemný, např. kolem krku u vysokého límce se to velmi hodí.

Nanovlákenná membrána je vyrobena ze 100% PU a průměr nanovláken je 150 nm. Díky této struktuře má nanovlákenná membrána o 25 % více pórů než ostatní porézní membrány, a tak může společnost Nanomembrane nabídnout lamináty s nanovlákennou membránou, která je vhodná pro fyzické aktivity. Jsou nabízeny pouze ve variantě 3L. Mikroporézní membrána z PTFE byla vyvinuta pro windproof. Má 100% větruodolnost, skládá se z několika slabých vrstev. Neporézní membrána (hydrofilní), je vyrobena z pružného PU.

Označení vnějšího materiálu NANOMEMBRANE použitého při výrobě péřového setu KWAK.
Označení vnějšího materiálu NANOMEMBRANE použitého při výrobě péřového setu KWAK.

Má nízkou plošnou hmotnost, díky které má vysokou paropropustnost Ret 3 Pa.m2.W-1 (40 000 g/m2/24hod.). Výška vodního sloupce je 10 000 mm. Prodyšnost je 0.129 mm.s-1 0.025 cfm. Svrchní část materiálu je chráněna pomocí hydrofobní úpravy DWR – Flourkarbon C6 (PFC-free) s lotosovým efektem – navzdory neustálému vystavování prachu, špíně, dešti a dalším vlivům, listy lotosového květu zůstávají čisté a suché. Vědci využili nanotechnologii k tomu, aby tento efekt napodobili a vytvořili tak povrch, který je voděodolný a má samočistící vlastnosti.

V přední části sukně KWAK jsou dvě kapsy s obráceným zipem.
V přední části sukně KWAK jsou dvě kapsy s obráceným zipem.

Střih a vychytávky

Péřová vesta má vysoký límec a prodloužená záda, takže opravdu zahřeje. Disponuje dvěma výše posazenými kapsami, které mají obrácený zip s táhlem v barvě produktu. Oboustranný zip je samozřejmostí a využijete ho např. u jištění. Dále dvě vnitřní kapsy na uchování rukavic, pásů. V pravé dolní části u zipu je logo KWAK.

Při rozepnutí spodní zipu sukně KWAK nebrání žádnému pohybu.
Při rozepnutí spodní zipu sukně KWAK nebrání žádnému pohybu.

Péřová sukně má v zadní části pasu protiskluzový pás a čtyři očka po obvodu na případný pásek, takže sukně drží stále na svém místě. V přední části jsou opět dvě kapsy s obráceným zipem, kapsy jsou dost velké, např. na mobilní telefon. Na každé straně je oboustranný zip. Při malém rozepnutí vás sukně neomezuje v pohybu. Když si potřebujete sukni obléknout přes např. softshellové kalhoty, stačí sukni na jedné straně rozepnout úplně a pohodlně obléknout. Logo KWAK v pravé dolní části jako u vesty. Místo přišití loga mají oba dva produkty stejné, takže k sobě hezky ladí.

Detail loga u péřové sukně KWAK.
Detail loga u péřové sukně KWAK.

Testování

Péřový set jsem využila hlavně při skitouringu v Krkonoších a na běžných výletech. Nejsem úplně zmrzlík, takže jsem set oblékala ve větší nadmořské výšce, kde už pofukovalo, nebo jsem mohla při výstupu prostydnout. Vesta má skvělý tepelný komfort, neprofoukne, opravdu vás drží v teple a je příjemná. Do vysokého límce se „zachumláte“.

Péřová vesta KWAK má prodloužená záda, vysoký límec a výše posazené kapsy.
Péřová vesta KWAK má prodloužená záda, vysoký límec a výše posazené kapsy.

U péřové sukně mě překvapilo, že při rozepnutí spodní zipu absolutně nebrání v žádném pohybu a pěkně drží, kde má. A když přijde sjezd při západu sluníčka, jednoduše ji zapnete a máte zadek v teple.

Závěr testerky

Nadšená jsem z kompletní výroby v Česku. České husí prachové peří, použité české materiály, jako jsou nitě, sňůrky, zipy, vnější látky atd. A hlavně komunikace směrem ke KWAKU. Péřový set jsem si do zimního období oblíbila, nezabere moc místa v batohu a rychle zahřeje. Díky nanotechnologii se na péřový set můžu kdykoli spolehnout nejen v nepříznivých podmínkách hor, ale i na večerní procházce.

Foto z nadšení kompletní výroby v Česku, který péřový set KWAK vystihuje.
Foto z nadšení kompletní výroby v Česku, který péřový set KWAK vystihuje.

Autoři fotografií Ivan Janošták a Jana Slezáčková

Další informace

logo-kwak-bez-pozadiNaše motto – TVOŘÍME SNY. Na vývoj spacích pytlů KWAK byly použity ty nejlepší materiály, které vám zajistí vysokou odolnost, pohodlí a skvělý teplotní komfort. Jde o příjemně teplý a chytře řešený spací pytel KWAK vhodný i do těžkých klimatických podmínek. Rozhodně si na svou výpravu nezapomeňte přibalit tento spací pytel KWAK, který vám umožní pohodlné a teplé útočiště i v poměrně nízkých teplotách ve třech sezónních období.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

TerFi

Celá rodina vlastníme spacáky KWAK a maximální spokojenost. Minulý rok jsem dostala vestu s vsadkou na miminko a paráda. Je teplo mně i dcerce. Takže velice doporučuji.

Martin Slezáček

Od firmy KWAK jsme si nechali ušít péřové papuče. Zpracování luxusní, možnost volby barvy, střihu, materiálu…

Stejně tak jsem si nechal ušít žďárák z materiálu Pertex přesně na míru (materiál, zipy, moskytiéra, stahování, krycí léga) a slouží skvěle.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: