Saalbach Hinterglemm Seven Summits: přes sedm nejvyšších vrcholů nad údolím Glemmtal
Treky

Saalbach Hinterglemm Seven Summits: přes sedm nejvyšších vrcholů nad údolím Glemmtal

Na zkušené horaly čeká v rakouském horském středisku Saalbach Hinterglemm zvláštní výzva: SEVEN SUMMITS. Tato horská túra přes nejvyšší vrcholy údolí Glemmtal s alpským charakterem a až 1450 výškovými metry je určena pro otrlé a fyzicky zdatné horolezce!

Kitzbühlerské Alpy – Rakousko

Typ
1-denní, Hřebenovka, Okruh
Stát
Rakousko
Další státy
Rakousko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září
Délka
24 km
Nejvyšší bod
2363 m n. m.
Převýšení
1450 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení, úseky s řetězy či lany

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Malá horská osada Saalbach leží sevřená prstencem hor v závěru údolí Glemmtal západně od Zell am See. Tato oblast na pomezí Salzburska a Tyrolska je zaslíbená všem vyznavačům outdoorových radovánek. Zatímco v zimě se tu lyžaři prohání po úctyhodných 270 km sjezdovek jednoho z největších rakouských skiareálů Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, v létě sem s oblibou míří milovníci turistiky i horských kol. Stovky kilometrů tras pro pěší i MTB vedou po panoramatických hřebenech Kitzbühlerských Alp, malebných pastvinách, kolem průzračných jezer i skrz svěží zelené lesy. V ryzí alpské přírodě čeká kýžená samota a odpočinek od každodenního shonu. A po namáhavém dni vás rádi pohostí tradičními dobrotami v jedné ze 40 horských chat v oblasti. Tak vzhůru do hor!

Na všechny zdatné horaly čeká speciální výzva Seven Summits of Saalbach. Sedm nejvyšších vrcholů nad údolím Glemmtal propojuje 24 km dlouhá trasa s převýšením 1450 m. Překonání pomyslné Koruny Glemmtalu však vyžaduje nejen skvělou kondici, ale také jistý krok v exponovaném terénu. Na trase navíc nečekají žádné horské chaty, proto je potřeba zvolit vhodné vybavení, dostatek zásob a pitné vody a vyrážet jen za dobré předpovědi počasí.

Z horní stanice lanovky Schattberg X-press (2018 m) míří trasa přes vrcholy Stemmerkogel (2123 m) a Hochkogel (2249 m) k technicky nejnáročnějšímu výstupu na Hochsaalbachkogel (2212 m). Pokračování po hřebeni vás zavede přes Bärensteigkopf (2225 m), Manlitzkogel (2247 m) a Mittagskogel (2092 m) až na nejvyšší vrchol nad údolím Glemmtal – Geißstein (2363 m). Ani sestup není zadarmo, proto je dobré si na trasu přes Birgel zpět do údolí a k parkovišti Lengau šetřit energii.

Sedm nejvyšších vrcholů nad údolím Glemmtal propojuje 24 km dlouhá trasa Seven Summits of Saalbach Hinterglemm. Kitzbühelské Alpy, Rakousko.
Sedm nejvyšších vrcholů nad údolím Glemmtal propojuje 24 km dlouhá trasa Seven Summits of Saalbach Hinterglemm

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: