Pinzgauer Spaziergang – hřebenovka v Kitzbühlerských Alpách
Treky

Pinzgauer Spaziergang – hřebenovka v Kitzbühlerských Alpách

Rakouské horské středisko Saalbach Hinterglemm nadchne všechny milovníky horské turistiky a aktivní dovolené. Vydejte se na túru po hřebeni Pinzgauer Grasberge a vychutnejte si dechberoucí výhledy na okolní velikány.

Kitzbühlerské Alpy – Rakousko

Typ
1-denní, Výstup na vrchol, Hřebenovka
Stát
Rakousko
Další státy
Rakousko
Počet dní
1
Vhodné měsíce
květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
18 km
Nejvyšší bod
2018 m n. m.
Převýšení
650 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Malá horská osada Saalbach leží sevřená prstencem hor v závěru údolí Glemmtal západně od Zell am See. Tato oblast na pomezí Salzburska a Tyrolska je zaslíbená všem vyznavačům outdoorových radovánek. Zatímco v zimě se tu lyžaři prohání po úctyhodných 270 km sjezdovek jednoho z největších rakouských skiareálů Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, v létě sem s oblibou míří milovníci turistiky i horských kol. Stovky kilometrů tras pro pěší i MTB vedou po panoramatických hřebenech Kitzbühlerských Alp, malebných pastvinách, kolem průzračných jezer i skrz svěží zelené lesy. V ryzí alpské přírodě čeká kýžená samota a odpočinek od každodenního shonu. A po namáhavém dni vás rádi pohostí tradičními dobrotami v jedné ze 40 horských chat v oblasti. Tak vzhůru do hor!

Vysokohorská túra po hřebeni Pinzgauer Grasberge, který propojuje vrcholy Schattberg (2018 m) nad Saalbachem a Schmittenhöhe (1965 m) tyčící se nad Zell am See. Díky využití lanovek trasa o délce 18 km překonává „pouhých“ 650 m převýšení, přesto není radno ji podceňovat, protože po cestě nepotkáte jedinou chatu. Ze zvlněného travnatého hřebene se pokocháte výhledy na půvabné křivky Kitzbühelských Alp i zaledněné velikány Vysokých Taur na jihu. Z horní stanice lanovky Schattberg X-Press stezka míří přes sedla Marxtenscharte, Seetörl, Klinglertörl, Klammscharte a Rohrertörl až na Schmittenhöhe, odkud je možné sjet do Zell am See lanovkou.

Sjezd lanovkou ze Schmittenhöhe do Zell am See je zdarma pro držitele karty Joker Card či jednosměrné jízdenky na Schattberg X-Press. Pro cestu zpět z Zell am See do Saalbachu využijte místní autobus (linka 680).

Horská túra Pinzgauer Walk propojuje vrcholy Schattberg a Schmittenhöhe. Saalbach Hinterglemm, Kitzbühelské Alpy, Rakousko.
Horská túra Pinzgauer Walk propojuje vrcholy Schattberg a Schmittenhöhe

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: