Přechod západní Šumavy
Treky

Přechod západní Šumavy

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. Tento úsek vede lesnatými kopci západní Šumavy.

Šumava – Česko

Typ
4-6 denní, Hřebenovka
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
6
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
121 km
Nejvyšší bod
1283 m n. m.
Převýšení
3052 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Závěrečná část šumavské etapy Stezky Českem míří ze Železné Rudy okolo Čertova, Černého jezera a nad vodní nádrží Nýrsko, kde opouštíme osobitou krajinu lesů CHKO Šumava. Pokračujeme dále po česko-německé hranici do Českého lesa. Ráz krajiny zde zůstává stále lesnatý, jsme jen o trochu níže nad mořem. Užíváme si všudypřítomný klid okolních, málo osídlených hvozdů a u Rozvadova se již napojíme na závěrečnou etapu jižní části Stezky Českem – přes Český les až na nejzápadnější bod Česka.

Další etapy Šumavou:

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: