Přechod z Mikulova do národního parku Podyjí
Treky

Přechod z Mikulova do národního parku Podyjí

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. Tento rovinatější úsek spojuje Mikulov a Vranov nad Dyjí.

Podyjí – Česko

Typ
4-6 denní
Stát
Česko
Další státy
Česko
Počet dní
4
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
100 km
Nejvyšší bod
447 m n. m.
Převýšení
995 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Další z úseků Stezky Českem pokračuje dále téměř po rovince. Vycházíme z Mikulova a procházíme povodím Dyje, přes Znojmo do lužních lesů NP Podyjí. Kocháme se úchvatnou přírodou a dbáme toho, že se jedná o národní park. Ve Vranově nad Dyjí nás již čeká další část jižní stezky.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: