Přes Beskydy a Javorníky podél východní hranice
Treky

Přes Beskydy a Javorníky podél východní hranice

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. V první etapě se vydáme z nejvýchodnějšího bodu republiky přes Beskydy a Javorníky.

Beskydy, Javorníky – Česko

Typ
4-6 denní, Hřebenovka
Stát
Česko
Další státy
Česko, Slovensko
Počet dní
5
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
115 km
Nejvyšší bod
1071 m n. m.
Převýšení
3357 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Mírně náročný
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Počáteční etapa jižní části Stezky Českem nás provede podél česko-slovenských hranic přes beskydské vrcholy. Pěkných 115 km převážně hezkou přírodou CHKO Beskydy zavede cestovatele z nejvýchodnějšího bodu ČR – u obce Bukovec nedaleko Jablunkova a trojmezí České republiky, Slovenska a Polska, přes vrcholy Moravskoslezských Beskyd a po hřebeni Javorníků do Valašských Klobouk.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Nejvyšší vrchol Javorníků Velký Javorník leží na slovenské straně pohoří.
Nejvyšší vrchol Javorníků Velký Javorník leží na slovenské straně pohoří.

Ubytování a jídlo

Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: