Přechod Českou Kanadou
Treky

Přechod Českou Kanadou

Stezku ČESKEM může jít každý! 1000 km dlouhý přechod Česka podél jižní hranice spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější bod ČR. Dálková trasa je rozdělena do deseti etap a vede přes nejkrásnější česká pohoří. Tento úsek spojuje Vranov nad Dyjí a Novou Bystřici.

Javořická vrchovina – Česko

Typ
4-6 denní, Vhodné i jako zimní pěší túra
Stát
Česko
Další státy
Česko, Rakousko
Počet dní
4
Vhodné měsíce
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Délka
98 km
Nejvyšší bod
697 m n. m.
Převýšení
1484 m
Ledovec / sněhová pole
ne
Obtížnost
Lehký – pro úplné začátečníky
Horolezecké úseky
bez lezení

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Podrobný popis

Tuto část Stezky Českem započneme v okolí vranovské přehrady, jež nabízí několikero pamětihodností a příjemnou lesní cestu. Poté se již přesouváme podél česko-rakouské hranice do České Kanady, krajinu bohatou na rybníky, plnou roztodivných skal a balvanů, rozprostírající se v okolí zříceniny Landštejn.

Na stránkách www.stezkaceskem.cz najdeš mapové podklady a detailní kilometráž jednotlivých úseků. Na FB skupině Stezka Českem se pak můžete zeptat ostatních na případné další informace, diskutovat atd…

Stezka Českem je vedena především po turistických značených trasách Klubu českých turistů a vznikla ve spolupráci s nimi.

Ubytování a jídlo

Každý si řeší sám. Na stránkách Stezky Českem najdeš ke každému úseku podrobnou kilometráž ke stažení, která ti může pomoci při plánování výletu. Jsou zde uvedeny všechny potřebné informace: kde se najíst, kde nakoupit, kde se dá přespat, prameny, studánky, potoky…  Můžeš tedy prostudovat a rozhodnout se a naplánovat si cestu tak, aby to pro tebe bylo co nejlepší.
Na konkrétní dotazy se můžeš zeptat ostatních na FB skupině Stezka Českem.

Další možnosti túr v okolí

Zajímavé vybavení

Pomoz ostatním a přidej informace o této túře

Odpovídáte na komentář: